ANKARA 29. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Çankaya Hilal Mahallesi'nde 4+1 daire icradan satılıktır

ANKARA 29. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00941238
Şehir : Ankara / Çankaya
Semt-Mahalle : HİLAL MAH. / YILDIZ
Oda Sayısı : 4+1
: 206
Banyo Sayısı : 2
Isıtma : Merkezi Sistem
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 07.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/10530 ESAS
Muhammen Bedeli
:
900,000 TL
Birinci Satış Günü
:
04.04.2019 11:25
İkinci Satış Günü
:
02.05.2019 11:25
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
29. İCRA DAİRESİ
2018/10530 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İli,Çankaya İlçesi,Hilal Mah.26952 ada 7 parsel sayılı 3273 m2 ana taşınmaz yüz ölçümlü,apartman-Beton ana taşınmaz nitelikli,192/6546 arsa paylı,mesken bağımsız bölüm nitelikli,6.normal kat 27 nolu bağımsız bölüm taşınmaz,her türlü alt yapısı mevcut,tüm belediye hizmetlerinden faydalanabilir,binanın özel güvenlik,asansör ve kapalı otoparkı,elektrik,su ve doğalgazı mevcuttur,dairenin girişi çelik kapıdır,daire antre,salon,4 oda,2 banyo ve 2 balkondan oluşmaktadır,antre zemini granit seramik,salon ve odaların zemini lamine parke kaplıdır,duvarlar kağıt kaplı,tavanları plastik boyalı kortonpiyerlidir,antre ve ebeveyn odası giyinme gölümünde sabit ahşap dolapları mevcuttur,mutfak zemini granit seramik,duvarları kağıt kaplı,tavanı plastik boyalı ve kartonpiyerlidir,mutfak tezgahı akrilik,evyesi çelik,tezgah alnı laminattır,tezgah alt ve üst laminat dolapları ankastre ocağı mevcuttur,banyo zemini ve duvarları seramik kaplı,tavanı plastik boyalı ve kartonpiyerlidir,dolaplı cam lavabo,jakuzi,duş kabini,duş bataryası mevcuttur,balkonların zemini seramik kaplı,alanları toplam 30 m2'dir,iç kapıları ahşap mobilya tipi,pencereleri pvc doğrama ve ısıcamlıdır,daire güneş görmekte olup merkezi sistem kaloriferle ısıtılmaktadır,3.bodrum katta depo eklentisi mevcuttur,balkonlar dahil ner alanı 206 m2 olarak bilirkişi tarafından ölçülmüştür.
Adresi : Hilal Mah.694.sokak,keyvan platin evleri A blok No:16/27 Çankaya Ankara
Yüzölçümü : 3.273 m2
Arsa Payı : 192/6546
İmar Durumu : Mesken olarak kayıtlıdır
Kıymeti : 900.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : E-3 Nolu Depo
1. Satış Günü : 04/04/2019 günü 11:25 - 11:30 arası
2. Satış Günü : 02/05/2019 günü 11:25 - 11:30 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/10530 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR