ÇANAKKALE 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Çanakkale Kepez Mahallesi'nde 119 m² daire icradan satılıktır (çoklu satış)

ÇANAKKALE 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01077783
Şehir : Çanakkale / Merkez
Oda Sayısı : 3+1
: 119
Yayınlandığı Gazeteler

KARAR 06.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/151 TLMT
Muhammen Bedeli
:
350,000 TL
Birinci Satış Günü
:
23.01.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
19.02.2020 10:00
Satış Yeri
:
Çanakkale Adliyesi İhale Mezat Odası Oda No:AZ-026 İzmir Yolu Üzeri Merkez/ÇANAKKALE

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇANAKKALE
3. İCRA DAİRESİ

2019/151 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Çanakkale İl, Merkez İlçe, 501 Ada, 1 Parsel, KEPEZ Mahalle, Kocakır Mevkii, 1 Nolu Bağımsız Bölüm, sayılı taşınmaz Çanakkale ili, Merkez ilçesi, Kepez Köyü Belde Belediyesi sınırları içerisinde, Hamidiye Mahallesinde, Fatih Caddesinden ayrılan Güney sokak içerisinde "Güngören Sitesi 3. Etap" isimli site içerisinde yer almaktadır. Site içerisinde her biri 24 Bağımsız Bölümden oluşan 4 Blok yer almakta olup, söz konusu taşınmaz Mimarlık hizmetlerine göre III. sınıf B grubu yapılardan olan bina %100 inşa seviyesinde olup, söz konusu meskenler ikamet edilebilir durumdadır. D Blok 13/1342 arsa paylı Zemin Kat, 1 Bağımsız Bölüm no.lu Mesken (Site dışına Cephelidir) Birininin içinde banyo+wc ve giyinme bölümü bulunan 3 oda, salon, mutfak, banyo+wc , antre ve 2 terastan oluşmakta olup, teraslar dahil net 119,33 m2 lik kullanım alanınan sahiptir.Girişinde güvenliği bulunan, etrafı duvar üzeri tel çit ile birlikte ağaçlandırılarak çevrilmiş sitenin çeşitli süs bitkileri ve ağaçları ile peyzajı yapılmış bakımlı bahçesi, kameliye, çocuk oyuna parkı, biri çocuk havuzu olmak üzere iki adet yüzme havuzu, sosyal tesis binası, çeşitli spor aletlerinin bulunduğu açık spor alanı, basketbol sahası ile blok altlarında kapalı otopark alanları bulunmaktadır.Doğalgaz yakıtlı merkezi sistem ısıtmalı ve asansörlü binaların merdiven basamak ve sahanlıkları granit kaplamalı, korkulukları alüminyum doğramadır.Çelik giriş kapısı, lamine oda kapıları ile ısı camlı pvc pencere doğralamaları bulunmaktadır.Zeminleri hol, banyo ve terasta seramik, diğer alanlarda laminat parke kaplamalıdır. Duvarları; oda, salon ve koridorlarda alçı sıva üzeri saten boya, ıslak hacimlerde seramik kaplamalıdır. Tavanları alçı sıva üzeri saten boyalı ve kartonpiyerlidir salon ve hol tavanları kısmen gizli ışıklandırmalı asma alçı tavandır. Mutfak dolapları akrilik kapaklı mdf, tezgahı granittir. Banyolarda mdf lake modüler banyo dolapları ve duşa kabin mevcut olup, tavanları taşyünü kaplı asma tavandır.Taşınmaz konut alanlarının yoğun olduğu bölgede, Şehir Hastanesi ve Üniversiteye yakın konumda olmakla birlikte şehir merkezine uzak konumda yer almaktadır. Toplu taşına araçları güzergahına yürüme mesafesindedir. Belediyenin her türlü alt yapı hizmetlerinden yararlanır konumdadır.
Arsa Payı : 13/1342
Kıymeti : 350.000,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 23/01/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 19/02/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Çanakkale İl, Merkez İlçe, 501 Ada, 1 Parsel, KEPEZ Mahalle/Köy, Kocakır Mevkii, 4 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz Çanakkale ili, Merkez ilçesi, Kepez Köyü Belde Belediyesi sınırları içerisinde, Hamidiye Mahallesinde, Fatih Caddesinden ayrılan Güney sokak içerisinde "Güngören Sitesi 3. Etap" isimli site içerisinde yer almaktadır. Site içerisinde her biri 24 Bağımsız Bölümden oluşan 4 Blok yer almakta olup, söz konusu taşınmaz Mimarlık hizmetlerine göre III. sınıf B grubu yapılardan olan bina %100 inşa seviyesinde olup, söz konusu meskenler ikamet edilebilir durumdadır.D Blok 13/1342 arsa paylı Zemin Kat, 4 Bağımsız Bölüm no.lu Mesken (Site dışına Cephelidir) Birininin içinde banyo+wc ve giyinme bölümü bulunan 3 oda, salon, mutfak, banyo+wc , antre ve 2 terastan oluşmakta olup, teraslar dahil net 119,33 m2 lik kullanım alanınan sahiptir.Girişinde güvenliği bulunan, etrafı duvar üzeri tel çit ile birlikte ağaçlandırılarak çevrilmiş sitenin çeşitli süs bitkileri ve ağaçları ile peyzajı yapılmış bakımlı bahçesi, kameliye, çocuk oyuna parkı, biri çocuk havuzu olmak üzere iki adet yüzme havuzu, sosyal tesis binası, çeşitli spor aletlerinin bulunduğu açık spor alanı, basketbol sahası ile blok altlarında kapalı otopark alanları bulunmaktadır.Doğalgaz yakıtlı merkezi sistem ısıtmalı ve asansörlü binaların merdiven basamak ve sahanlıkları granit kaplamalı, korkulukları alüminyum doğramadır.Çelik giriş kapısı, lamine oda kapıları ile ısı camlı pvc pencere doğralamaları bulunmaktadır.Zeminleri hol, banyo ve terasta seramik, diğer alanlarda laminat parke kaplamalıdır. Duvarları; oda, salon ve koridorlarda alçı sıva üzeri saten boya, ıslak hacimlerde seramik kaplamalıdır. Tavanları alçı sıva üzeri saten boyalı ve kartonpiyerlidir salon ve hol tavanları kısmen gizli ışıklandırmalı asma alçı tavandır. Mutfak dolapları akrilik kapaklı mdf, tezgahı granittir. Banyolarda mdf lake modüler banyo dolapları ve duşa kabin mevcut olup, tavanları taşyünü kaplı asma tavandır.Taşınmaz konut alanlarının yoğun olduğu bölgede, Şehir Hastanesi ve Üniversiteye yakın konumda olmakla birlikte şehir merkezine uzak konumda yer almaktadır. Toplu taşına araçları güzergahına yürüme mesafesindedir. Belediyenin her türlü alt yapı hizmetlerinden yararlanır konumdadır.
Arsa Payı : 13/1342
Kıymeti : 350.000,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 23/01/2020 günü 10:25 - 10:30 arası
2. Satış Günü : 19/02/2020 günü 10:25 - 10:30 arası
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
3 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Çanakkale İl, Merkez İlçe, 501 Ada, 1 Parsel, KEPEZ Mahalle/Köy, Kocakır Mevkii, 6 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz Çanakkale ili, Merkez ilçesi, Kepez Köyü Belde Belediyesi sınırları içerisinde, Hamidiye Mahallesinde, Fatih Caddesinden ayrılan Güney sokak içerisinde "Güngören Sitesi 3. Etap" isimli site içerisinde yer almaktadır. Site içerisinde her biri 24 Bağımsız Bölümden oluşan 4 Blok yer almakta olup, söz konusu taşınmaz Mimarlık hizmetlerine göre III. sınıf B grubu yapılardan olan bina %100 inşa seviyesinde olup, söz konusu meskenler ikamet edilebilir durumdadır.A Blok 13/1342 arsa paylı 1. N. Kat 6 Bağımsız Bölüm no.lu Mesken: (Site içine Cephelidir) Birinin içinde banyo+wc ve giyinme bölümü bulunan 3 oda, salon, mutfak, banyo+wc, antre, hol ve 2 terastan oluşmakta olup, teraslar dahil net 122,29m2 lik kullanım alanına sahiptir. Girişinde güvenliği bulunan, etrafı duvar üzeri tel çit ile birlikte ağaçlandırılarak çevrilmiş sitenin çeşitli süs bitkileri ve ağaçları ile peyzajı yapılmış bakımlı bahçesi, kameliye, çocuk oyuna parkı, biri çocuk havuzu olmak üzere iki adet yüzme havuzu, sosyal tesis binası, çeşitli spor aletlerinin bulunduğu açık spor alanı, basketbol sahası ile blok altlarında kapalı otopark alanları bulunmaktadır.Doğalgaz yakıtlı merkezi sistem ısıtmalı ve asansörlü binaların merdiven basamak ve sahanlıkları granit kaplamalı, korkulukları alüminyum doğramadır.Çelik giriş kapısı, lamine oda kapıları ile ısı camlı pvc pencere doğralamaları bulunmaktadır.Zeminleri hol, banyo ve terasta seramik, diğer alanlarda laminat parke kaplamalıdır. Duvarları; oda, salon ve koridorlarda alçı sıva üzeri saten boya, ıslak hacimlerde seramik kaplamalıdır. Tavanları alçı sıva üzeri saten boyalı ve kartonpiyerlidir salon ve hol tavanları kısmen gizli ışıklandırmalı asma alçı tavandır. Mutfak dolapları akrilik kapaklı mdf, tezgahı granittir. Banyolarda mdf lake modüler banyo dolapları ve duşa kabin mevcut olup, tavanları taşyünü kaplı asma tavandır.Taşınmaz konut alanlarının yoğun olduğu bölgede, Şehir Hastanesi ve Üniversiteye yakın konumda olmakla birlikte şehir merkezine uzak konumda yer almaktadır. Toplu taşına araçları güzergahına yürüme mesafesindedir. Belediyenin her türlü alt yapı hizmetlerinden yararlanır konumdadır.
Arsa Payı : 13/1342
Kıymeti : 370.000,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 23/01/2020 günü 10:50 - 10:55 arası
2. Satış Günü : 19/02/2020 günü 10:50 - 10:55 arası
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
4 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Çanakkale İl, Merkez İlçe, 501 Ada, 1 Parsel, KEPEZ Mahalle/Köy, Kocakır Mevkii, 21 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz Çanakkale ili, Merkez ilçesi, Kepez Köyü Belde Belediyesi sınırları içerisinde, Hamidiye Mahallesinde, Fatih Caddesinden ayrılan Güney sokak içerisinde "Güngören Sitesi 3. Etap" isimli site içerisinde yer almaktadır. Site içerisinde her biri 24 Bağımsız Bölümden oluşan 4 Blok yer almakta olup, söz konusu taşınmaz Mimarlık hizmetlerine göre III. sınıf B grubu yapılardan olan bina %100 inşa seviyesinde olup, söz konusu meskenler ikamet edilebilir durumdadır.D Blok 20/1342 Arsa paylı 5.Kat+Çatı21 Bağımsız Bölüm no.lu Dubleks Mesken (Site dışına Cephelidir) Normal Katında; Birinin içinde banyo+wc bulunan 3 oda, salon, mutfak, banyo+wc, antre, üst kata çıkış merdiven alanı ve 2 teras,Çatı katında; Birinin içinde banyo+wc bulunan 1 oda, salon, hol, balkon ve terastan oluşmakta olup, balkon ve teraslar dahil (66,03 m2) net 238,74 m2 lik kullanım alanına sahiptir.Girişinde güvenliği bulunan, etrafı duvar üzeri tel çit ile birlikte ağaçlandırılarak çevrilmiş sitenin çeşitli süs bitkileri ve ağaçları ile peyzajı yapılmış bakımlı bahçesi, kameliye, çocuk oyuna parkı, biri çocuk havuzu olmak üzere iki adet yüzme havuzu, sosyal tesis binası, çeşitli spor aletlerinin bulunduğu açık spor alanı, basketbol sahası ile blok altlarında kapalı otopark alanları bulunmaktadır.Doğalgaz yakıtlı merkezi sistem ısıtmalı ve asansörlü binaların merdiven basamak ve sahanlıkları granit kaplamalı, korkulukları alüminyum doğramadır.Çelik giriş kapısı, lamine oda kapıları ile ısı camlı pvc pencere doğralamaları bulunmaktadır.Zeminleri hol, banyo ve terasta seramik, diğer alanlarda laminat parke kaplamalıdır. Duvarları; oda, salon ve koridorlarda alçı sıva üzeri saten boya, ıslak hacimlerde seramik kaplamalıdır. Tavanları alçı sıva üzeri saten boyalı ve kartonpiyerlidir salon ve hol tavanları kısmen gizli ışıklandırmalı asma alçı tavandır. Mutfak dolapları akrilik kapaklı mdf, tezgahı granittir. Banyolarda mdf lake modüler banyo dolapları ve duşa kabin mevcut olup, tavanları taşyünü kaplı asma tavandır.Taşınmaz konut alanlarının yoğun olduğu bölgede, Şehir Hastanesi ve Üniversiteye yakın konumda olmakla birlikte şehir merkezine uzak konumda yer almaktadır. Toplu taşına araçları güzergahına yürüme mesafesindedir. Belediyenin her türlü alt yapı hizmetlerinden yararlanır konumdadır.
Arsa Payı : 20/1342
Kıymeti : 600.000,00 TL
KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 23/01/2020 günü 11:15 - 11:20 arası
2. Satış Günü : 19/02/2020 günü 11:15 - 11:20 arası
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
5 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Çanakkale İl, Merkez İlçe, 501 Ada, 1 Parsel, KEPEZ Mahalle/Köy, Kocakır Mevkii, 22 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz Çanakkale ili, Merkez ilçesi, Kepez Köyü Belde Belediyesi sınırları içerisinde, Hamidiye Mahallesinde, Fatih Caddesinden ayrılan Güney sokak içerisinde "Güngören Sitesi 3. Etap" isimli site içerisinde yer almaktadır. Site içerisinde her biri 24 Bağımsız Bölümden oluşan 4 Blok yer almakta olup, söz konusu taşınmaz Mimarlık hizmetlerine göre III. sınıf B grubu yapılardan olan bina %100 inşa seviyesinde olup, söz konusu meskenler ikamet edilebilir durumdadır.D Blok 20/1342 5.Kat+Çatı 22 Bağımsız bölüm no.lu Dubleks Mesken;( Site içerisine cepheli) Normal katında; birinin içinde banyo+wc 2 oda, salon, mutfak, banyo+wc. antre, üst kata çıkış merdiven alanı, balkon ve teras,Çatı Katında; 1 oda, salon, banyo+wc, hol ve teras bulunmakta olup, balkon ve teraslar dahil( 51,978 m2) net 169,65 m2 lik kullanım alanına sahiptir.Kısmen Boğaz Manzaralıdır.Girişinde güvenliği bulunan, etrafı duvar üzeri tel çit ile birlikte ağaçlandırılarak çevrilmiş sitenin çeşitli süs bitkileri ve ağaçları ile peyzajı yapılmış bakımlı bahçesi, kameliye, çocuk oyuna parkı, biri çocuk havuzu olmak üzere iki adet yüzme havuzu, sosyal tesis binası, çeşitli spor aletlerinin bulunduğu açık spor alanı, basketbol sahası ile blok altlarında kapalı otopark alanları bulunmaktadır.Doğalgaz yakıtlı merkezi sistem ısıtmalı ve asansörlü binaların merdiven basamak ve sahanlıkları granit kaplamalı, korkulukları alüminyum doğramadır.Çelik giriş kapısı, lamine oda kapıları ile ısı camlı pvc pencere doğralamaları bulunmaktadır.Zeminleri hol, banyo ve terasta seramik, diğer alanlarda laminat parke kaplamalıdır. Duvarları; oda, salon ve koridorlarda alçı sıva üzeri saten boya, ıslak hacimlerde seramik kaplamalıdır. Tavanları alçı sıva üzeri saten boyalı ve kartonpiyerlidir salon ve hol tavanları kısmen gizli ışıklandırmalı asma alçı tavandır. Mutfak dolapları akrilik kapaklı mdf, tezgahı granittir. Banyolarda mdf lake modüler banyo dolapları ve duşa kabin mevcut olup, tavanları taşyünü kaplı asma tavandır.Taşınmaz konut alanlarının yoğun olduğu bölgede, Şehir Hastanesi ve Üniversiteye yakın konumda olmakla birlikte şehir merkezine uzak konumda yer almaktadır. Toplu taşına araçları güzergahına yürüme mesafesindedir. Belediyenin her türlü alt yapı hizmetlerinden yararlanır konumdadır.
Arsa Payı : 16/1342
Kıymeti : 650.000,00 TL
KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 23/01/2020 günü 11:40 - 11:45 arası
2. Satış Günü : 19/02/2020 günü 11:40 - 11:45 arası
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
6 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Çanakkale İl, Merkez İlçe, 501 Ada, 1 Parsel, KEPEZ Mahalle/Köy, Kocakır Mevkii, 24 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz Çanakkale ili, Merkez ilçesi, Kepez Köyü Belde Belediyesi sınırları içerisinde, Hamidiye Mahallesinde, Fatih Caddesinden ayrılan Güney sokak içerisinde "Güngören Sitesi 3. Etap" isimli site içerisinde yer almaktadır. Site içerisinde her biri 24 Bağımsız Bölümden oluşan 4 Blok yer almakta olup, söz konusu taşınmaz Mimarlık hizmetlerine göre III. sınıf B grubu yapılardan olan bina %100 inşa seviyesinde olup, söz konusu meskenler ikamet edilebilir durumdadır.D Blok 20/1342 Arsa paylı 5.Kat+Çatı24 Bağımsız Bölüm no.lu Dubleks Mesken (Site dışına Cephelidir) Normal Katında; Birinin içinde banyo+wc bulunan 3 oda, salon, mutfak, banyo+wc, antre, üst kata çıkış merdiven alanı ve 2 teras,Çatı katında; Birinin içinde banyo+wc bulunan 1 oda, salon, hol, balkon ve terastan oluşmakta olup, balkon ve teraslar dahil (66,03 m2) net 238,74 m2 lik kullanım alanına sahiptir.Girişinde güvenliği bulunan, etrafı duvar üzeri tel çit ile birlikte ağaçlandırılarak çevrilmiş sitenin çeşitli süs bitkileri ve ağaçları ile peyzajı yapılmış bakımlı bahçesi, kameliye, çocuk oyuna parkı, biri çocuk havuzu olmak üzere iki adet yüzme havuzu, sosyal tesis binası, çeşitli spor aletlerinin bulunduğu açık spor alanı, basketbol sahası ile blok altlarında kapalı otopark alanları bulunmaktadır.Doğalgaz yakıtlı merkezi sistem ısıtmalı ve asansörlü binaların merdiven basamak ve sahanlıkları granit kaplamalı, korkulukları alüminyum doğramadır.Çelik giriş kapısı, lamine oda kapıları ile ısı camlı pvc pencere doğralamaları bulunmaktadır.Zeminleri hol, banyo ve terasta seramik, diğer alanlarda laminat parke kaplamalıdır. Duvarları; oda, salon ve koridorlarda alçı sıva üzeri saten boya, ıslak hacimlerde seramik kaplamalıdır. Tavanları alçı sıva üzeri saten boyalı ve kartonpiyerlidir salon ve hol tavanları kısmen gizli ışıklandırmalı asma alçı tavandır. Mutfak dolapları akrilik kapaklı mdf, tezgahı granittir. Banyolarda mdf lake modüler banyo dolapları ve duşa kabin mevcut olup, tavanları taşyünü kaplı asma tavandır.Taşınmaz konut alanlarının yoğun olduğu bölgede, Şehir Hastanesi ve Üniversiteye yakın konumda olmakla birlikte şehir merkezine uzak konumda yer almaktadır. Toplu taşına araçları güzergahına yürüme mesafesindedir. Belediyenin her türlü alt yapı hizmetlerinden yararlanır konumdadır.
Arsa Payı : 20/1342
Kıymeti : 600.000,00 TL
KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 23/01/2020 günü 12:05 - 12:10 arası
2. Satış Günü : 19/02/2020 günü 12:05 - 12:10 arası
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
SATIŞ İLANINDA YAZILI 1-2-3-4-5 ve 6 NOLU TAŞINMAZLARIN ORTAK İMAR DURUMLARI VE TAPU KAYDINDAKİ ŞERHLERİ;
Tüm taşınmazların İmar Durumları: Kepez Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğünüün 11/04/2019 tarih ve 67118080115.02.01.-2149 sayılı yazılarına istinaden ilgili parselin 1/1000 ölçekli Kepez Rev. Uygulama İmar Planı Çerçeverince; Ayrık Nizam, Emsal: 1, 6 (18,50), Ön bahçe mesafesi: 10,00 m. Yan Bahçe mesafesi: 5,00 m olmak üzere Konut yapımına müsait imarı bulunmaktadır.Parsel üzerinde Betonarme karkas sistemde Badrom+Zemin+5 Normal katlı olarak inşa edilmiş blokların her biri içi ayrı ayrı olmak üzere Kepez Belediyesince A Blok için verilmiş 10/02/2017 tarih ve 39 no.lu, D Blok için verilmiş 17/02/2017 tarih ve 52 no.lu Yapı Ruhsatı mevcuttur .
Tüm taşınmazların Kaydındaki Şerhler: Taşınmazın beyan hanesinde (AT)2565 Sayılı kanunun 28. Maddesi gereği belirtilen alan içerisinde kalmaktadır şerhi ile 06/02/2007 Tarihli Bakanlar Kurulu Kararına İstinaden Yabancı gerçek kişilere ve Tüzel Kişilere satılamaz.Sınırlı ve ayni hak tesis edilemez. 16/04/2007 tarih 3255 yevmiye şerhi ile 08/05/2017 tarih ve 7996 yevmiye sayılı yönetim planı şerhi mevcuttur.Tapu kaydındaki gibidir.(İhale alıcısına bu şerhler ile birlikte tescil edilecektir.)
Tüm Taşınmazların Satış Yeri : Çanakkale Adliyesi İhale Mezat Odası Oda No:AZ-026 İzmir Yolu Üzeri Merkez/ÇANAKKALE
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/151 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.01/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR