LAPSEKİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Çanakkale Lapseki'de 110 m2 dubleks mesken icradan satılıktır

LAPSEKİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01091694
Şehir : Çanakkale / Lapseki
Yayınlandığı Gazeteler

LAPSEKİ 27.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/119 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
350,000 TL
Birinci Satış Günü
:
07.01.2020 10:30
İkinci Satış Günü
:
04.02.2020 10:30
Satış Yeri
:
CUMHURİYET MAH. ATATÜRK CAD. NO:32 KAT:5 LAPSEKİ BELEDİYESİ, BELEDİYE NİKAH SALONU, LAPSEKİ / ÇANAKKALE

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
LAPSEKİ
İCRA DAİRESİ

2019/119 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :

TAŞINMAZ TAPU KAYDINDA: Çanakkale İli, Lapseki İlçesi, Umurbey Köyü, 165 Ada, 1 Parsel, 10.874,14 M² yüzölçümlü, İçerisinde birer dairelik kırkiki dubleks bina olan arsa ana taşınmaz niteliğindeki, 1 nolu bağımsız, 1/42 arsa paylı, Dubleks Mesken bağımsız bölüm niteliğindeki, tam hisse paylı taşınmaz
TAŞINMAZ BİLİRKİŞİ RAPORUNDA: Umurbey Belediyesi 1/1000 ölçekli uygulama imar planı içinde TAKS 0,15, KAKS 0,30 oranlarında imar durumuna sahiptir. Taşınmaz bahçeli, yol ve deniz cepheli arsa üzerine inşa edilmiş kullanılır durumda dubleks mesken niteliğinde yığma tuğla tarzda inşa edilmiş, Lapseki ilçe merkesine 15 km, Umurbey belde merkezine 8-10 km, Çanakkale İl merkezine ise 25 km mesafede, Şişe cam kooperatif evleri olarak tanımlanan yerdir. Site nimazında korunup yönetilmektedir. Taşınmaz zemin katta salon, mutfak, wc, duş şeklinde, içeriden çıkarılan merdiven ile ulaşılan ust katta üç oda banyo, wc şeklinde plandığı, sobalı ısınmalı, yaklaşık 25-30 yıllık olduğu, zemin kat ön cephede sundurma tarzı, renkli taş kaplama barbekülü açık teras, üst kat balkon, arka cephede küçük kiler eklentileri bulunduğu, ıslak yüzeyleri seramik kaplama, kapılar pres ahşap penceler renkli pvc doğramadır. içi dışı sıvalı boyalı badalıdır. Faydalı kullanım alanı zemin kat teras ve balkonlar ile birlikte yaklaşık 55+55=110 m² olduğu bilirkişice tespit edilmiştir.
İmar Durumu : Kat mükiyetli tapulu mesken niteliğindeki dubleks binalar kullanılabilir vaziyette olup yapı kulanım izin belgesi mevcut durumdadır. İmar pılanında TAKS 0,15, KAKS 0,30 oranında imar durumuna sahiptir.
Kıymeti : 350.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Takyidattaki gibidir. Dosyada mevcuttur. 2565 sayılı kanunun 28.maddesi gereği belirtilen alan içerisinde kalmaktadır. 06.02.2007 tarihli bakanlar kurulu kararına istinaden yabancı gerçek kişilere ve tüzel kişilere satılmaz sınırlı ve ayni hak tesis edilemez. 163 ada 6 parsel ile 166 ada 3 parsel iş bu bağımsız bölüm ile ortaklaşma kulanılan yerlerdir.
1. Satış Günü : 07/01/2020 günü 10:30 - 10:40 arası
2. Satış Günü : 04/02/2020 günü 10:30 - 10:40 arası
Satış Yeri : CUMHURİYET MAH. ATATÜRK CAD. NO:32 KAT:5 LAPSEKİ BELEDİYESİ, BELEDİYE NİKAH SALONU, LAPSEKİ / ÇANAKKALE
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/119 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.25/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR