ANKARA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Çankaya/Gökkuşağı Mahallesi'nde 7+1 dubleks daire icradan satılıktır

ANKARA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00910402
Şehir : Ankara / Çankaya
Semt-Mahalle : GÖKKUŞAĞI MAH. / DİKMEN
Oda Sayısı : 7+1
Banyo Sayısı : 4
Bulunduğu Kat : 4
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

DİRİLİŞ POSTASI 07.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/9897 ESAS
Muhammen Bedeli
:
600,000 TL
Birinci Satış Günü
:
31.01.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
25.02.2019 14:30
Satış Yeri
:
1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
4. İCRA DAİRESİ
2018/9897 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Çankaya İlçe, 27944 Ada, 2 Parsel, GÖKKUŞAĞI Mahalle/Köy, 23 Nolu Bağımsız Bölüm Bina, 2 bodrum kat + zemin + 4 normal kat + çatı katından oluşmaktadır. Giriş zemini, sahanlık ve merdiven basamakları mermerdir. Yan duvarları 1,20 m. Mermer üzeri boyalı, ara katları fasarittir. Her katta 4 bağımsız bölüm bulunmakta olup, binada toplam 24 bağımsız bölüm yer almaktadır.4. Kat 23 bağımsız bölüm numaralı çatı aralı mesken; giriş kapısı çelik kapıdır. Bağımsız bölüm 2 antre, 7 oda, salon, 2 mutfak, 2 banyo, 2 ebeveyn banyo, wc, 3 balkon ve terastan oluşmaktadır. Giriş kat; antre, 4 oda, salon, mutfak banyo, ebeveyn banyo, wc ve 3 balkondan oluşmaktadır. Üst kat; Antre, 3 oda, mutfak, banyo ebeveyn banyo ve terastan oluşmaktadır. Mermer kaplı mermer kaplı merdiven ile üst kata çıkılmaktadır. Antre zemini laminat parke, duvarlar boyalı ve tavan kartonpiyerlidir. Vestiyer dolap bulunmaktadır. Salon ve odaların zemini ahşap ve laminat parke, duvarlar boyalı ve tavan kartonpiyerlidir. Teras zemini mermer olup, üzeri kaplanmıştır. Konut, kombi sistem ısıtmalıdır. Pencere doğramaları pvc ısıcamlı, iç kapılar panel kapıdır. Konut, girişe ve yola göre sağ arka cephelidir. (Taşınmazın geniş evsafı dosyada mevcut bilirkişi raporunda açıklanmıştır.)
Adresi : Gökkuşağı Mah. Cevizlidere Cad. No:100 Köşem Apt. 4. Kat Bağımsız Bölüm No:23 Çankaya / ANKARA
Yüzölçümü : 1.459 m2
Arsa Payı : 71/1459
Kıymeti : 600.000,00 TL
KDV Oranı : %18 (Satış gününde KDV'nin düşürülmesi halinde düşük olan KDV oranı geçerlidir.)
Kaydındaki Şerhler : Tapu takyidatında göründüğü gibidir.
1. Satış Günü : 31/01/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 25/02/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : 1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/9897 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/12/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR