ÇANAKKALE 2. İCRA DAİRESİ

Çanakkale Kepez'de dubleks daire icradan satılıktır

ÇANAKKALE 2. İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01002862
Şehir : Çanakkale / Merkez
Semt-Mahalle : KEPEZ KÖYÜ / KEPEZ
: 137
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

BOĞAZ VİTAMİN 25.05.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/171 TLMT
Muhammen Bedeli
:
750,000 TL
Birinci Satış Günü
:
26.07.2019 10:20
İkinci Satış Günü
:
20.08.2019 10:20
Satış Yeri
:
ÇANAKKALE ADLİYESİ İHALE VE MEZAT ODASI -ODA NO : AZ-026 ÇANAKKALE

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇANAKKALE
2. İCRA DAİRESİ

2018/171 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Çanakkale İl, Merkez İlçe, 248 Ada, 3 Parsel, Kepez Mahalle/Köy, A/4 ve çatı 17 Nolu Bağımsız Bölüm, Onaylı mimari plana göre daire, çatı arası bölüm ile birlikte dubleks tarzda inşa edilmiş olup, alt bölümü içinde; salon, mutfak, antre, 3 adet yatak odası, banyo ile tuvalet; salon önünde ve yatak odası önünde balkon; dubleks olan çatı arası bölümde ise 2 adet yatak odası ile bu odalardan birisi içinde banyo ie tuvalet, koridor ve ayrıca banyo ile tuvalet bölümü ve çatı gabarisi dahilinde genişçe bir terasda bulunmaktadır. Daire kombi ile ısıtmalı olup, daire içinde taban kaplaması laminat parke ve karo seramik , pencereler ısı yalıtım camlı pvc, daire giriş kapısı çeliktir. Rapora konu dairenin içinde yer aldığı apartman asansörlü olup, net kullanım alanı yaklaşık : 137,17 m2 olarak hesaplanmıştır. Çatı gabarisi dahilindeki teras alanı yaklaşık 38,73 m2 dir. Daire kullanıma hazır haldedir. Taşınmaz mevkii itibariyle Kepez belde merkezine çok yakın konumda olup yakın çevresinde apartmanlar ile siteler, yürüme mesafelerinde bazı okullar ile belde meydanı da bulunmaktadır. Taşınmazın ulaşım sorunu olmayıp çok yakınına kadar toplu taşım araçları ile de ulaşma imkanı mevcuttur.
Adresi : Cumhuriyet Mah. Bülbül Sok.No.6 Saraylı Gold 2 Sitesi A Blok 4. Kat.
D.17 KepezMerkez / ÇANAKKALE
Yüzölçümü : 137,17 m2
Arsa Payı : 32/1600
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli Kepez Uygulama imar palını içerisinde kalmakta olup 5
kat, KAKS: 1.75 içerisinde kalmaktadır.
Kıymeti : 750.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : 1-06.02.2007 tarihli Bakanlar Kurulu kararına istinaden yabancı
gerçek ve tüzel kişilere satılamaz sınırlı ve aynı hak tesis edilemez,
16.04.2007 tarih 3255 yev.
2-AT 2565 Sayılı Kanunun 28. Maddesi gereğince belirtilen alan
içerisinde kalmaktadır.
1. Satış Günü : 26/07/2019 günü 10:20 - 10:25 arası
2. Satış Günü : 20/08/2019 günü 10:20 - 10:25 arası
Satış Yeri : ÇANAKKALE ADLİYESİ İHALE VE MEZAT ODASI -ODA NO :
AZ-026 ÇANAKKALE
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/171 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.23/05/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR