ANKARA 22. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Çankaya/Emek'te 64 m² 1+1 daire icradan satılıktır

ANKARA 22. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01180448
Şehir : Ankara / Çankaya
Semt-Mahalle : EMEK MAH. / BAHÇELİEVLER
Oda Sayısı : 1+1
: 64
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 2
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 27.06.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/138 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
250,000 TL
Birinci Satış Günü
:
25.08.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
25.09.2020 10:00
Satış Yeri
:
2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) Ankara

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
(SULH HUKUK MAH.)
SATIŞ MEMURLUĞU'NA İZAFETEN

ANKARA 22. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ
2019/138 SATIŞ

TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :
Ankara İli Çankaya İlçesi Emek Mahallesi Kazakistan Caddesinde 100 Kapı nolu Apartmanın bulunduğu yere rastlayan Kain Tapunun 5931 Ada, 3 Parselde kayıtlı 662,00-m² yüzölçümünde arsa üzerine inşa edilmiş 2/36 arsa paylı 2 kat 13 Nolu Mesken vasıflı taşınmaz 1 Oda, Salon, Antre, Mutfak, Hol, Banyo ve Wc bölümleri ile 1 adet balkondan müteşekkil balkon dahil kullanım alanı 64.43,00-m² kullanım alanlı mesken vasıflı taşınmaz hissedarlar arasındaki ortaklığı giderilmesi amacıyla açık artırma yoluyla satılarak paraya çevrilecektir. Gayrimenkulün geniş evsafı dosyada mevcut bilirkişi raporunda açıklanmıştır.
Arsa Payı : 2/36
İmar Durumu : İmarlıdır.
Kıymeti : 250.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :Yabancı Gerçek ve Tüzel kişilerin taşınmaz ve (Bakanlar kurulu kararı) sınırlı ayni hak edinimleri yasaklanmıştır. Şerhi mevcuttur.
1. Satış Günü : 25/08/2020 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 25/09/2020 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : 2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) Ankara
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6-İşbu satış ilanı tüm hissedarlara ve tapu kaydında haczi bulunan alacaklılara tebliğe gönderilmiş olup, tüm çabalara rağmen satış ilanı tebliğ edilememesi halinde Basın ilan Kurumu tarafından yayınlanan işbu satış ilanı (Gazete ilanı)İİK'nun 127. maddesi gereğince ilanen tebliğ yerine kaim olmak üzere ilanına,
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/138 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR