GELİBOLU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Çanakkale Gelibolu'da 1+1 daire icradan satılıktır

GELİBOLU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01180853
Şehir : Çanakkale / Gelibolu
Semt-Mahalle : CAMİİKEBİR MAH. / GELİBOLU
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 5

Basın İlan Kurumu Resmi İlan Portalında 26.06.2020 tarihinde yayınlanmıştır.
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/197 TALİMAT
Muhammen Bedeli
:
104,769 TL
Birinci Satış Günü
:
11.08.2020 11:20
İkinci Satış Günü
:
08.09.2020 11:20
Satış Yeri
:
ADLİYE İHALE SALONU GELİBOLU / ÇANAKKALE

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. GELİBOLU İCRA DAİRESİ'nden

TAŞINMAZIN AÇIK ARTTIRMA İLANI
2018/197 TLMT.

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Çanakkale ili Gelibolu ilçesi Camiikebir Mahallesi 144 ada 47 parsel 3. kat 7 nolu bağımsız bölüm sayılı taşınmaz . Ana taşınmaz 5 katlı betonarme bina olup 198,28 m² tir. 7 nolu bağımsız bölüm 5 katlı binanın 3. katında bulunan 1+1 olarak tasarlanmış ve 49 m² alana sahiptir. Asansörlü ve merkezi sistem kalorifere sahiptir. Konum olarak ilçe merkezine yakındır. Çevresinde yoğun yapılmaşma vardır.
Yüzölçümü : 49 m2
Arsa Payı : 12/198
İmar Durumu : 1/1000 uygulama imar planına göre bitişik nizam 5 katlı ticaret + konut
alanındadır.
Kıymeti : 104.769,84 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :" 06/02/2007 tarih Bakanlar kurulu kararına istinaden yabancı gerçek ve tüzel kişilere satılamaz sınırlı ve aynı hak tesis edilemez. AT 47 nolu parselin üzerindeki bina 33 nolu parsele 5.10 m² tecavüzü vardır." şerh ve beyanları mevcuttur.Tapu kaydındaki gibidir. Ayrıntılı dosyada mevcuttur.
1. Satış Günü : 11/08/2020 günü 11:20 - 11:25 arası
2. Satış Günü : 08/09/2020 günü 11:20 - 11:25 arası
Satış Yeri : ADLİYE İHALE SALONU GELİBOLU / ÇANAKKALE
Yukarıda özellikleri yazılı taşınmaz/lar açık arttırma suretiyle satılacaktır.

SATIŞ ŞARTLARI :
1) Açık artırma yukarıda belirtilen yer, gün ve saatlerde açık artırma sureti ile yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, birinci artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda (esatis.uyap.gov.tr internet adresinde) teminat yatırılmak suretiyle teklif verilebilecektir. Yapılacak ihalelere elektronik ortamda verilen en yüksek teklif ile başlanılacaktır. Birinci artırmada hacizli malın takdir edilen değerinin % 50'si ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunacaktır. Birinci artırmada istekli bulunmadığı veya böyle bir bedelle alıcı çıkmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. İkinci artırmada da malın takdir edilen değerinin % 50'si, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamı, satış giderlerini (paraya çevirme ve paylaştırma masrafları dahil) geçmek şartı ile en çok artırana ihale olunacaktır. Bu artırmada da istekli bulunmadığı veya bu bedelle alıcı çıkmadığı takdirde satış talebi düşecektir.
2- a) Arttırmaya iştirak edeceklerin, malın tahmin edilen değerinin % 20'si oranında TL (Türk lirası) peşin para veya bu miktar milli bir bankanın teminat mektubunu vermeleri lazımdır. Satış pesin para iledir, alıcı istediğinde 10 günü geçmemek üzere süre verilebilir.
b) İhale damga vergisi, KDV, tapu alım harcının yarısı ve giderleri ile teslim giderleri alıcıya aittir. Taşınmazın aynından doğan vergiler, tapu alım harcının yarısı ve giderleri ile tellaliye ücreti satış bedelinden ödenecektir.
3) Taşınmazı satın alanlar, ihaleye alacağına mahsuben iştirak etmemiş olmak kaydı ile, ihalenin feshi talep edilmiş olsa bile satış bedelini derhal veya verilen süre içerisinde ödemek zorundadırlar.
4) İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgililerin (* ilgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir) bu taşınmaz üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile 15 gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır. Aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
5) Satış bedeli hemen veya verilen süre içinde ödenmezse İİK'nun 133. maddesi uyarınca ihale feshedilecektir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen sorumlu olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
6) Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup, gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
7) Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenler 2018/197 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurabilirler.
8) Satış ilanının belirtilen adreslerinde ilgililere tebliğ yapılamaması halinde iş bu ilanın tebligat yapılamayan ilgililere tebligat yerine geçeceği hususu ilan olunur.18/06/2020(İİK. m. 126)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR