BİGA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Çanakkale Biga'da 2+1 daire icradan satılıktır

BİGA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01181055
Şehir : Çanakkale / Biga
Semt-Mahalle : SAKARYA MAH. / BİGA
Oda Sayısı : 2+1
: 90
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)

Basın İlan Kurumu Resmi İlan Portalında 26.06.2020 tarihinde yayınlanmıştır.
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/472 TALİMAT
Muhammen Bedeli
:
135,000 TL
Birinci Satış Günü
:
13.08.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
09.09.2020 11:00
Satış Yeri
:
Biga Adalet Sarayı 2.Kat Satış Odası İdriskoru Köyü Biga/Çanakkale

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BİGA
İCRA DAİRESİ
2019/472 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Çanakkale İli,Biga İlçesi,Sakarya Mahallesi,tapuda 196 Ada,13 Parselde kayıtlı,ana taşınmaz yüzölçümü 98,47 m2 Ana taşınmaz niteliği:Arsa,49/281 arsa paylı,4.Kat,5 nolu bağımsız bölüm,bağımsız Bölüm niteliği Mesken vasfında taşınmaz tapuda borçlu adına tam hisse ile kayıtlıdır.Taşınmaz Bitişik nizam,beş kat inşaat izni verilen,Konut+Ticari alanı kullanımındadır.Daire yaklaşık 90 m2 olup,Dairede 2 oda,salon,hol,mutfak,banyo tuvalet vardır.Yerler seramik,duvarlar alçı düzleme saten boya,ahşap kapılı ve pvc çerçevelidir.Mutfak tezgahı mermer,lamine dolap vardır.Banyoda kuvet,lavabo vardır.Daire doğalgaz kaloriferlidir.Taşınmaza Bilirkişilerce 135.000,00-TL değer takdir edilmiştir.
Adresi : Sakarya Mahallesi,Cengiz Topel Caddesi No:41 D:5Biga/Çanakkale
Yüzölçümü : 98,47 m2(Satışa konu daire yaklaşık 90 m2'dir)
Arsa Payı : 49/281
İmar Durumu :Bitişik nizam,beş kat inşaat izni verilen,Konut+Ticari alanı kullanımındadır.
Kıymeti : 135.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 13/08/2020 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 09/09/2020 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : Biga Adalet Sarayı 2.Kat Satış Odası İdriskoru Köyü Biga/Çanakkale
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5-COVİD-19 hastalığının yayılmasını önlemek amacı ile ; Dosya ve taşınmaz ilgilileri ile pey sürmek sureti ile ihaleye iştirak edenler haricinde,satış mahaline başkaca kişiler alınmayacaktır.
6- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/472 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.25/06/2020


(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir
.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR