GELİBOLU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Çanakkale Gelibolu'da 3+1 daire icradan satılıktır

GELİBOLU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01180847
Şehir : Çanakkale / Gelibolu
Semt-Mahalle : YAZICIZADE MAH. / GELİBOLU

Basın İlan Kurumu Resmi İlan Portalında 26.06.2020 tarihinde yayınlanmıştır.
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/250 TALİMAT
Muhammen Bedeli
:
165,000 TL
Birinci Satış Günü
:
11.08.2020 11:05
İkinci Satış Günü
:
08.07.2020 11:05
Satış Yeri
:
ADLİYE İHALE SALONU GELİBOLU / ÇANAKKALE

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GELİBOLU
İCRA DAİRESİ
2019/250 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Çanakkale ili, Gelibolu ilçesi, Yazıcızade Mahallesi 162 ada 353 parsel A blok Zemin kat 2 nolu bağımsız bölüm sayılı taşınmaz.Taşınmaz ilçe merkezindedir ve belediyenin bütün altyapı ve ulaşım hizmetlerinden faydalanmaktadır. Yapı 15-20 yaş aralığındadır. Asansör ve merkezi sistem ısıtma mevcuttur.Bina III -B yapı sınıfındadır. 110 m² kullanım alanına sahip mesken niteliği taşıyan taşınmaz giriş holü, banyo wc açık mutfaklı salon ve 3 adet yatak odası mahallerinden meydana gelmektedir.Bağımsız bölüm yer döşemesi hol koridorlar odalar ve salonda lamine parke kaplama olarak imal edilmiştir. Duvarlar ve tavan alçı sıva üzeri plastik badanalıdır. İç kapılar ahşap doğramalar ise PVC dir. Islak hacim duvarları tavana kadarseramik kaplıdır. Mutfak dolapları ahşap alt dolap üzerei mermer kaplıdır.
Adresi : Yazıcızade Mahallesi Melek Sokak No:2 Daire 2 Gelibolu/Çanakkale
Yüzölçümü : 110 m2
İmar Durumu : Gelibolu Belediyesi 1/1000 ölçekli koruma amaçlı uygulama imar planında E :2,80 blok nizam yedi katlı konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 165.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki gibidir Dosyada mevcuttur. 06/02/2007 tarihli Bakanlar kurulu kararına istinaden yabancı gerçek ve tüzel kişilere satılamaz. Sınırlı ve ayni hak tesis edilemez. şerhi mevcuttur.
1. Satış Günü : 11/08/2020 günü 11:05 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 08/09/2020 günü 11:05 - 11:10 arası
Satış Yeri : ADLİYE İHALE SALONU GELİBOLU / ÇANAKKALE
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/250 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.17/06/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir
.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR