BİGA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Çanakkale Biga'da 2+1 60 m² daire icradan satılıktır

BİGA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01151270
Şehir : Çanakkale / Biga
Semt-Mahalle : SAKARYA MAH. / BİGA
Oda Sayısı : 2+1
: 60
Banyo Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

BİGA DOĞUŞ 18.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/576 talimat
Muhammen Bedeli
:
153,000 TL
Birinci Satış Günü
:
21.05.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
16.06.2020 10:00
Satış Yeri
:
ADLİYE SARAYI 2. KAT MEZAT SALONU İDRİSKORU KÖYÜ BİGA ÇANAKKALE

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BİGA
İCRA DAİRESİ

2018/576 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Çanakkale İl, Biga İlçe, 532 Ada, 23 Parsel, SAKARYA Mahalle/Köy, İKİNCİ / 9 B. BÖLÜM Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz Mesken vasfında olup Sakarya Mah. 215 sok. No:26 İç Kapı No:9 Biga / ÇANAKKALE adresinde yeralmaktadır. Taşınmazın yaklaşık kullanım alanı 60 m2 olup 2 oda, salon, mutfak, banyo, tuvalet, balkon bölümlerinden oluşmaktadır. Yerler seramik ve laminant parke, duvarlar alçı düzleme saten boyalıdır. Ahşap kapılı, PVC çerçevelidir. Mutfak tezgahı granit ve lamine dolabı mevcuttur. Banyoda duşakabin, klozet, lavabo vardır. Doğalgaz kaloriferlidir. Taşınmazın kıymeti bilirkişilerce 153.000,00 TL olarak tespit edilmiş olup taşınmazın dosyamız borçlusu adına kayıtlı TAM hissesi satılıktır.
Adresi : Sakarya Mah. 215 Sok. No:26 İç Kapı No:9 Biga / Çanakkale
Yüzölçümü : 90 m2
Arsa Payı : 7300/85344
İmar Durumu : İmar planı dahilindedir. İnşaat tarzı Ayrık nizam, üç kat inşaat izni verilen, konut alanı kullanımındadır.
Kıymeti : 153.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 21/05/2020 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 16/06/2020 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : ADLİYE SARAYI 2. KAT MEZAT SALONU İDRİSKORU KÖYÜ BİGA ÇANAKKALE

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/576 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR