ÇANAKKALE 2. İCRA DAİRESİ

Çanakkale/Merkez'de dubleks mesken icradan satılıktır

ÇANAKKALE 2. İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00960708
Şehir : Çanakkale / Merkez
Semt-Mahalle : CUMHURİYET MAH. / KEPEZ
: 117
Bulunduğu Kat : 3
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

ÇANAKKALE GÜNDEM 12.03.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/98 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
385,000 TL
Birinci Satış Günü
:
16.05.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
10.06.2019 10:00
Satış Yeri
:
ÇANAKKALE ADLİYESİ İHALE VE MEZAT ODASI -ODA NO: AZ-026 ÇANAKKALE

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇANAKKALE
2. İCRA DAİRESİ

2018/98 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Çanakkale İl, Merkez İlçe, 394 Ada, 4 Parsel, Kepez Mahalle/Köy, Köyiçi Mevkii Mevkii, 3+Çatı 7 Nolu Bağ.Böl. kayıtlı Dubleks Mesken niteliğindeki taşınmazın onaylı mimari plana göre daire çatı arası bölüm ile birlikte dubleks tarzda inşaa edilmiş olup, dairenin alt bölümü içinde salon, mutfak, 2 adet yatak odası, banyo ile tuvalet, mutfak önünde ve bir yatak odası önünde olmak üzere 2 adet yatak odası, banyo ile tuvalet, mutfak önünde bir yatak odası önünde olmak üzere 2 adet balkon, dubleks olan çatı arası bölümde ise 2 adet teras bulunmaktadır. Dairede, pencereler ısı yalıtım camlı pvc, taban kaplaması karo seramik ve laminat parke, daire giriş kapısı ise çeliktir. Daire doğalgazlı kombi ile ısıtmalıdır. Rapora konu daire alanı yaklaşık: net 117 m2 olarak hesaplanmış olup çatı gabarisi dahilindeki teras alanları toplamı da yaklaşık 17 m2 dir. Daire mevkii itibariyle belde merkezinde olup yakın çevresinde zemin katlarında işyeleri olan apatmanlar ile müstakil tarzda konutlar ve yürüme mesafelerinde bazı okullar yer almaktadır. Taşınmaz beldenin ana beydanına yakın konumdadır. Taşınmazın ulaşım sorunu olmayıp çok yakınına kadar toplu taşım araçları ile de ulaşma imkanı mevcuttur.
Adresi : Cumhuriyet Mah. İbrahim Aytap Cad. Birlik Apt. No.8 3. Kat D.7 Kepez
Merkez / ÇANAKKALE
Yüzölçümü : 117 m2
Arsa Payı : 1/8
İmar Durumu : İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli,4 kat konut adası-Aİ inşaat nizamlı,TAKS: 0.4
Kıymeti : 385.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :
1-
Yönetim Planı: 20.03.2013
2-06.02.2007 Tarihli Bakanlar KuruluKararına İstinaden Yabancı Gerçek
Kişilere ve Tüzel Kişilere Satılamaz Sınırlı ve Aynı Hak Tesis Edilemez
Tarih: 16.04.2007 Yevmiye: 3255
3-2565 Sayılı Kanunun 28. Maddesi gereği belirtilen alan içerisinde
kalmaktadır.
1. Satış Günü : 16/05/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 10/06/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : ÇANAKKALE ADLİYESİ İHALE VE MEZAT ODASI -ODA NO: AZ-026 ÇANAKKALE
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/98 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/03/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR