SAMSUN İCRA DAİRESİ

Canik/Teknepınar Mahallesi'nde 2+1 daire icradan satılıktır

SAMSUN İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00947809
Şehir : Samsun / Canik
Semt-Mahalle : TEKNEPINAR MAH. / CANİK
Oda Sayısı : 2+1
: 103
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 1
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

SAMSUN 18.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/74730 ESAS
Muhammen Bedeli
:
91,909 TL
Birinci Satış Günü
:
11.04.2019 11:15
İkinci Satış Günü
:
07.05.2019 11:15
Satış Yeri
:
SAMSUN İCRA DAİRESİ MEZAT SALONU (ESKİ ADLİYE SARAYI İLKADIM/SAMSUN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SAMSUN
İCRA DAİRESİ

2018/74730 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Samsun İl, Canik İlçe, 1430 Ada, 7 Parsel, TEKNEPINAR Mahalle/Köy, 3 Nolu Bağımsız Bölüm Kıymet takdiri konusu taşınmaz betonarme karkas yapı sisteminde yapılmış olup Samsun İli, Canik İlçesi, Teknepınar Mahallesi, 1430 Ada, 7 Parselde yer alan 1. kat 3 nolu bağımsız bölüm taşınmaz mesken vasfındadır. Taşınmaz net 96,00 m2 ve brüt 103,00 m2 alana sahiptir.Taşınmazın dış cephesi boyalı ve Pencere doğramaları ahşaptır. Yapının ana giriş kapısı demir doğrama, ortak zeminler karo seramik, duvarlar plastik boyalıdır. Taşınmazın giriş kapısı ahşap kapı olup, binanın doğalgaz bağlantısı yapılmıştır. Taşınmazın içinde duvarlar plastik boyalı, zemin döşemeleri ahşap döşeme, kapıları ahşap kapı, ıslak mekanlar yerler ve duvarlar seramik kaplıdır. Taşınmazda yatak odası, salon, mutfak, oturma odası, banyo, antre ve wc bulunmaktadır.Arsa yüzölçümü 203,94 m2'dir. Canik Belediyesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Taşınmazın üzerinde bulunduğu arsanın iki cephesinden yol geçmektedir. Çevresinde yapılanma tamamlanmıştır. Topografik olarak düz bir arazi yapısına sahiptir. Belediyenin sağladığı tüm hizmetlerden yararlanmaktadır. Taşınmaz Atatürk Bulvarı'na 1,95 km, Piazza AVM'ye 1,98 km, Canik Belediyesi'ne 1,17 km, Bandırma Vapuru'na 2,05 km mesafede bulunmaktadır.
Yüzölçümü : 96 m2
Arsa Payı : 25/127
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 91.909,25 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 11/04/2019 günü 11:15 - 11:20 arası
2. Satış Günü : 07/05/2019 günü 11:15 - 11:20 arası
Satış Yeri : SAMSUN İCRA DAİRESİ MEZAT SALONU (ESKİ ADLİYE SARAYI
İLKADIM/SAMSUN
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/74730 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.12/02/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR