GELİBOLU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Çanakkale\Gelibolu'da 100 m² dubleks daire icradan satılıktır

GELİBOLU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01059352
Şehir : Çanakkale / Gelibolu
Semt-Mahalle : HOCA HAMZA MAH. / GELİBOLU
: 100
Yayınlandığı Gazeteler

AYYILDIZ 01.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/823 ESAS
Muhammen Bedeli
:
240,000 TL
Birinci Satış Günü
:
08.11.2019 10:45
İkinci Satış Günü
:
09.12.2019 10:45
Satış Yeri
:
ADLİYE İHALE SALONU /GELİBOLU ÇANAKKALE

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. GELİBOLU İCRA DAİRESİ'nden
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

2017/823 ESAS


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Çanakkale İli, Gelibolu İlçesi Hocahamza Mahallesi 416 ada 60 parsel 1 nolu bağımsız bölüm sayılı taşınmaz Eğritaş 2. Caddeye cephelidir.3.214,27 m² arsa üzerinde kurulu bulanan 2 katlı betonarme yapılardan oluşan site içerisinde 1 nolu bağımsız bölümdür.Taşınmaz Gelibolu ilçe merkezindedir. Belediyenin bütün altyapı ve ulaşım hizmetlerinden faydalanmaktadır. Dubleks mesken niteliğinde olan taşınmazın tamamı borçluya aittir. Taşınmaz zemin katta açık mutfaklı salon ve üst katta yatak odaları ve banyo wc den oluşan 100 m² brüt alana sahip meskendir. Taşınmazın denize mesafesi 500 m dir.Keşif günü itibariyle taşınmaz 15-20 yaş aralığında olduğu tespit edilmiştir.Taşınmaz III - A yapı sınıfındadır.Taşınmazın yer döşemesi hol, mutfak ve koridorlarda seramik kaplama odalarda ise laminant kaplama olarak imal edilmiştir. Duvarlar ve tavan sıva üzeri plastik badanılıdır. İç kapılar ahşap kapı doğramalar ise PVC olarak imal edilmiştir.
Adresi : Çanakkale İli, Gelibolu İlçesi Hocahamza Mahallesi 416 ada 60 parsel 1 nolu bağımsız bölüm sayılı taşınmaz Eğritaş 2. Caddeye cephelidir
Arsa Payı : 3/66
Kıymeti : 240.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : 06/02/2007 tarihli Bakanlar kurulu kararına istinaden yabancı gerçek ve tüzel kişilere satılamaz sınırlı ve ayni hak tesis edilemez. Tapu kaydındaki gibidir.ayrıntılı dosyada mevcuttur.
1. Satış Günü : 08/11/2019 günü 10:45 - 10:50 arası
2. Satış Günü : 09/12/2019 günü 10:45 - 10:50 arası
Satış Yeri : ADLİYE İHALE SALONU /GELİBOLU ÇANAKKALE
Yukarıda özellikleri yazılı taşınmaz/lar açık arttırma suretiyle satılacaktır.

SATIŞ ŞARTLARI :
1) Açık artırma yukarıda belirtilen yer, gün ve saatlerde açık artırma sureti ile yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, birinci artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda (esatis.uyap.gov.tr internet adresinde) teminat yatırılmak suretiyle teklif verilebilecektir. Yapılacak ihalelere elektronik ortamda verilen en yüksek teklif ile başlanılacaktır. Birinci artırmada hacizli malın takdir edilen değerinin % 50'si ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunacaktır. Birinci artırmada istekli bulunmadığı veya böyle bir bedelle alıcı çıkmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. İkinci artırmada da malın takdir edilen değerinin % 50'si, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamı, satış giderlerini (paraya çevirme ve paylaştırma masrafları dahil) geçmek şartı ile en çok artırana ihale olunacaktır. Bu artırmada da istekli bulunmadığı veya bu bedelle alıcı çıkmadığı takdirde satış talebi düşecektir.

2- a) Arttırmaya iştirak edeceklerin, malın tahmin edilen değerinin % 20'si oranında TL (Türk lirası) peşin para veya bu miktar milli bir bankanın teminat mektubunu vermeleri lazımdır. Satış pesin para iledir, alıcı istediğinde 10 günü geçmemek üzere süre verilebilir.
b) İhale damga vergisi, KDV, tapu alım harcının yarısı ve giderleri ile teslim giderleri alıcıya aittir. Taşınmazın aynından doğan vergiler, tapu alım harcının yarısı ve giderleri ile tellaliye ücreti satış bedelinden ödenecektir.

3) Taşınmazı satın alanlar, ihaleye alacağına mahsuben iştirak etmemiş olmak kaydı ile, ihalenin feshi talep edilmiş olsa bile satış bedelini derhal veya verilen süre içerisinde ödemek zorundadırlar.

4) İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgililerin (* ilgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir) bu taşınmaz üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile 15 gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır. Aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

5) Satış bedeli hemen veya verilen süre içinde ödenmezse İİK'nun 133. maddesi uyarınca ihale feshedilecektir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen sorumlu olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
6) Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup, gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

7) Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenler 2017/823 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurabilirler.

8) Satış ilanının belirtilen adreslerinde ilgililere tebliğ yapılamaması halinde iş bu ilanın tebligat yapılamayan ilgililere tebligat yerine geçeceği hususu ilan olunur.27/09/2019 (İİK. m. 126)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR