AYVACIK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Çanakkale Ayvacık'da avlulu kargir ev ve dam icradan satılıktır

AYVACIK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01198023
Şehir : Çanakkale / Ayvacık
Semt-Mahalle : KOZLU KÖYÜ / MERKEZKÖYLER
Yayınlandığı Gazeteler

AYVACIK 24.07.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/180 ESAS
Muhammen Bedeli
:
280,000 TL
Birinci Satış Günü
:
08.09.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
05.10.2020 10:00
Satış Yeri
:
AYVACIK BELEDİYESİ NİKAH SALONU, BELEDİYE BİNASI AYVACIK Ç.KALE

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
AYVACIK
İCRA DAİRESİ
2019/180 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Çanakkale İl, Ayvacık İlçe, 157 Ada, 4 Parsel, KOZLU Köy, KÖYİÇİ Mevkii, Taşınmaz tapuda avlulu kargir ev ve dam vasfındadır. Plansız köy yerleşik alanında kaldığından terkleri yoktur. Taşınmaz kırıklı yamuk ve dörtgen benzeri bir geometrik forma sahiptir. Parselin doğusunda kadastro yolu hem doğusunda ve güneyinde vardır. Bölgede sık yapılaşma bulunmaktadır. Taşınmaz üzerinde deniz manzaralı avlulu kargir ev ve dam vasıflı olup içinde birisi güneyde taş ev olmak üzere 1 adet oda ve bir hol ve arka tarafta yine 1 adet taş bina mevcut olup içinde 1 adet wc banyo ve 1 adet mutfak ve 1 oda mevcuttur. Bina içinde ferah bir ortam yoktur ve içeriden deniz görülmemektedir. Çatıdan full deniz manzaralıdır. Midilli adası görülmektedir.Antik Assos ve Kadırga plajıgibi tarihi ve turistik yerlere yakın konumdadır.Taşınmaz sınırları taş duvar ile çevrilidir. Dıştan bakıldığında bakımsız bir görünümü vardır. Köyün etrafında kapama şeklinde zeytinlik ve daha kuzeyde orman emvali ağaçlarla kaplıdır. Oksijen yönünden zengin bir bölgede kalmaktadır. Köye genelde orta ve üst düzey gelir durumuna sahip insanlar yerleşmektedir. Dışarıdan gelenler için talep gören köylerdendir.
Adresi : Kozlu Köyü Ayvacık/Çanakkale / ÇANAKKALE
Yüzölçümü : 202,39 m2
Arsa Payı : tam hisseli
İmar Durumu : Dosyada mevcut Ç.Kale il özel idaresinin 12/09/2019 tarih ve 14074 sayılı yazısına göre taşınmazla ilgili herhangi bir ruhsat bilgisine rastlanmamıştır. Bunun yanında taşınmaz Kozlu köyü köyiçi mevkisinde yerleşik alan içinde kalmaktadır. Bölgede sit alanları olduğundan uygulama yapmadan önce kültür varlıklarını koruma bölge kurulundan uygunluk görüşü alınması gerekmektedir.
Kıymeti : 280.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 08/09/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 05/10/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : AYVACIK BELEDİYESİ NİKAH SALONU, BELEDİYE BİNASI AYVACIK Ç.KALE
Elektronik Ortamda Teklif
Başlangıç ve Bitiş Tarihi
Birinci Artırma İçin :19/08/2020 - 07/09/2020
İkinci Artırma İçin :13/09/2020 - 04/10/2020

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/180 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR