KIZILCAHAMAM İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Çamlıdere Kayabaşı Mahallesi'nde dubleks konut icradan satılıktır

KIZILCAHAMAM İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00911524
Şehir : Ankara / Çamlıdere
Semt-Mahalle : KAYABAŞI MAH. / ÇAMLIDERE
Oda Sayısı : 4+1
: 140
Isıtma : Yerden Isıtma
Yayınlandığı Gazeteler

MİLAT 08.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/147 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
350000 TL
Birinci Satış Günü
:
14.01.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
08.02.2019 10:00
Satış Yeri
:
Belediye Toplantı ve Nikah Salonu Yenice Mah. Hal Cad. No: 48 Kızılcahamam/ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. KIZILCAHAMAM İCRA DAİRESİ

2018/147 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Taşınmaz Ankara İl, Çamlıdere İlçe, 586 Ada, 2 Parsel, Kayabaşı Mah. Yayla Mevkii, 27 Nolu Bağımsız Bölümde bulunmaktadır. Tapu kaydında dubleks konut vasfında olup, giriş kat 1 oda, salon, birleşik mutfak ve wc'den, üst kat 3 oda, koridor, banyo ve bir balkondan oluşmaktadır. Odaların zemini laminat kaplama, duvarları saten alçı üzeri plastik boya, mutfak ve wc zemini seramik kaplamadır. Pencereleri ısıcamlı PVC doğramadır. İç kapılar ahşap panel kapıdır. Salonda şömine mevcuttur. Daire zeminden ısıtmalıdır. Banyoda ısıtma sistemi elektrikli radyatördür. Doğu-Kuzey-Batı cephelidir. Arka sıralarda yer almaktadır. Binanın otopark ve yeşil alanı, müstakil bahçesi bulunmaktadır. Bina 2 katlı ayrık nizam şeklinde yapılmış olup, çatısı ahşap üzeri çatı kenetli sistemdir. Ön ve yan cepheleri dış cephe boyalı, montalamalıdır. Çamlıdere ilçe merkezine 2 km mesafede olup, Belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır.

Adresi : Kayabaşı Mah. Aden Çamlıdere Koop. No: 27 Çamlıdere / ANKARA

Yüzölçümü : 140 m2

Arsa Payı : 399/12171

İmar Durumu : Var, turizm tercihli konut alanı olup, emsal 0,75, Hmax: 9,50'dir.

Kıymeti : 350.000,00 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü : 14/01/2019 günü 10:00 - 10:05 arası

2. Satış Günü : 08/02/2019 günü 10:00 - 10:05 arası

Satış Yeri : Belediye Toplantı ve Nikah Salonu Yenice Mah. Hal Cad. No: 48 Kızılcahamam/ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/147 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR