GELİBOLU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Çanakkale Gelibolu'da 3+1 daire icradan satılıktır

GELİBOLU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01112458
Şehir : Çanakkale / Gelibolu
Semt-Mahalle : HOCA HAMZA MAH. / GELİBOLU
Oda Sayısı : 3+1
: 99
Bina Yaşı : 11-15 Arası
Binadaki Kat Sayısı : 5
Yayınlandığı Gazeteler

AYYILDIZ 10.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/284 Talimat
Muhammen Bedeli
:
210,000 TL
Birinci Satış Günü
:
26.02.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
24.03.2020 11:00
Satış Yeri
:
GELİBOLU ADLİYE İHALE SALONU GELİBOLU / ÇANAKKALE

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GELİBOLU
İCRA DAİRESİ
2019/284 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Çanakkale ili Gelibolu İlçesi Hocahamza Mahallesi 259 ada 53 parsel zemin kat 3 nolu bağımsız bölüm sayılı taşınmaz, 5 katlı yapı içerisinde bulunan 3 nolu bağımsız bölümdür. Gelibolu ilçe merkezindedir ve belediyenin tüm altyapı ve ulaşım hizmetlerinden faydalanmaktadır.Ana taşınmaz 331,45 m² alana sahip arsa üzerinde 5 katlı betonarme karkas taşıyıcı sisteme sahip bir yapıdan meydana gelmektedir. Borçluya ait 3 nolu bağımsız bölüm 3 oda 1 salondan oluşan 99 m² kullanım alanına sahip mesken niteliği taşıyan taşınmazdır. Bağımsız bölümün 10-15 yaş aralığında olduğu tespit edilmiştir. Bina III-A yapı sınıfındadır. Taşınmazın yer döşemesi hol, mutfak ve koridorlar seramik kaplama, odalar ve salonda lamine parke kaplama olarak imal edilmiştir. Duvarlar ve tavan alçı sıva üzeri plastik badanalıdır. İç kapılar ahşap kapı doğramalar ise PVC olarak imal edilmiştir. Islak hacim duvarları tavana kadar seramik kaplıdır. Mutfak dolapları ahşap mutfak dolabı imal edilmiş olup alt dolap üzeri mermer kaplıdır.
Adresi : Hocahamza Mahallesi Fener Sokak No: 4/3 Gelibolu/Çanakkale
Yüzölçümü : Ana taşınmaz 331,45 m² bağımsız bölüm 99 m²
Arsa Payı : 16/176
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planına göre bitişik nizam 5 katlı komut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 210.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : 06/02/2007 tarihli bakanlar kurulu kararına istinaden yabancı gerçek ve tüzel kişilere satılamaz sınırlı ve aynı hak tesis edilemez. Tapu kaydındaki gibidir. Dosyada mevcuttur.
1. Satış Günü : 26/02/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 24/03/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : GELİBOLU ADLİYE İHALE SALONU GELİBOLU / ÇANAKKALE
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/284 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR