ANKARA 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Çankaya/Alacaatlı'da 181 m² daire icradan satılıktır

ANKARA 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00979444
Şehir : Ankara / Çankaya
Semt-Mahalle : ALACAATLI MAH. / ÇAYYOLU
Oda Sayısı : 4+1
: 181
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 4
Binadaki Kat Sayısı : 4
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

HÜRRİYET 11.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/11451 ESAS
Muhammen Bedeli
:
700,000 TL
Birinci Satış Günü
:
27.05.2019 11:30
İkinci Satış Günü
:
24.06.2019 11:30
Satış Yeri
:
1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
9. İCRA DAİRESİ
2018/11451 ESAS
TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İli, Çankaya İlçesi, Alacaatlı mahallesi, 60951 Ada, 1 Parsel, A Blok 1. Kat 4 Nolu Bağımsız Bölüm. Dairenin bulunduğu bina, bodrum + zemin + 2 normal kattan oluşmaktadır. Ana gayrimenkul asansörlüdür. Normal katlarında 2'şer daire bulunmakta olup binada toplam 6 bağımsız bölüm vardır. Satışa konu bağımsız bölüm 1. normal katta bulunmaktadır. Dairesinin giriş kapısı mevcut değildir. Antre, 4 oda, salon, mutfak, kiler, banyo, giyinme odası, ebeveyn banyosu ve 2 balkondan müteşekkildir. Antre zemini seramik kaplı, duvarları duvar kağıdı kaplı, tavan kartonpiyerlidir. Salon ve odaların yer döşemesi laminat parke kaplı, duvarları duvar kağıdı kaplı, tavan kartonpiyerlidir. Mutfakta yerler seramik kaplı, duvarları duvar kağıdı kaplı, tavan kartonpiyerlidir. Mutfak tezgahı mermerit, tezgah alnı seramik, tezgah üstü ve altında ahşap dolapları yapılıdır. Banyolar zemini ve duvarları granit seramik kaplıdır. Banyolarda duş kabini, klozet ve hilton lavabo mevcuttur. Balkonlar zemini seramiktir. Balkonlardan biri cam balkon sistemi ile kapatılmıştır. Pencereler ısıcamlı PVC doğrama, iç kapılar ahşap mobilya kapıdır. Bağımsız kombi sistem ısıtmalı ve doğalgazlıdır. Mesken girişe göre sağ ön ve yan (güneydoğu, güneybatı ve kuzeybatı)cephelidir. Bağımsızın faydalı kullanım alanı 20 m² balkon, 161,50 m² daire olmak üzere toplam 181,50 m²'dir.
Adresi : Alacatlı Mahallesi 4808. Sokak A Blok Avlu Butik Evleri No: 18 D:4 Çankaya / ANKARA
Yüzölçümü : 6.778 m²
Arsa Payı : 350/6778
İmar Durumu : Çankaya Belediyesinin 17/10/2018 tarih ve 55211 sayılı yazısı ile E:0.50, Hmax. serbest, konut parseli olduğu bildirilmiştir.
Kıymeti : 700.000,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 27/05/2019 günü 11:30 - 11:35 arası
2. Satış Günü : 24/06/2019 günü 11:30 - 11:35 arası
Satış Yeri : 1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/11451 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR