ANKARA 26. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Çankaya/Alacaatlı'da 267 m² villa icradan satılıktır

ANKARA 26. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01183081
Şehir : Ankara / Çankaya
Semt-Mahalle : ALACAATLI MAH. / ÇAYYOLU
Oda Sayısı : 10+2
: 267
Banyo Sayısı : 4
Bulunduğu Kat : Müstakil
Binadaki Kat Sayısı : 4
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)

Basın İlan Kurumu Resmi İlan Portalında 01.07.2020 tarihinde yayınlanmıştır.
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/7753 ESAS
Muhammen Bedeli
:
1,000,000 TL
Birinci Satış Günü
:
26.08.2020 09:45
İkinci Satış Günü
:
23.09.2020 09:45
Satış Yeri
:
2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
26. İCRA DAİRESİ
2019/7753 ESAS

TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Taşınmaz Özellikleri : Ankara İl, Çankaya İlçe, 348 Ada, 1 Parsel, Alacaatlı Mahalle, 4 nolu konut;
ANA TAŞINMAZ: Ana gayrimenkul, 5733 m² yüz ölçümüne sahip, 348 Ada 1 Parsel üzerinde konumlu, ayrık nizamda, betonarme yapı tarzında inşa edilmiştir. Taşınmaz onaylı mimari projesine göre, Bodrum + Zemin + 1 Normal Kat + Çatı Kattan oluşmaktadır. Projesine göre, bodrum katı yaklaşık brüt 99 m², zemin katı yaklaşık brüt 89 m², 1. Katı yaklaşık brüt 106 m² alana sahiptir. Toplam brüt 294 m² alana sahiptir. Girişi zemin kat, kuzey cepheden sağlanmaktadır. Binada asansör bulunmamaktadır. Bina çevre düzenlemesi tamamlanmıştır. Isıtma sistemi doğal gaz ve kombidir. Taşınmaz 4.derece deprem bölgesinde yer almakta olup, bu alanda uzman kişiler tarafından incelenmesi önerilmekle birlikte, binada gözle görülür depremsel bir hasar tespit edilmemiştir.
BAĞIMSIZ ÖZELLİKLERİ : Konut nitelikli 4 no.lu bağımsız bölüm, projesine göre, bodrum katında sığınak, ısı merkezi, zemin katında antre, hol, mutfak, oda, salon, wc, 1. Katında hol, 3 oda, banyo, duş, wc, 2 balkon, teras; mahallinde ise bodrum katında fitness odası, giyinme odası, salon, Amerikan mutfak, teras, zemin katında antre, salon, mutfak, wc, 1. Katta antre, 3 oda, banyo, duş, 2 balkon, Çatı katında 1 oda, teras hacimlerinden oluşmaktadır. Zemin katta şömine bulunmaktadır. Projesinde yaklaşık net 267 m², brüt 294 m² kullanım alanına sahiptir. Giriş kapısı çelik, iç mekan kapı kasa ve kanatları ahşap kapı. Antre zemini laminant parke, duvarları alçı üzeri saten saten boya. Salon ve oda zeminleri laminant parke, duvarları alçı üzeri saten boya. Mutfak zemini laminant parke, duvarları alçı üzeri saten boyalı. Mutfakta akrilik dolap ve mermerit tezgah bulunmaktadır. Wc ve banyo zemini duvara kadar fayans. Banyoda klozet, dolaplı lavabo ve duşakabin bulunmaktadır.
Adresi : Alacaatlı Mahallesi 430.Sokak No: 14/4 Çankaya / ANKARA
Yüzölçümü : 5.733 m²
Arsa Payı : 521/5733
KDV Oranı : %18
İmar Durumu : Konut alanı içerisin de kalmakta olup, Ayrık Nizam, Kaks: 0,33 yapılaşma koşullarına sahiptir.
Kıymeti : 1.000.000,00 TL
Kaydındaki Şerhler : Tapudan alınır
1. Satış Günü : 26/08/2020 günü 09:45 - 09:50 arası
2. Satış Günü : 23/09/2020 günü 09:45 - 09:50 arası
Satış Yeri : 2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/7753 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR