ÇANAKKALE 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Çanakkale Barbaros'da 116 m² dubleks daire icradan satılıktır

ÇANAKKALE 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01127421
Şehir : Çanakkale / Merkez
Oda Sayısı : 3+1
: 116
Bulunduğu Kat : 3
Yayınlandığı Gazeteler

BURASI ÇANAKKALE 07.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/7583 ESAS
Muhammen Bedeli
:
280,000 TL
Birinci Satış Günü
:
29.04.2020 10:30
İkinci Satış Günü
:
27.05.2020 10:30
Satış Yeri
:
Çanakkale Adliyesi İhale Mezat Odası Oda No:AZ-026 İzmir Yolu Üzeri Merkez/ÇANAKKALE

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇANAKKALE
3. İCRA DAİRESİ
2019/7583 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Çanakkale İl, Merkez İlçe, 1365 Ada, 222 Parsel, BARBAROS Mahalle/Köy, 8 Nolu Bağımsız Bölüm Kıymet takdiri istenen taşınmaz, Fen Bilirkişisince de tespit edilen, Çanakkale İli, Merkez İlçesi, Barbaros Mahallesinde, Havaalanı bölgesinde Osmanlı Hamza Bey Sokak ile Budak Sokaklarının kesiştiği köşe başında yer alan ve girişi Budak sokak üzerinden olan 1 dış kapı no.lu FSY Metin İnşaat Birlik Apartmanı isimli binanın 3. Normal katındaki 8 bağımsız bölüm no.lu dubleks meskendir. Mimarlık hizmetlerine göre III. sınıf B grubu yapılardan olan bina %100 inşa seviyesinde olup, söz konusu mesken ikamet edilir durumdadır. Ana taşınmaz asansörsüz olup, tüm bağımsız bölümler doğal gaz yakıtlı kombi sistemi ile ısıtmalıdır. Merdiven basamak ve sahanlıkları granit kaplamalı, korkulukları alüminyum doğramadır.Onaylı mimari projesi itibariyle;3.Normal katında; 2 oda, salon, mutfak, banyo+wc,hol+merdiven alanı ve 2 balkon, Çatı katında; 1 oda, banyo+wc, holve merdiven alanı ile 1 teras bulunan mesken balkonlar ve teras dâhil net 116,09 m2 lik kullanım alanına sahiptir. Çelik giriş kapısı, lake boyalı ahşap oda kapıları ile ısı camlı pvc pencere doğramaları bulunmaktadır. Meskenin zeminleri banyo+wc lerde, hol, balkon ve terasta seramik kaplamalı, diğer alanlarda laminat kaplamalıdır. Duvarları; ıslak hacimlerde seramik kaplamalı, diğer alanlarda alçı sıva üzeri plastik boyalı kısmen renkli desen baskı boyalıdır.Tavanları alçı sıva üzeri plastik boyalı ve kartonpiyerlidir. Salon tavanında kısmen spot aydınlatmalı asma alçı tavan mevcuttur. Banyoda duşa kabin ve modüler banyo dolapları bulunmaktadır. Mutfak dolapları Mdf üzeri lake boyalı olup, çim stone tezgâhı ve davlumbazı bulunmaktadır. Çatı katına çıkış merdiveni b.arme üzeri granit kaplamalı ve alüminyum korkulukludur. Çatı katı tavanı vernikli ahşap lambiri kaplamalıdır. Söz konusu mesken konut yoğunluklu bölgede yer almakta olup, Belediyenin her türlü alt yapı hizmetlerinden yararlanır konumdadır. Şehir merkezine yakın konumda ve toplu taşıma araçları güzergâhı üzerinde yer almaktadır Yukarıda tapu kayıtları, konumu, imar durumu ile yeri ve özellikleri açıklanan taşınmazın günümüz yörenin geçerli alım satım rayiçleri oranında arsa payı ve yapı bedeli bir arada olmak üzere; 3/18 arsa paylı 3. Normal kat 8 Bağımsız Bölüm no.lu Dubleks Mesken; 280.000.-TL (İkiyüzseksenbinlira), değerdedir.
Arsa Payı : TAM
İmar Durumu : Çanakkale Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 10.07.2019 tarih ve 10.07.2019-E.20116 sayılı yazıları ile ilgili parselin 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı çerçevesince; kısmen yolda ,kısmen Ayrık İkiz Nizam, 4 Kat, Konut Alanı içerisinde kalmaktadır denilmekledir. Parsel üzerinde Betonarme karkas sistemde, Zemin+3 Normal+ Çatı katlı olarak inşa edilmiş binanın Çanakkale Belediyesince verilmiş 19.07.2013 tarih ve 300 no.lu Yapı Ruhsatı mevcuttur.
Kıymeti : 280.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : :Taşınmazın beyan hanesinde (AT) 06/02/2007 tarihli Bakanlar Kurulu kararı gereğince yabancı gerçek ve tüzel kişilere satılamaz.Sınırlı ve ayni hak tesis edilemez.16/04/2007 tarih ve 3255 yevmiye şerhi mevcuttur. 2565 Sayılı Kanunun 28.maddesi gereği belirtilen alan içinde kalmaktadır. Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 29/04/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 27/05/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Çanakkale Adliyesi İhale Mezat Odası Oda No:AZ-026 İzmir Yolu Üzeri Merkez/ÇANAKKALE

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/7583 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR