GELİBOLU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Çanakkale Gelibolu'da 90 m² dubleks konut icradan satılıktır

GELİBOLU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01114624
Şehir : Çanakkale / Gelibolu
Semt-Mahalle : BOLAYIR KÖYÜ / MERKEZKÖYLER
Oda Sayısı : 3+1
: 90
Banyo Sayısı : 1
Binadaki Kat Sayısı : 2
Kullanım Durumu : Belirtilmemiş
Yayınlandığı Gazeteler

BÜYÜK ZAFER 11.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/333 talimat
Muhammen Bedeli
:
208,480 TL
Birinci Satış Günü
:
13.03.2020 14:30
İkinci Satış Günü
:
10.04.2020 14:30
Satış Yeri
:
GELİBOLU ADLİYE İHALE SALONU GELİBOLU/ÇANAKKALE

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GELİBOLU
İCRA DAİRESİ
2019/333 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Çanakkale ili Gelibolu İlçesi Bolayır Köyü 3566 parsel D blok Zemin -1 kat 1 nolu bağımsız bölüm sayılı taşınmaz.Taşınmaz 64 adet iki katlı konutun bulunduğu anamar sitesinde bulunmaktadır. Taşınmaz D blok 1 nolu bağımsız bölüm olarak kayıtlıdır.Taşınmaz iki kattan oluşmaktadır. 90 m² dir. Zemin katta açık mutfak ve salon bulunmaktadır. Mutfakta alt ve üst banko bulunmaktadır. Yerler seramik kaplıdır. Kapı ve pencereler pvc doğramadır. Birinci normal katta 3 oda bulunmaktadır. Zemin seramik kaplı ve banyo tuvalet duvarlar fayans kaplıdır Zemin kat terasının üstü ahşap dikmeli kiremit kaplı sundurma bulunmaktadır. Sitenin ortak alanları bakımlı durumdadır. Sitede ortak alanda havuz bulunmaktadır. Yıpranma payı %25 tir. Kat mülkiyeti kurulmuştur.Kuzey ve doğu kısımlarından imar yollarına cephelidir.Yakın çevresinde seyrek yapılaşma mevcuttur. Taşınmaz kuş uçuşu Marmara Denizine 170 metre mesafede bulunmaktadır.Bağımsız bölüme düşen arsa miktarı 234,66 m² dir.
Adresi : Çanakkale ili Gelibolu İlçesi Bolayır Köyü 3566 parsel D blok Zemin -1 kat 1 nolu bağ. bölüm
Yüzölçümü :15.018,07 m²
Arsa Payı : 1/64
İmar Durumu : Dosyada mevcuttur.
Kıymeti : 208.480,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : 06/02/2007 tarihli bakanlar kurulu kararına istinaden yabancı gerçek ve tüzel kişilere satılamaz Sınırlı ve ayni hak tesis edilemez şerhi mevcuttur.Tapu kaydındaki gibidir. Ayrıntılı dosyada mevcuttur.
1. Satış Günü : 13/03/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 10/04/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : GELİBOLU ADLİYE İHALE SALONU GELİBOLU/ÇANAKKALE
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/333 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR