ANKARA 32. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Çankaya/Çayyolu'nda 110 m² daire icradan satılıktır

ANKARA 32. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01038622
Şehir : Ankara / Çankaya
Semt-Mahalle : ÇAYYOLU MAH. / ÇAYYOLU
Oda Sayısı : 2+1
: 110
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 4
Isıtma : Kat Kaloriferi
Kullanım Durumu : Kiracılı
Yayınlandığı Gazeteler

ANALİZ 11.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/14987 Esas
Muhammen Bedeli
:
350,000 TL
Birinci Satış Günü
:
26.09.2019 14:50
İkinci Satış Günü
:
24.10.2019 14:50
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No: 3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
32. İCRA DAİRESİ
2016/14987 ESAS

TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN TAPU KAYDI:
Ankara ili, Çankaya ilçesi, Çayyolu-1 Mahallesi, 18078 ada 1 parseli teşkil eden 15.689 m² alanlı "15 bloktan oluşan kargir apartman" nitelikli ana taşınmaz üzerindeki binada yer alan tam hisseli, 2/300 arsa paylı, 12. blok 4. kat 10 bağımsız bölüm mesken.
ADRESİ: Prof. Ahmet Taner Kışlalı Mh. (tapuda Çayyolu-1 Mh) 2926. Cadde 2928. Sokak Budaktepe Sitesi No: 12/10 Çankaya - Ankara
İMAR DURUMU: Konut alanlı, blok nizam, Hmax=15.50 mt ve 5 katta (bodrum hariç) müsaadelidir. Yapı kullanım izin belgesi mevcuttur.
ANA GAYRİMENKULÜN ÖZELLİKLERİ: Taşınmazın yer aldığı sitede 15 blok (1 ila 15 bloklar) bulunmakta olup, taşınmaz 12.bloktadır. Fiili durumda Budaktepe ve Gonca olmak üzere 2 siteye bölünmüştür. 12. blok bodrum, zemin ve 4 normal kattan oluşmaktadır. Taşınmazın bulunduğu binanın bodrum katında kapıcı dairesi, apartmana ait depo, zemin katında 1 ve 2 nolu meskenler, bina girişi ila 4 normal katlarda 2'şer adet mesken olmak üzere toplamda 10 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. 12.blok 2928. sokak cepheli olup sokak üzerinden bakıldığında solda sağa doğru 3.bloktur. 2928. sokak üzerinden binaya bakıldığında bina girişi zemin kat ön cepheden sağlanmaktadır. Binanın giriş kapısı aliminyum doğramadır. Bina giriş holu, kat hollerinin zemini ve merdiven basamakları mermer kaplı ve duvarlar boyalıdır. Merdiven korkulukları ahşap doğramadır. Sitede açık otopark alanı bulunmaktadır. Binada asansör bulunmamaktadır. Binanın bulunduğu bölge her türlü belediye hizmetinden yararlanmaktadır.
MESKENİN ÖZELLİKLERİ: 12.Blok 4. kat 10 nolu bağımsız bölüm mesken olarak kullanılmak üzere projelendirilmiştir. Binaya 2928.sokak üzerinden bakıldığında ve bina girişen göre ön sağ köşede yer almaktadır. Mahalde L şeklinde salon, 2 oda, mutfak, banyo, WC, antre, hol ve 2 balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Giriş kapısı çelik, iç kapıları panel kapı, pencereleri PVC doğramadır. Antre ve hol zemini seramik, duvarları alçı sıva üzeri boyalı, tavanı alçı sıva üzeri plastik boyalı ve kartonpiyerlidir. Mutfak zemini seramik duvarları fayans kaplı ve tavanı ise kartonpiyerlidir. Mutfak tezgahı mermer olup tezgah altında ve üstünde ahşap çerçeveli kapaklı dolaplar bulunmaktadır. Banyo zemini ve duvarları seramik kaplı, tavanı düz sıva üzeri boyalıdır. Banyo içerisinde dolaplı lavabo klozet, kabinli düş yeri bulunmaktadır. WC zemini ve duvarları seramik kaplı, tavanı düz sıva üzeri boyalıdır. WC bölümü önünde lavabo bulunmakta olup WC içerisinde hela taşı bulunmaktadır. Balkonlar salon ve mutfak ile irtibatlı olup zemini seramik kaplıdır. Salon çıkışlı balkon camekan ile kapatılmıştır. Isınma merkezi kaloriferdir. Ölçümlere ve projeye göre meskenin brüt kullanım alanı balkon dahil 110 m²''dir. Daire kıymet takdiri tarihinde kiracı tarafından mesken olarak kullanılmaktadır.
Kıymeti : 350.000,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 26/09/2019 günü 14:50 - 14:55 arası
2. Satış Günü : 24/10/2019 günü 14:50 - 14:55 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No: 3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/14987 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR