GELİBOLU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Çanakkale/Gelibolu'da natamam bağımsız bölüm icradan satılıktır

GELİBOLU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00973113
Şehir : Çanakkale / Gelibolu
: 85
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 5
Yayınlandığı Gazeteler

BÜYÜK ZAFER 30.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/324 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
73,388 TL
Birinci Satış Günü
:
03.05.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
28.05.2019 10:00
Satış Yeri
:
Adliye İhale Salonu -Gelibolu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GELİBOLU
İCRA DAİRESİ
2018/324 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Çanakkale ili, Gelibolu ilçesi, Alaaddin Mahallesi, Keşan Eceabat Sosesi mevkii 33 ada, 7 parsel sayılı A Blok, 1. kat, 7 nolu bağımsız bölüm tam hisseli olup borçlu adına kayıtlıdır.Taşınmaz Gelibolu Gazi Hasan Paşa caddesinde 5 katlı yapı içerisindedir. .İlçe merkezinde ve belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır. bağımsız bölüm takriben 85m2 alana sahiptir.Taşınmaz natamam vaziyette yapının kaba inşaatı ve dış cephe duvar imalatları tamamlanmış ince işleri mevcutta yapılmamış durumda olup %50 tamamlanma seveyesinde olan bina III-B yapı sınıfındadır.
Yüzölçümü : 1.077,79 m2
Arsa Payı : 6/400
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planına göre bitişik nizam 5 kat Ticaret+konut alanında kalmaktadır
Kıymeti : 73.388,70 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : 06/02/2007 tarihli Bakanlar Kurulu Kararına istinaden yabancı gerçek ve tüzel kişilere satılamaz.Sınırlı ve ayni hak tesis edilemez
1. Satış Günü : 03/05/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 28/05/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Adliye İhale Salonu -Gelibolu
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/324 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.26/03/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR