ÇAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Çanakkale Çan'da kerpiç ev, kerpiç ahır ve arsası icradan satılıktır

ÇAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01112100
Şehir : Çanakkale / Çan
Semt-Mahalle : ETİLİ KÖYÜ / MERKEZKÖYLER
: 77
Yayınlandığı Gazeteler

ÇANIN SESİ 08.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/218 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
85,010 TL
Birinci Satış Günü
:
18.02.2020 14:30
İkinci Satış Günü
:
17.03.2020 14:30
Satış Yeri
:
Çan Adalet Sarayı İcra Müdürlüğü Odası -ÇAN/ÇANAKKALE

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇAN
İCRA DAİRESİ
2019/218 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Çanakkale İli, Çan İlçesi,Etili Mahalle/Köyü,Köy içi mevkii,779 parselde avlulu kerpiç ev ve kerpiç ahır nitelikli taşınmaz. Bilirkişi raporuna göre satışa konu taşınmazda iki ayrı yapı bulunmakta olup kerpiç ahır ve kerpiç ev bulunmaktadır. Her iki yapıda kullanılmamaktadır. Ev içinde tamirat ve tadilat yapıldığı, çatılar yerli tip kiremittir. Taşınmaz köy içinde olup, anayol üzerindedir köy merkezine yakın mesafededir(kuş uçuşu 430 metredir).Araç gürültüsü mevcuttur. Kerpiç yapılarda bakım gerekmektedir.Kerpiç ev konut amaçlıdır dışı sıvalı olan bu bina pencereleri pvcdir. Soba ısıtmalıdır yöremiz standart köy evlerindendir. Bina içinde duvarlarda, zeminde, mutfakta ve giderlerde tamirat ve tadilat vardır. 3/A sınıfındadır. Kerpiç ahır ise çatısı ahşap olup üzeri yerli kiremitlidir. Kullanıma uzun zaman önce terk edildiği tespit edilmiştir. Rapora göre taşınmaz içerisinde muhtelif yaşlarda 2 adet asma 2 adet incir, 3 adet erik, 1 adet erik fidanı, 4 adet ayva, 2 adet ceviz, 1 adet dut ağacı bulunmaktadır.Bu ağaçların değeri 1.865,00 TL'dir. Bilirkişi raporuna göre kerpiç evin net alanı 77,85 metre kare,kerpiç ahırın net alanı ise 32,66 metre karedir.Taşınmaz toplam değeri 85.010,52 TL'dir.
Adresi : Etili köyü ÇAN/ÇANAKKALE
Yüzölçümü : 450,00 m2
İmar Durumu :Dosyasında mevcuttur.
Kıymeti : 85.010,52 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında mevcuttur- kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 18/02/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 17/03/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : Çan Adalet Sarayı İcra Müdürlüğü Odası -ÇAN/ÇANAKKALE

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/218 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR