ANKARA 24. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Çankaya/Alacaatlı'da 280 m² dubleks daire icradan satılıktır

ANKARA 24. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00925043
Şehir : Ankara
Oda Sayısı : 4+2
: 280
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 10
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 06.01.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/41 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
1200000 TL
Birinci Satış Günü
:
12.02.2019 11:10
İkinci Satış Günü
:
14.03.2019 11:10
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
24. İCRA DAİRESİ
2017/41 TLMT.

TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İpoteğin paraya çevrilmesi yolu ile takip dosyası talimatından borçlu adına kayıtlı Ankara ili Çankaya ilçesi Alacaatlı Mahallesi 44443 ada 4 parsel üzerinde kurulu Lena Evleri D Blokta yer alan 21 No'lu çatı aralı konut niteliğindeki taşınmaz satılarak paraya çevrilecektir. Sitede A Blok 4 katlı, B Blok 6 katlı, C Blok 9 katlı ve D Blok 14 katlıdır. Bloklar bitişik inşa edilmiştir. D Blok ana binası, 3 bodrum, zemin+10 normal kat ve çatı katından oluşmaktadır. Cephesi akrilik boyalıdır. 2 adet asansör mevcuttur. Her katta 2 bağımsız bölüm yer almakta olup, kapalı garajı mevcut ve bina bakımlı, ulaşımı kolay ve belediyenin tüm hizmetlerinden faydalanmaktadır. Satışa konu taşınmaz ise, 10. kattadır. Giriş kapısı çeliktir. 2 antre, 4 oda, 2 salon, mutfak, banyo, 2 ebeveyn banyosu, çamaşır odası, 2 balkon ve 2 terastan oluşmaktadır. Giriş katı, antre 3 oda, salon, mutfak, banyo, ebeveyn banyosu, çamaşır odası ve 2 balkondan oluşur. Zemini seramik antrede vestiyer mevcuttur. Salon zemini rabıta, oda zemini laminant parkelidir. Duvarlar kağıt kaplı tavan asma alçıpandır. Odaların birinde giyinme bölümü mevcuttur. Zemini seramik çamaşır odasında dolap mevcuttur. Mutfak zemini seramik, tezgahı mermerit, tezgah altı ve üstü ankastre dolaplıdır. Seramik kaplı ebeveyn banyosu ve normal banyonun tavanı spotlu alüminyum tavan olup, duşakabin, klozet ve dolaplı lavaboludur. Bu katın balkonları seramik zeminlidir. Üst kat ise, antre, salon, oda, ebeveyn banyosu, 2 terastan oluşmaktadır. Rabıta kaplı ahşap korkuluklu merdiven ile bu kata çıkılır. Antre, salon ve oda zeminleri rabıta parkeli, duvarları ve tavanı alt kat gibidir. Bu kattaki ebeveyn banyosu da alt kattaki gibidir. Teras zemini seramiktir. Konut, kombi ile ısıtmalı olup, pencereleri ısıcamlı pvc doğrama, iç kapılar panel kapıdır. Konut girişe göre sağ ön cephelidir. Planlı Alanlar Tip Yönetmeliğine göre bağımsız bölüm (faydalı alanı) yaklaşık 280,00m²'dir.
Adresi : Alacaatlı Mah. Alacaatlı Mucur Tesisleri Yolu, Lena Evleri D Blok 10. Kat No:12/21 Çankaya / ANKARA
Yüzölçümü : 7.271,72 m2
Arsa Payı : 27863/727172
İmar Durumu : Var
Kıymeti : 1.200.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 12/02/2019 günü 11:10 - 11:15 arası
2. Satış Günü : 14/03/2019 günü 11:10 - 11:15 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/41 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR