ANKARA 25. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Çankaya Büyükesat Mahallesi'nde 3+1 daire icradan satılıktır

ANKARA 25. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00942089
Şehir : Ankara / Çankaya
Semt-Mahalle : BÜYÜKESAT MAH. / KAVAKLIDERE
Oda Sayısı : 3+1
: 92
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Kiracılı
Yayınlandığı Gazeteler

KARAR 08.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/11071 ESAS
Muhammen Bedeli
:
300,000 TL
Birinci Satış Günü
:
13.03.2019 11:35
İkinci Satış Günü
:
10.04.2019 11:35
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
25. İCRA DAİRESİ
2018/11071 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Satışa konu Ankara ili, Çankaya ilçesi, Büyükesat Mah. 5501 ada, 9 parsel, 682,00 m² arsa yözülçümlü, bodrum giriş, 1 Kat, 3 nolu mesken nitelikli tam hisseli taşınmazın;
Ana Bina ve Özellikleri:-Taşınmazın yer aldığı bina, Küpe Sokak ile Uğur Mumcu'nun Sokağı'nın kesiştiği köşedeki parsel üzerinde konumlanmıştır. -Parsel üzerinde tek blok inşa edilmiş olup Şirin Apartmanı olarak adlandırılmıştır. -Bina betonarme karkas ve ayrık nizam yapı tarzında inşa edilmiştir.-Bina; 2 bodrum kat, zemin kat, 2 normal katlı olarak inşa edilmiştir. -Bina girişi 1. bodrum kat seviyesinden verilmiş olup giriş katta ve diğer katlarda 2'şer adet mesken konumlanmıştır. -Binada toplam 9 adet konut bulunmaktadır. -Blok cepheleri taraklı mozaik kaplıdır. -Blok giriş kapısı ahşap doğrama olup ahşap rüzgârlıklıdır. -Blok giriş içi zeminler mermer, merdiven basamak ve sahanlıkları mermer kaplı, duvarları 1,20 m. mermer, üzeri mineral sıvalıdır. -Bölge Elektrik, Su, Telefon, Kanalizasyon, Doğal gaz ve Otobüs gibi hizmetlerinden faydalanmaktadır.
3 Nolu Bağımsız Bölüm ve Özellikleri:
-Giriş kapısı ahşap kapıdır. -Mesken fiili durumda; antre-koridor, salon, 3 oda, 1 banyo, WC ve 2 balkon mahallerinden oluşmaktadır.-Antre ve koridor zeminleri mermer kaplı olup duvarlar boyalıdır. -Salon ve odaların zeminleri ahşap parke kaplı, duvarları boyalıdır.-Mutfak zemini mermer, duvarlar tezgâh üzerinde seramik kaplı, kalanı boyalı olup mutfakta laminat tezgâh, tezgâh altı ve üstünde laminat kaplama dolapları mevcuttur. Mutfaktan salona geçiş açılmıştır.
-Banyo ve WC'de zeminler ve duvarlar seramik kaplıdır. Banyoda kabinli gömme küvet, dolaplı lavabo ve klozet mevcuttur. WC depo olarak kullanılmaktadır. Meskende 2 balkon mevcut olup 1 balkonu alüminyum doğrama ile kapatılmıştır. -İç kapıları ve pencereleri ahşap doğramadır.-Isınma doğalgaz yakıtlı sistem ile sağlanmaktadır.-Fiilen yabancı uyruklu kiracı tarafından mesken olarak kullanılmaktadır.
Kullanım Alanı: Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Planlı Alanlar İmar Yönetmeliğinin 4. Bölüm, 1. Madde ğ/3 fıkrasına göre; bağımsız bölüm net alanı 92 m2 olarak ölçülmüştür. Ayrıca; toplam 8 m² alanlı 2 balkonu mevcuttur.
Adresi : Büyükesat Mahallesi, Küpe Sokak Şirin Apartmanı No:4/3Çankaya / ANKARA
Arsa Yüzölçümü : 682,00 m2
Arsa Pay/Paydası : 100/1000
İmar Durumu : Satışa konu taşınmaza ait parselin tek tek bağımsız bölümlerine ait imar durumunun olmadığı, parsel belediye mücavir alanı içerisinde olduğu, uygulama imar ve 23321 nolu kesin parselasyon planında klasik nizam 3 katlı konut alanında kaldığı görülmüştür.
Kıymeti : 300.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Müdürlüğümüz dosya alacaklısının birinci dereceden ipoteği mevcuttur.
1. Satış Günü : 13/03/2019 günü 11:35 - 11:40 arası
2. Satış Günü : 10/04/2019 günü 11:35 - 11:40 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50'sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir ayrıca iş bu ilan tebligat yapılamayan ilgililere tebligat yerine kaim olmak üzere ilan olunur.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/11071 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR