ÇANAKKALE 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Çanakkale Merkez'de bahçeli iki katlı kargir bina icradan satılıktır

ÇANAKKALE 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01128568
Şehir : Çanakkale / Merkez
Semt-Mahalle : CEVAT PAŞA MAH. / CEVATPAŞA
Binadaki Kat Sayısı : 2
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

TAKVİM 08.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/2056 ESAS
Muhammen Bedeli
:
650,000 TL
Birinci Satış Günü
:
27.04.2020 10:05
İkinci Satış Günü
:
01.06.2020 10:05
Satış Yeri
:
Çanakkale Adliyesi İhale Mezat Odası Oda No:AZ-026 İzmir Yolu Üzeri Merkez/ÇANAKKALE

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ÇANAKKALE 3. İCRA DAİRESİ

2019/2056 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Çanakkale Merkez, Cevatpaşa Mah. 297 Ada 6 parsel, cilt no:11 sahife no:1017, yevmiye no:6337, tapu tarihi:12/04/2018, niteliği:Bahçeli iki katlı iki daireli kargir ev, Parsel üzerinde Yığma sistemde inşa edilmiş 2 katlı evin proje ve yapı ruhsatları tapu ve belediye araştırmalarında bulunmamış olup, Kadastro Müdürlüğünce 20/05/1976 yerinde yapılan tespiti ile taşınmazın "Bahçeli iki katlı iki daireli kargir ev" olarak cins değişikliği yapılmıştır.Çanakkale ili Merkez Cevatpaşa Mahallesi Bahriye Üçok caddesinden ayrılan Alçıtepe Sokağı içerisinde 16 dış kapı nolu binanın tamamıdır."Bahçeli iki katlı iki daireli kargir ev" olarak cins tashihli olan binada kat irtifakı tesis edilmemiştir.Mimarlık hizmetlerine göre III.Sınıf A grubu yapılardan olan bina %100 inşa seviyesinde olup ikamet edilir durumdadır.Eğimli arazi yapısıyla ön cephesinde kısmı bodrum katta deposu, giriş katında 1, birinci katında 1 olmak üzere 2 meskenden oluşmaktadır.İkiz bitişik nizamda yan ve arka bahçesi olacak şekilde tabanda yaklaşık 54m2 alanlı iki katlı olarak inşa edilmiş olmakla birlikte sonradan ön ve arka bahçesinde iki katta da binaya ilaveler yapılmış olduğu anlaşılmaktadır.Bina üzerinde ayrıca kısmı çatı katı yapıldığı görülmüştür.Keşif tarihinde çatı katı görülememiştir.İhaleye katılacakların bu hususu dikkate almaları gerekmektedir.Her iki kattaki meskenler 2 oda, salon, mutfak+hol, banyo+wc, antre ve 1 balkondan oluşmaktadır.Zemin kattaki meskene giriş yan bahçeden üst kattaki giriş arka cepheden yapılmaktadır.Mevcut hali ile bina yaklaşık bürüt 195 m2 lik yapı alanına sahiptir.Ön cephesi pvc siding kaplamalı yan ve arka cephesi sıva üzeri boyalı olan binada meskenler doğalgaz yakıtlı kombi sistemi ile ısıtmalıdır.Meskenlerin dış kapı çelik kapı, oda kapıları amerikan paneldir.Pencereleri ısı camlı pvc doğramadır.Zeminleri ıslak hacimlerde seramik diğer alanlarda laminat kaplamalıdır.Duvarları ıslak hacimlerde seramik diğer alanlarda alçı sıva üzeri plastik boyalı olup, tüm tavanları sıva üzeri plastik boyalı ve kartonpiyerlidir.Mutfak dolapları mdf lam olup, tezgahı laminattır.Söz konusu Belediyenin her türlü alt yapı hizmetlerinden yararlanır konumdadır.İlçe merkezine ve sahile yakın konumda olup toplu taşıma araçları güzergahına yürüme mesafesindedir.124m2 yüzölçümlü arsa ve üzerindeki yaklaşık bürüt 195m2 yapı alanlı binanın günümüz yörenin geçerli alım satım rayiçleri oranında arsa ve yapı bedeli bir arada olmak üzere 650.000,00 TL değerindedir.
İmar Durumu : Çanakkale Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 81102984-010.99-E.6254 sayılı sayılı yazılarına istinaden ilgili parselin 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı çerçevesince; Bitişik Nizam, 4 Kat Konut yapımına müsait imarı bulunmaktadır.İmar durumu dosyasından incelenebilir.
Kıymeti : 650.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Taşınmazın beyan hanesinde 2565 Sayılı kanunun 28. Maddesi gereği belirtilen alan içerisinde kalmaktadır şerhi ile AT 06/02/2007 Tarihli Bakanlar Kurulu Kararına İstinaden Yabancı gerçek kişilere ve Tüzel Kişilere satılamaz.Sınırlı ve ayni hak tesis edilemez. 16/04/2007 tarih 3255 yevmiye şerhi şerh mevcuttur.Tapu kaydındaki gibidir.(İhale alıcısına bu şerhler ile birlikte tescil yapılacaktır.)
1. Satış Günü : 27/04/2020 günü 10:05 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 01/06/2020 günü 10:05 - 10:10 arası
Satış Yeri : Çanakkale Adliyesi İhale Mezat Odası Oda No:AZ-026 İzmir Yolu Üzeri Merkez/ÇANAKKALE
SATIŞ ŞARTLARI :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/2056 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/02/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR