BAYRAMİÇ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Çanakkale Bayramiç'te iki katlı kargir bina, tek katlı depo ve arsası icradan satılıktır

BAYRAMİÇ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01113822
Şehir : Çanakkale / Bayramiç
Yayınlandığı Gazeteler

BAYRAMİÇ DOĞUŞ 10.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/261 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
150,000 TL
Birinci Satış Günü
:
26.02.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
23.03.2020 11:00
Satış Yeri
:
Bayramiç İcra Müdürlüğü Odası Bayramiç/ÇANAKKALE

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BAYRAMİÇ
İCRA DAİRESİ
2018/261 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Çanakkale İl, Bayramiç İlçe, 144 Ada, 31 Parsel, ÇARŞI Mahalle/Köy, Taşınmaz tapu kaydında "Avlulu Kargir Ev" niteliğinde, güney-doğu tarafından yola cephelidir. Ulus caddesi No:13 adresinde bulunan taşınmaz ilçe merkezine 550 m, il merkezine 72,4 km uzaklıktadır. Taşınmaz üzerinde bir adet iki katlı ve bir adet tek katlı yapı bulunmaktadır. Oldukça bakımsız durumda olan yapının hali hazırda alt katı kullanılmakta, dıştan ayrı girişi olan üst katının ise boş durumda olduğu anlaşılmıştır. 1950 li yıllarda yapıldığı tahmin edilen III- a sınıfı yapının toplam inşaat alanı 2*68 m2=136 m2'dir. Arka tarafta 1960'lı yıllarda yapıldığı kalan tek katlı, çatısız ve depo olarak kullanıldığı anlaşılan II-B sınıfı 24 m2 büyüklüğünde yapı yer almaktadır..Taşınmazın kuzey-doğusunda kalan 144 ada 17 parsel üzerindeki üç katlı yapının bır kısmının, 31 nolu parselin yan bahçesine tecavüzlü olduğu anlaşılmıştır. Bayramiç Belediyesi 16/07/2019 tarihli yazısı ile taşınmaz mücavir alan ve koruma amaçlı imar planı içerisinde, konut alanında 2 kat, TAKS%74 inşaat iznine tabidir.
Adresi : Çarşı mah. Ulus cad. No: 13 Bayramiç / ÇANAKKALE
Yüzölçümü : 220,34 m2
İmar Durumu : Bayramiç Belediyesi 16/07/2019 tarihli yazısı ile taşınmaz mücavir alan ve koruma amaçlı imar planı içerisinde, konut alanında 2 kat, TAKS%74 inşaat iznine tabidir.
Kıymeti : 150.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 26/02/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 23/03/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : BAYRAMİÇ İCRA MÜDÜRLÜĞÜ ODASI BAYRAMİÇ / ÇANAKKALE

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/261 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR