ÇANAKKALE 2. İCRA DAİRESİ

Çanakkale, Barbaros Mahallesi'nde çatı dubleks icradan satılıktır

ÇANAKKALE 2. İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00997054
Şehir : Çanakkale / Merkez
Semt-Mahalle : BARBAROS MAH. / BARBAROS
: 141
Yayınlandığı Gazeteler

KALEM 16.05.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/198 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
435,000 TL
Birinci Satış Günü
:
12.07.2019 10:25
İkinci Satış Günü
:
06.08.2019 10:25
Satış Yeri
:
ÇANAKKALE ADLİYESİ İHALE VE MEZAT ODASI -ODA NO : AZ-026 ÇANAKKALE

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇANAKKALE
2. İCRA DAİRESİ

2018/198 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Çanakkale İl, Merkez İlçe, 131 Ada, 22 Parsel, Barbaros Mahallesi, 7 Nolu Bağımsız Bölüm Onaylı mimari plana göre, daire çatı arası bölüm ile birlikte dubleks tarzda inşa edilmiş olup, dairenin alt bölümü içinde; salon, mutfak, 2 adet yatak odası, antre banyo ile tuvalet, mutfak önünde ve yatak odası önünde olmak üzere 2 adat de balkon, dubleks olan çatı arası bölümde ise; 2 adet oda bu oalardan birisi içinde bayno ile tuvalet ayrıca çatı gabarisi dahilinde ön ve arka cephede olmak üzere 2 adet de teras bulunmaktadır. Daire içinde tabanlarlaimanat parke ve karo seramik kaplı, pencereler ısı yatılım camlı pvc , daire giriş kapısı çelik olup doğalgaz kambi ile ile ısıtmalıdır. Daire alanı yaklaşık 121,50 m2 olarak hesaplanmış olup, çatı gabarisi dahilinde teras alanları da yaklaşık 19,50 m2 ve toplam alan yaklaşık 141 m2 olarak hesaplanmıştır. Taşınmaz mevkii itibariyle, şehrin en büyük semti olan Barbaros mahallesinde olup yakın çevresinde apartmanlar ile siteler, yürüme mesafelerinde bazı okullar yer almaktadır. Taşınmazın ulaşım sorunu olmayıp çok yakına kadar toplu taşım araçları ile de ulaşma imkanı mevcuttur.
Adresi : Barbaros Mah. Tür Gücü Cad. No.42 Şahin Apartmanı 3. Kat D.7Merkez
/ ÇANAKKALE
Yüzölçümü : 141 m2
Arsa Payı : 12/69
İmar Durumu :İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli uygulama imar panında bitişik nizam 4 kat
konut alanı içerisinde kalmaktadır.
Kıymeti : 435.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 12/07/2019 günü 10:25 - 10:30 arası
2. Satış Günü : 06/08/2019 günü 10:25 - 10:30 arası
Satış Yeri : ÇANAKKALE ADLİYESİ İHALE VE MEZAT ODASI -ODA NO : AZ-026 ÇANAKKALE
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/198 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.14/05/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR