ANKARA 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Çankaya/Emek'te 100 m² daire icradan satılıktır

ANKARA 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01116109
Şehir : Ankara / Çankaya
Semt-Mahalle : EMEK MAH. / BAHÇELİEVLER
Oda Sayısı : 3+1
: 100
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 7
Isıtma : Merkezi Sistem
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 15.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2015/13113 ESAS
Muhammen Bedeli
:
450,000 TL
Birinci Satış Günü
:
19.03.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
20.04.2020 14:00
Satış Yeri
:
1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
5. İCRA DAİRESİ
2015/13113 ESAS

TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :
Ankara İl, Çankaya İlçe, EMEK Mahallesi, 6133 Ada, 30 Parsel,3.kat 29 nolu bağımsız bölüm mesken nitelikli taşınmaz satılacaktır. Satışa konu taşınmaz Ankara İli Çankaya İlçesi Emek Mahallesi Bosna-Hersek Caddesi 19.Sokakta kain imarın 6133 ada 30 parselinde yer alan 144 kapı nolu Yayla apartmanındaki 3.kat 29 nolu bağımsız bölüm meskendir. 19.Sokak ile 11.Sokak köşe başındadır.Bina girişi 19.Sokaktandır.Ayrık nizam tarzındaki bina ; 3 bodrum kat + zemin kat + 3 normal katlıdır. Normal katlarda 5'er olmak üzere binada toplam 32 bağımsız bölüm mesken bulunmaktadır.Binanın ön cephesi taraklı mozaik, diğer cepheleri serpme sıvalıdır.Bina giriş kapısı demir doğramadır. Bina giriş zemini, merdivenler ve sahanlıklar mozaik kaplıdır.Merdiven yan duvarları 1,50 m yüksekliğe kadar taraklı mozaik kaplı olup , üzeri sıvalı ve yağlı boyalıdır.Bina meskun mahalde olup , belediye ve altyapı hizmetlerinin tamamından yararlanmaktadır. Eskişehir yoluna, Konya yoluna,AŞTİ Otobüs Terminaline yakın konumdadır.Bağımsız bölüm 3.katta ,arka (batı ) cephelidir.Fiili durumu itibariyle 3 oda , salon,antre,mutfak,kiler,banyo,WC ve 2 balkondan oluşmaktadır. Dairenin giriş kapısı çelik , iç kapıları ahşaptır. Pencere doğramaları PVC'dir.Antre zemini seramik kaplıdır.Duvarları sıvalı ve yağlı boyalıdır.Mutfak zemini ve duvarları kısmen seramik kaplıdır.Mutfakta mermer tezgah , tezgah altında ve üstünde dolaplar bulunmaktadır.Salon ve odaların zemini laminat kaplıdır.Duvarları sıvalı ve yağlı boyaldır. Balkonlar PVC doğrama ile kapatılmıştır.Banyo zemini ve duvarları seramik seramik kaplıdır.Dolaplı lavabo, küvet, klozet, ve duş bataryası vardır.WC zemini ve duvarları kısmen seramik kaplıdır.Fayans lavabo ve klozet vardır .Doğalgazlı merkezi sistem kalorifer ile ısıtılmaktadır.Dairenin kullanım alanı toplamı balkonlar dahil net 100,00 m² olarak ölçülmüştür. Tapu kaydında '' 09/07/2007 tarih ve 2007/124841 sayılı Bakanlar Kurulu kararı gereğince yabancı gerçek ve tüzel kişilerin taşınmaz ve sınırlı ayni hak edinimleri yasaklanmıştır.'' şerhi mevcuttur.
Yüzölçümü: 1.319 m2
Arsa Payı : 51/1319
Kıymeti : 450.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : 09/07/2007 tarih ve 2007/124841 sayılı Bakanlar Kurulu kararı gereğince yabancı gerçek ve tüzel kişilerin taşınmaz vesınırlı ayni hak edinimleri yasaklanmıştır.
1. Satış Günü : 19/03/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 20/04/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : 1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/13113 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR