ÇANAKKALE 2. İCRA DAİRESİ

Çanakkale Kepez Mahallesi'nde dubleks daire icradan satılıktır

ÇANAKKALE 2. İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00951061
Şehir : Çanakkale / Merkez
Semt-Mahalle : KEPEZ KÖYÜ / KEPEZ
: 59
Yayınlandığı Gazeteler

ÇANAKKALE OLAY 22.02.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/951 ESAS
Muhammen Bedeli
:
95,000 TL
Birinci Satış Günü
:
25.04.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
20.05.2019 10:00
Satış Yeri
:
ÇANAKKALE ADLİYESİ İHALE VE MEZAT ODASI -ODA NO : AZ-026 ÇANAKKALE

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇANAKKALE
2. İCRA DAİRESİ
2018/951
ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Çanakkale İl, Merkez İlçe, 375 Ada, 22 Parsel, Kepez Mahalle/Köy, Çınarpare Kepez Çiftliği Mevkii, 3 Nolu Bağımsız Bölüm, Taşınmaz çatı arası bölüm ile birlikte dubleks tarzda planlanmış olup, dairenin alt bölümü içinde salon açık mutfak, yatak nişi, banyo ile tuvalet, salon önünde olmak üzere 1 adet balkon, dubleks olan çatı arası bölümde ise, hol ve ayrıca çatı gabarisi dahilinde olmak üzere teras bulunmaktadır. Keşif alanında yapılan incelemede, daire içinde ince inşaat işlerinin henüz tamamlanmadığı; iç kapı kasa ve kanat montajlarının yapılmamış olduğu, taban kaplamalarının yapılmamış olduğu, banyo ve tuvalet sıhhi tesisat bataryaları ile vitrafiye mazlemelerinin montajlarının yapılmamış olduğu, yine mutfak tesisat bataryaları ile dolap ve tezgah montajlarının yapılmamış olduğu, radyatör ve kombi montajının yapılmamış olduğu, iç boya işlerinin yapılmadığı ve dairenin mevcut haliyle tamamlanma oranının %65 olduğu tespit edilmiştir. Ayrıca yine keşif alanında yapılan incelemede; dairenin özellikle dubleks olan bölümünde onaylı mimari projesine uygun olmayan tarzda mimari düzenleme yapılarak oda ilave edildiği, yine aynı şekilde dairenin alt bölümü içinde de balkonun bir bölümün kapatılarak daire alanına dahil edildiği ve bu nedenle de mevcut imar mevzuatına aykırı imalatlar yapıldığı da belirlenmiştir. Onaylı mimari plana göre rapora konu daire alanı teras ve balkon dahil; yaklaşık net 59,75 m2 olarak hesaplanmıştır. Daire mevkii itibariyle belde merkezine kısmen uzak olup yakın çevresinde az katlı apartmanlar ile müstakil tarzda konutlar ve yürüme mesafelerinde bazı okullar yer almaktadır. Taşınmazın ulaşım sorunu olmayıp oldukça yakınına kadar toplu taşın araçları ile de ulaşma imkanı mevcuttur.
Adresi : Şehitosman Sok. Kepez Merkez / ÇANAKKALE
Yüzölçümü : 59,75 m2
Arsa Payı : 2/8
İmar Durumu : İnşaat tarzı Ayrık-İiz Nizam E:1.20, 3 kat yapı adasında kalmaktadır
Kıymeti : 95.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :1-06.02.2007 tarihli bakanlar kurulu kararına istinaden yabancı gerçek
kişilere ve tüzel kişilere satılamaz. Sınırlı ve aynı hak tesis edilemez .
Tarih : 16.04.2007 Yev: 3255
2- Yönetim Planı : 06.10.2017( Başlama tarihi : 16.10.2017 Bitiş Tarihi
16.10.2017 )
3-2565 Sayılı Kanunun 28. Maddesi gereği belirtilen alan içerisinde
kalmaktadır.
1. Satış Günü : 25/04/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 20/05/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : ÇANAKKALE ADLİYESİ İHALE VE MEZAT ODASI -ODA NO : AZ-026 ÇANAKKALE
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/951 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.19/02/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR