ÇANAKKALE 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Çanakkale/Barbaros'ta 195 m2 dubleks daire icradan satılıktır

ÇANAKKALE 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00892224
Şehir : Çanakkale / Merkez
Semt-Mahalle : BARBAROS MAH. / BARBAROS
: 195
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 4
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

KALEM 09.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/11 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
320,000 TL
Birinci Satış Günü
:
03.01.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
28.01.2019 10:00
Satış Yeri
:
Çanakkale Yeni Adliye Sarayı , Zemin Kat İcra Daireleri, AZ-026 Nolu İhale ve satış odası İzmir Yolu üzeri Merkez / Çanakkale

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇANAKKALE 3. İCRA DAİRESİ
2018/11 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz Çanakkale İli, Merkez,Barbaros Mahallesi,Markobağları Mevkii,Portakal Sokakta bulunan , 1360 Ada, 224 Parsel de kayıtlı taşınmaz üzerindeki 6 Kapı Nolu Beydağı Apartmanının, 3. Katında bulunan , 10 Nolu Bağımsız Bölüm,Mesken - Dubleks niteliğindeki taşınmaz olup ; taşınmaz Çanakkale İlinin, 1/1000'lik Uygulama İmar Planında ayrık ikiz nizam 4 Kat konut alanında yer almaktadır.Taşınmaz ilin yoğunyerleşim alanı içersindedir. Özellikle mesken olarak inşa edilen ve o şekilde kullanılan yapılar yoğun olarak bulunmaktadır. Yol, su, elektrik ve doğalgaz gibi temel alt yapı hizmetlerinden yararlanmakta olup,imar yoluna cephelidir.Toplu taşıma araçları ile ulaşım kolaylığı bulunmaktadır. İlin havaalanına yakın mevkidedir.Taşınmaz 58/610 arsa paylıdır. Tam hisselidir. Satışa konu dubleks meskenin bulunduğu apartman bodrum katı olan zemin kat dahil toplam 4 katlı binadır.Bina asansörsüzdür.Doğalgaz kombi sistemi ile bağımsız olarak ısıtılmaktadır.Satışa konu dubleks meskenin içersinde giriş katında ; salon, vc, mutfak, açık balkon,üst katında ; üç adet yatak odası, dört adet açık teras alanı, mutfak niş'i , banyo ve vc ' si bulunmaktadır.Brüt alanı : 195 metrekaredir.Dışa bakan tüm kapı ve pencere doğramaları Pvc doğramadır. Dubleks dairenin giriş kapısı ise çelik kapıdır.Bina genel yapısı itibari ile bakımlı olarak gözlemlenmemiş, uzun zamandan beri esaslı bakım ve onarım görmediği anlaşılmaktadır. Satışa konu taşınmazın arsa payı bedeli de dahil değeri 320.000 TL ' dir.
Yüzölçümü :610,39m2
Arsa Payı : 58/610
İmar Durumu : Taşınmaz 1/1000 ÖlçekliUygulama İmar Planındaayrık ikiz nizam 4 Kat konut alanı içerisinde kalmaktadır.
Kıymeti : 320.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Taşınmazın tapu kaydında ATYönetim Planı Beyanı ,AT2565 Sayılı Kanunun 28. Maddesigereği belirtilenAlan içerisinde kalmaktadırBeyanı ile 06/02/2007 tarihli Bakanlar Kurulu Kararına istinadenYabancı Gerçek Kişilereve Tüzel Kişileresatılamaz ,sınırlıveayni Hak tesis edilemez Beyanları vardır. AyrıcaTaşınmazın tapu kaydında eklenti bilgisi olarak 04/09/2008 tarih ve 9358 yevmiye numaralı 10 Nolu Depo eklenti bilgisi mevcut olup, eklenti ile satışı yapılacaktır.Alan kişiyebu beyanlarlabirliktetescil verilecektir.
1. Satış Günü : 03/01/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 28/01/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Çanakkale Yeni Adliye Sarayı , Zemin Kat İcra Daireleri, AZ-026 Nolu İhale ve satış odası İzmir Yolu üzeri Merkez / Çanakkale
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/11 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/11/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR