ÇANAKKALE 1. İCRA DAİRESİ

Çanakkale/Cevatpaşa'da icradan satılık daire

ÇANAKKALE 1. İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00981317
Şehir : Çanakkale / Merkez
Semt-Mahalle : CEVAT PAŞA MAH. / CEVATPAŞA
Yayınlandığı Gazeteler

KALENİN SESİ 16.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/282 TALİMAT
Muhammen Bedeli
:
290,000 TL
Birinci Satış Günü
:
13.06.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
09.07.2019 14:30
Satış Yeri
:
Çanakkale Yeni Adliye Sarayı, Zemin Kat İcra Daireleri AZ-026 Nolu İhale ve Satış odası İzmir Yolu Üzeri Merkez/Çanakkale

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇANAKKALE
1. İCRA DAİRESİ

2017/282 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz Çanakkale ili Cevatpaşa Mah. 868 Ada, 125 Parsel, 216.50.M.2 Yüzölçümlü, Dört Katlı Sekiz Daireli Betonarme Bina Nitelikli, 1/8 Arsa Paylı, Tam Hisseli, 2. Kat 6 B.Bölüm Mesken Vasıflı olarak Tapuya kayıtlıdır. Taşınmazın bulunduğu bölge Çanakkale 18 Mart Ünv. Anafartalar Kampüsü ve anaokulu, ilkokul, ortaokullar bulunmakta, yakın çevresinde market, ibadethane ve parklar mevcuttur. Taşınmazın Bulunduğu yapı içerisinde bulunan yapı 4 katlı betonarme taşıyıcı sisteme sahip, tüm katları lmesken niteliğinde kullanılan 8 adet bağımsız bölümden oluşan bir yapıdır. Yapı cephesi mantolama üzeri dış cephe boyalı olarak imal edilmiş, pencere doğaramaları pvc, çatısı ahşap çatı üzeri kiremit kaplıdır. Taşınmazın giriş holü, 2 yatak odası, 1 salon, 1 mutfak, 1 banyo-wc den oluşmaktadır. Bağımsız bölüm içerisinde kapı doğramaları ahşap pres kapı, döşeme kaplamaları ise odalarda lamine parke, koridorlarda seramik kaplamalıdır. Duvarlar seten alçı üzeri plastik boyalıdır. Islak hacimlerde duvar ve döşeme kaplamaları seramiktir. Daire doğal gaz kombili ısıtma sistemine sahiptir. Daire brüt alanı yaklaşık 90 m2 dir ve III-A yapı sınıfındadır. Yapı 20-25 yaş aralığındadır. Taşınmaz Çanakkale Belediye Sınırları içinde kalmakta olup 1/1000 Ölçekli konut amaçlı uygulama imar planı içinde kalan taşınmaz bitişik nizam 4 kat konut müsadeli alanda kalmaktadır. Taşınmazın tüm özellikleri göz önünde bulundurularak Değeri 290.000.00.TL dir.
Adresi : Cevatpaşa Mah. 3. Bahçe Sokak. No: 20 Şeniz Apt. Kat: 2. No: 6Merkez / ÇANAKKALE
Yüzölçümü : 216,50 m2
Arsa Payı : 1/8
İmar Durumu : Çanakkale Belediye Sınırları içinde kalmakta olup 1/1000 Ölçekli konut amaçlı uygulama imar planı içinde kalan taşınmaz bitişik nizam 4 kat konut müsadeli alanda kalmaktadır.
Kıymeti : 290.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : 16/04/2007 ve 3255 Yevmiye No Tarihli Bakanlar Kurulu Kararına İstinadenYabancı ve Gerçek Kişilere ve Tüzel Kişilere Satılamaz. Sınırlı ve Ayni Hak TesisEdilemez beyanı vardır. AT 2565 sayılı kanunun 28. Maddesi gereği belirtilen alan içerisinde kalmaktadır.Alan kişiye bu beyanla birlikte tescil belgesi verilecektir.
1. Satış Günü : 13/06/2019 günü 14:30 - 14:40 arası
2. Satış Günü : 09/07/2019 günü 14:30 - 14:40 arası
Satış Yeri : Çanakkale Yeni Adliye Sarayı, Zemin Kat İcra Daireleri AZ-026 Nolu İhale ve Satış odası İzmir Yolu Üzeri Merkez/Çanakkale
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/282 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.12/04/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR