ANKARA 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Çankaya/Bayraktar'da 296 m² dubleks daire icradan satılıktır

ANKARA 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00978346
Şehir : Ankara / Çankaya
Semt-Mahalle : BAYRAKTAR MAH. / ZAFERTEPE
Oda Sayısı : 6+1
: 296
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 2
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE 10.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/6102 ESAS
Muhammen Bedeli
:
550,000 TL
Birinci Satış Günü
:
28.05.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
28.06.2019 10:30
Satış Yeri
:
1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
5. İCRA DAİRESİ
2018/6102 ESAS
TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Çankaya İlçe, 7297 Ada, 10 Parsel, MURAT Mahalle/Köy, 7 Nolu Bağımsız Bölüm Ankara ili Çankaya ilçesi Bayraktar (Tapuda Murat) Mahallesi 7297 ada 10 parsel, 2. kat bağımsız bölüm no 7 sayılı çatı arası kullanımlı dubleks mesken. Daire antre 6 oda, salon, mutfak, wc, banyo, ebeveyn banyosu, balkon ve 2 terastan oluşmaktadır. Giriş katında antre, 4 oda, salon, mutfak, wc, ebebeyn banyosu ve balkon bulunmaktadır. Üst katında hol, 2 oda, banyo ve 2 teras bulunmaktadır. Giriş kapısı çeliktir. Antre zemini mermer kaplı, duvarları duvar kağıdı kaplı, tavan kartonpiyerlidir. Salon ve odaların yer döşemesi laminat parke kaplı, duvarları duvar kağıdı kaplı, tavan kartonpiyerdir. Mutfak zemini ve duvarları tavana kadar seramiktir. Wc ile banyo zemini ve duvarları seramiktir.Balkon zemini seramik kaplıdır. Balkonlardan biri cam balkon ile kapatılmıştır.Teraslar zemini seramiktir. Arka terasın bir kısmı ahşap lambiri kapatılmıştır. Pencereler PVC doğrama ısıcamlıdır. İç kapılar panel kapıdır. Konut kombi ısıtmalı ve doğalgazlıdır. Konut, Koza Caddesine göre sağ yan ve ön (güney, batı ve doğu) cephelidir. Daire 160 m², balkon 26 m², teras 110 m² toplam net 296,00 m² dir.
Adresi : Bayraktar (Tapuda Murat ) Mahallesi Koza Caddesi Sağıroğlu Apartmanı 2. Kat Daire 7 Çankaya / ANKARA
Yüzölçümü : 693 m²
Arsa Payı : 12/100
İmar Durumu : Dosyasında
Kıymeti : 550.000,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 28/05/2019 günü 10:30 - 10:45 arası
2. Satış Günü : 28/06/2019 günü 10:30 - 10:45 arası
Satış Yeri : 1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/6102 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR