ANKARA 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Çankaya Alacaatlı'da 43 m² büro vasıflı daire icradan satılıktır

ANKARA 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01132416
Şehir : Ankara / Çankaya
Semt-Mahalle : ALACAATLI MAH. / ÇAYYOLU
Oda Sayısı : 1+1
: 43
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 6
Binadaki Kat Sayısı : 16
Isıtma : Merkezi Sistem
Yayınlandığı Gazeteler

24 SAAT 14.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/9167 ESAS
Muhammen Bedeli
:
210,000 TL
Birinci Satış Günü
:
14.04.2020 14:50
İkinci Satış Günü
:
14.05.2020 14:50
Satış Yeri
:
1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
6. İCRA DAİRESİ
2019/9167 ESAS

TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ:
Ankara İl, Çankaya İlçe, 44569 Ada, 5 Parsel, ALACAATLI Mahalle/Köy, B BLOK 6. KAT 38 NOLU Nolu Bağımsız Bölüm Satışa konu taşınmaz, tarif olarak, Ankara Eskişehir Karayolu üzerinde Yaşam Kent kavşağından 3222. Caddeye girilir, cadde üzerinde güney yönde yaklaşık 3. km ilerde sağa 3381. Sokağa girilir. Sokağın sonunda sola toprak yola sola 5110. sokağa girilerek, yaklaşık 180 m ilerde sol tarafta konumlu taşınmaza ulaşılır. Ana gayrimenkul üzerinde 2 adet karkas yapı tarzında blok bulunmakta olup, satışa konu taşınmaz B blokta yer almaktadır. B blok bodrum + zemin + 14 normal kat + çatı katlı ve 103 bağımsız bölümden oluşmaktadır. Binanın dış cepheleri mantolama üzeri akrilik dış cephe boyalıdır. Bina giriş kapısı ve rüzgarlık kapısı camekanlı alüminyum doğrağmadır. Binanın giriş sağanlığı şap seramik kaplı, merdivenleri ve ortak alan zeminleri mermer kaplı, duvarlar tüm hacimlerde saten boyalıdır. Satışa konu taşınmaz binanın 6. kat 38 nolu bağımsız bölümüde bulanan büro vasfındadır. Taşınmaz güneybatı cepheli olup, çevre yoluna bakmaktadır. Binada halihazırda iskan mevcut değildir. Taşınmazın kullanım alanı brüt 53,70 m², net 43,21 m²'dir. Taşınmazın dış kapısı çelik kapıdır. İç kapılar ahşap, pencereler ve balkon kapıları ısı camlı pvc doğramadır. Taşınmaz mevcut kullanımda salon + mutfak nişi, oda, banyo, vestiyer ve bir balkondan oluşmaktadır. Kuru haciz zeminleri laminant parke, duvarlar saten boya, tavanlar kartonpiyerlidir. Mermeriz tezgahlı, balon kapaklı mutfak dolapları mevcuttur. Mutfakta ankastre setleri mevcut değildir. Banyo zeminleri seramik, duvarları fayans ile kaplı olan banyoda dolaplı lavabo, klozet ve duş bataryası mevcuttur. Ahşap vestiyer mevcut olup, kapısı takılı değildir. Isınma sistemi merkezi kalorifer sistemi ile sağlanacak olup, ısı pay ölçer esaslı tesisat mevcuttur.
Adresi : Alacaatlı Mah. 5100. Sokak, No: 3 B Blok, Kat 6 D:38 Çankaya/ANKARA
Yüzölçümü : 10.172,65m2
Arsa Payı:900/203453
Kıymeti:210.000,00 TL
KDV Oranı:%18
İmar Durumu : İnşaat tarzı E:1, Hmax:Serbest olan yapılaşma alanı içerisinde kalmaktadır.
Kaydındaki Şerhler : İrtifak: 263 m²lik sahada Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş. Genel Müdürlüğü lehine daimi irtifak hakkı vardır.
Beyan: Kentsel servis alanı olarak ayrılmıştır.
1. Satış Günü : 14/04/2020 günü 14:50 - 14:55 arası
2. Satış Günü : 14/05/2020 günü 14:50 - 14:55 arası
Satış Yeri : 1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3
(Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin % 50'sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.6- İİK. 127. Maddesi gereği İlanın birer sureti borçluya, alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunması için tebliğe çıkarılacak, adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilecek, bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmayacak ve gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçecektir. 7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/9167 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR