ÇANAKKALE 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Çanakkale/Kemalpaşa Mahallesi'nde 3+1 daire icradan satılıktır

ÇANAKKALE 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01063988
Şehir : Çanakkale / Merkez
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ŞAFAK 10.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/48 TALİMAT
Muhammen Bedeli
:
800,000 TL
Birinci Satış Günü
:
02.12.2019 10:05
İkinci Satış Günü
:
27.12.2019 10:05
Satış Yeri
:
Çanakkale Adliye İhale Mezat Odası Oda No:AZ-026 İzmir Yolu Üzeri Merkez/ÇANAKKALE

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇANAKKALE
3. İCRA DAİRESİ

2018/48 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Çanakkale İli,Merkezİlçesi,Kemalpaşa Mahallesi, 205 ada, 39 Parsel, 132,55 m2 yüzölçümlü, arsa nitelikli, 10/66 arsa paylı, 5.normal kat, bağımsız bölüm no:7 mesken vasıflı olarak tapuya kayıtlı taşınmazdır.Parsel üzerinde betonarme karkas sistemde, zemin+5 normal katlı olarak inşa edilmiş, binanın Çanakkale Belediyesince verilmiş, 384 cilt no, 119 sahife nolu ve 20/09/1992tarihli yapı kullanma izin(iskan) kağıdı mevcuttur.Çanakkale ili, merkez ilçesi,kemalpaşa mahallesinde,Yalı Caddesi ile Eski Balıkhane Sokağına cepheli konumdaki ve apartman girişi Yalı Caddesi üzerinden olan 7 dış kapı nolu Ülgen apartmanının 5.normal katındaki 7 bağımsız bölüm nolu meskendir.Mimarlık hizmetlerine göre III. sınıf B grubu yapılardan olan bloklar %100 inşa seviyesinde olup , söz konusu mesken ikamet edilir durumdadır.Binanın zemin katında iki dükkan ve normal katlarında birer mesken bulunmaktadır. Meskenleri yalı caddesine ve eski balıkhane sokağına cepheleri bulunmaktadır.Onaylı mimari projesi itibariyle; 3 oda, salon, mutfak, banyo, wc, antre koridor ve 2 balkondan oluşmakta olup, yaklaşık brüt 108m2 lik yapı alanına sahiptir.Bulunduğu kat ve konumu nedeniyle oldukça geniş görüş açıklığı ile önü kapanmaz boğaz manzarasına sahiptir.Diğer cephesi ise tarihi saat kulesi ve meydanı manzaralıdır.Ana taşınmazın dış cephesi sıva üzeri boyalı, merdiven basamakları mermer sahanlıkları seramik, korkulukları demir profil üzeri ahşap olup mevcut olan asansör çalışmamaktadır.Uzun zamandır kullanılmamış olan binada ve söz konusu mesken bakımsız durumdadır.Soba ile ısıtmalı olan dairenin vernikli ahşap giriş kapısı, ahşap yağlı boyalı oda kapıları ile ısı camlı pvc pencere doğramaları bulunmaktadır. Meskenin zeminleri oda ve salonda marley parke, ıslak hacimlerde ve koridorda seramik, duvarları:ıslak hacimlerde seramik kaplamalı diğer alanlarda sıva üzeri plastik boyalıdır. Tavanları sıva üzeri plastik boyalıdır.Mutfak dolapları ahşap olup tezgah seramik kaplamalıdır.Söz konusu mesken belediyenin her türlü alt yapı hizmetlerinden yararlanır konumda olup.Sosyal ve Ticari alanların yoğun olduğu şehir merkezinde yer almaktadır.Taşınmazın tapu kayıtları konumu, imar durumu ile yeri ve özellikleri açıklanan taşınmazın günümüz yörenin geçerli alım satım rayiçleri oranında arsa payı ve yapı bedeli bir arada olmak üzere 10/66 arsa paylı 5.normal kat 7 nolu bağımsız bölümün değeri 800.000,00 TL'dir.
İmar Durumu : Çanakkale Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğü'nün 06/09/2018 tarihli ve 81102984-010.99-E.30350 sayılı yazılarına istinaden ilgili parselin 1/1000 ölçekli koruma amaçlı imar planı çerçevesinde Bitişik Nizam, 5.Kat, Zemin Kat Ticaret+Konut yapımına müsait imarı bulunmaktadır.
Kıymeti : 800.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Taşınmazın beyan hanesinde (AT)2565 Sayılı kanunun 28. Maddesi gereği belirtilen alan içerisinde kalmaktadır şerhi ile AT 06/02/2007 Tarihli Bakanlar Kurulu Kararına İstinaden Yabancı gerçek kişilere ve Tüzel Kişilere satılamaz.Sınırlı ve ayni hak tesis edilemez. 16/04/2007 tarih 3255 yevmiye şerhi mevcuttur.Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 02/12/2019 günü 10:05 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 27/12/2019 günü 10:05 - 10:10 arası
Satış Yeri : Çanakkale Adliye İhale Mezat Odası Oda No:AZ-026 İzmir Yolu Üzeri Merkez/ÇANAKKALE
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/48 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR