ANKARA 26. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Çankaya/Hilal Mahallesi'nde 4+1 daire icradan satılıktır

ANKARA 26. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00994943
Şehir : Ankara / Çankaya
Semt-Mahalle : HİLAL MAH. / YILDIZ
Oda Sayısı : 4+1
: 150
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 1
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 12.05.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/15780 ESAS
Muhammen Bedeli
:
570,000 TL
Birinci Satış Günü
:
24.07.2019 09:40
İkinci Satış Günü
:
21.08.2019 09:40
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
26. İCRA DAİRESİ
2017/15780 ESAS
TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Taşınmaz Özellikleri: Ankara İl, Çankaya İlçe, 27701 Ada, 5 Parsel, Hilal Mahalle, Birinci kat 5 nolu konut: Bina ayrık nizam betonarme karkas tarzda inşa edilmiş olup 2 bodrum + zemin + 3 normal kattan ibarettir. Her katta ikişer daire yer almaktadır. Binada tamamı mesken olmak üzere toplam 10 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır.1 adet asansör mevcuttur. Arka bahçesinde kapalı garaj mevcuttur. Bulunduğu semt tüm kamu hizmetlerinden faydalanmaktadır.
5 Nolu Bağımsız:Fiili durumda daire antre, hol, 4 oda, salon, mutfak, 2 banyo, çamaşır odası ve 4 balkondan müteşekkildir. Giriş kapısı çelik, iç kapıları ahşap, pencereleri ısı camlı ahşap doğramadır. Salon zemini lamine parke, duvarları kısmen kağıt kaplı, kısmen de alçı sıva üzeri plastik boyalı, tavanı alçı sıva üzeri plastik boyalı ve kartonpiyerlidir. Odaların zeminleri lamine parke, duvarları ve tavanı alçı sıva üzeri plastik boyalı ve kartonpiyerlidir. Antre ve hol zemini seramik, duvarları kağıt kaplı, tavanı alçı sıva üzeri plastik boyalı ve kartonpiyerlidir. Mutfak zemini seramik, duvarları alçı sıva üzeri yağlı boya, tavanı alçı sıva üzeri plastik boyalı ve kartonpiyerlidir. Mutfak tezgahı mermer olup tezgah altında ve üstünde balon kapaklı dolaplar mevcuttur. Banyoların zemini ve duvarları seramik kaplı, tavan alçı sıva üzeri plastik boyalıdır. Her iki banyonun içerisinde dolaplı lavabo, klozet, kabinli duş teknesi mevcuttur. Balkonlar salon, yatak odası ve mutfak ile irtibatlı olup zeminleri seramik kaplıdır. Salona açılan balkon hariç diğer balkonlar katlanır cam balkon sistemi ile kapatılmıştır. Isınma kombili sistem kalorifer tesisatı ile sağlanmaktadır. Meskenin net faydalı kullanım alanı balkonlar dahil 150,00 m² olarak ölçülmüştür.
Adresi : Hilal Mah. 685. Sk. Pınar Ap. No:4/5 Çankaya / ANKARA
Yüzölçümü : 873 m2
Arsa Payı : 180/1746
İmar Durumu : Kesin parselasyon planında ayrık nizam 4 katlı konut alanı
Kıymeti : 570.000,00 TL
KDV Oranı : %8 Bakanlar kurulu kararınca "teslim tarihindeki yürürlükteki KDV oranı uyğulanacaktır"
Kaydındaki Şerhler : Tapudan alınır
1. Satış Günü : 24/07/2019 günü 09:40 - 09:45 arası
2. Satış Günü : 21/08/2019 günü 09:40 - 09:45 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/15780 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR