ANKARA 15. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Çankaya/Cevizlidere'de 4+1 daire icradan satılıktır

ANKARA 15. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01184906
Şehir : Ankara / Çankaya
Semt-Mahalle : CEVİZLİDERE MAH. / BALGAT
Oda Sayısı : 4+1
: 96
Banyo Sayısı : 1
Binadaki Kat Sayısı : 6
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ AKİT 04.07.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/14226 Esas
Muhammen Bedeli
:
345,000 TL
Birinci Satış Günü
:
02.09.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
30.09.2020 11:00
Satış Yeri
:
2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
15. İCRA DAİRESİ
2018/14226 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Özellikleri : Taşınmaz Ankara ili Çankaya İlçesi Cevizlidere mahallesi 27884 ada 2 parsel 3 bağımsız bölüm nolu ana taşınmazdır. Bina betornarme yapı ayrık nizamlı 1 bodrum kat , zemin ve 4 normal kattan müteşekkil olup zemin ve normal katlarda 3 daire bulunmaktadır. Binanın her kata çalışan asansörü vardır. Bölgede elektrik, su, yol, kanalizasyon, otobüs gibi her türlü Belediye hizmetleri mevcuttur. Dairenin fiili durum itibariyle 4 oda, salon, antre-koridor, mutfak, banyo, Wc,ve 2 adet Balkonu vardır. Salon ve odaların zemini laminat parka kaplıdır. Islak hacimlerden antre ve mutfak zemini laminat parke ve banyo ile tuvalet zemini seramik kaplıdır. Salon, antre ve odaların duvarları alçı sıva + plastik boya kaplıdır. Islak hacimlerden mutfak duvarları alçı sıva +plastik boya ile banyo ve tuvalet duvarları tavana kadar seramik kaplıdır. Tüm duvar -tavan birleşimi kartonpiyer kaplıdır. Mutfakta granit tezgah ve eviye tezgah altında ve üstünde balon kapak esaslı ahşap mutfak dolabı mevcuttur. Tezgah alnı seramik kaplıdır. Ankastre ocak ve aspiretörü vardır. Mutfak çıkışlı balkonu katlanır cam ile kapatılmıştır. Banyoda hilton lavabo, küvet ve kabini ,batarya takımı ve klozeti vardır. WC 'de lavabo ve tuvalet taşı vardır. İç kapılar panel pres kaplıdır. pencereleri ve balkon kapısı ahşap görünümlü PVC esaslıdır. Dairenin dış kapısı çelik esaslıdır. Kombili ve doğalgaz kat kaloriferlidir. Mesken kuzey ve batı olmak üzere 2 cephelidir. Dairenin net kullanım alanı 96,00 m² dir. balkonların alanı 15 m² olup, balkonlar dahil net alan 111 m² dir. Taşınmazın geniş içeriği dosyada bulunan bilirkişi raporunda mevcuttur.
Adresi : Cevizlidere Mahallesi 1227 sokak no:3 Çankaya/Ankara
Yüzölçümü : 928 m²
Arsa Payı : 52/928
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 345.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 02/09/2020 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 30/09/2020 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : 2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/14226 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR