ANKARA 15. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Çankaya/Alacaatlı'da site içinde 140 m² dubleks daire icradan satılıktır

ANKARA 15. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01183328
Şehir : Ankara / Çankaya
Semt-Mahalle : ALACAATLI MAH. / ÇAYYOLU
Oda Sayısı : 5+1
: 140
Banyo Sayısı : 3
Binadaki Kat Sayısı : 15
Isıtma : Merkezi Sistem

Basın İlan Kurumu Resmi İlan Portalında 01.07.2020 tarihinde yayınlanmıştır.
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/14025 ESAS
Muhammen Bedeli
:
950,000 TL
Birinci Satış Günü
:
28.08.2020 14:30
İkinci Satış Günü
:
28.09.2020 14:30
Satış Yeri
:
2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
15. İCRA DAİRESİ
2018/14025 ESAS

TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :
Ankara İl, Çankaya İlçe, 63951 Ada, 1 Parsel, ALACAATLI Mahalle/Köy, 22 Nolu Bağımsız Bölüm Satışa konu taşınmaz site tarzında inşa edilmiş olup site içerisinde kompleks tarzda yan yan sıralı ve yekpare gökdelen tarzı bloklar bulunmaktadır.
Yan yan sıralı blokların zemin katları dükkan olarak tasarlanmış olup her biri bloklardan farklı giriş ve çıkışa sahip olup cedde girişli ve cadde cephelidir.
Site giriş ve çıkışları kontrollü elektronik bariyerden sağlanmakta olup girişte güvenlik kulübesi ve güvenlik personeli vardır. Siteye ait site içi yürüme yolları, araç yolları, kapalı ve açık otopark alanları vardır.Site içerisinde spor kompleksi, fitnes, hamam, sauna, açık-kapalı yüzme havuzu ve buhar odası vardır.
Çocuk oyun alanları ve yeşillendirilmiş alanlar ile çevre tanzimi vardır. B-4 Bloğu teşkil eden ana bina betonarme yapı tarzında, bitişik nizamlı, 3 bodrum, zemin ve 11 normal kattan müteşekkil olup normal katlarında 2 daire vardır. Bina dış cephesi ısı yalıtım esaslı mantolaması olup üzeri hazır sıva+akrilik boya kaplıdır.Binanın ana giriş kapısı ve rüzgarlığı alüminyum doğrama kapıdır.Binanın giriş dış zemini yol kaplaması beton, bina önü ve giriş dış basamakları traverten ve İç sahanlığı mermer kaplıdır. Ayrıca asansör kenarları ve yan duvarlar girişte kağıt kaplıdır. Tavan ise alçı asma tavan şeklinde ve plastik boyalı olarak imal edilmiştir. Bina içinden asansörle kapalı otoparka iniş mevcuttur. Her kata çalışan 1 adet asansörü vardır. Bölgede elektrik, su, yol, kanalizasyon, otobüs gibi her türlü Belediye hizmeti mevcuttur. Çatı aralı meskendir. Meskenin giriş katında fiili durum itibariyle 3 oda, salon, antre-koridor, mutfak, banyo, ebeveyn banyosu, giyinme odası ve 2 adet balkonu vardır. Çatı katında ise fiili durum itibariyle 2 oda, antre, banyo ve teras alanı vardır. Giyinme odası şeklinde dizayn edilen oda antreye, yatak odasına ve banyo bağlantılıdır. Salon ve odaların zemini laminat parke kaplıdır.
Islak hacimlerden giriş kat antre zemini granit tipi seramik, çatı katı antre zemini laminat parke ve mutfak zemini granit tipi seramik, her iki banyo ile ebeveyn banyosunun zemin seramik kaplıdır.Salon, antre ve odaların duvarları silikon esaslı kağıt kaplıdır. Islak hacimlerden mutfak duvarları slikon esaslı kağıt ve her iki banyo ile ebeveyn banyosunun duvarları seramik kaplıdır. Tüm duvar-tavan birleşimi kartonpiyer kaplıdır. Mutfakta akrilik tezgah ve eviye tezgah altında ve üstünde ve yan duvarda balon kapak esaslı ahşap mutfak dolabı mevcuttur. Tezgah alnı seramik kaplıdır. Ankastre ocak ve davlumbazı vardır. Mutfak çıkışlı balkonu katlanır cam ile kapatılmıştır.Her iki banyoda ve ebeveyn banyosunda hilton tipi dolaplı lavabo, duş teknesi ve kabini, batarya takımı ve klozeti vardır. İç kapıları lake pres kapıdır.Pencereleri ve balkon kapısı elektro statik boyalı alüminyum doğrama ve ısı cam esaslıdır. Daire dış kapısı çelik esaslıdır.Merkezi sistem doğal gazlı olarak dizayn edilmiştir.Mesken Güney-Kuzey ve Batı olmak üzere 3 cepheli ve güneş görür şeklindedir. Meskenin giriş kat alanı balkonlar ve teras hariç net alanı 140 m² dir. Çatı katı alanı teras hariç 50 m² dir. Giriş ve çatı katı dahil meskenin net alanı 190 m² dir. Balkonların alanı 10 m² dir. Teras alanı 40 m² dir.
Adresi : Alaçaatlı Mahallesi, Köroğlu Caddesi, İncek Prestij Konutları Sitesi B4 Blok 11. Kat 22 No.Lu Dubleks Çankaya / ANKARA
Yüzölçümü : 190 m²
Arsa Payı : 132/57435
İmar Durumu : İnşaat tarzı TİA=114800 m2 ve Hmaks=Serbest olan imar durumuna sahiptir.
Kıymeti : 950.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 28/08/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 28/09/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : 2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/14025 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR