BURSA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Çalı'da dubleks daire icradan satılıktır

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00756630
Şehir : Bursa / Nilüfer
Semt-Mahalle : ÇALI MAH. / ÇALI
Oda Sayısı : 4+2
: 196
Banyo Sayısı : 2
Bina Yaşı : 5-10 Arası
Bulunduğu Kat : Çatı Katı
Binadaki Kat Sayısı : 4
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Boş
Yayınlandığı Gazeteler

BURSA ŞEHİR 22.02.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/9178 ESAS
Muhammen Bedeli
:
313600 TL
Birinci Satış Günü
:
30.03.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
25.04.2018 10:00
Satış Yeri
:
1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni
T.C.
BURSA 2. İCRA DAİRESİ
2017/9178 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın tapu kaydı ve bilirkişi raporuna göre cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
TAPU KAYDI : Bursa İli, Nilüfer İlçesi, Çalı Mahallesi, 5987 ada, 1 parsel sayılı ve 2.597,90 m2. miktarlı “4 Adet 4’ er Katlı Betonarme Apartman ve Arsası” vasıflı taşınmazda, Kat Mülkiyeti kurulmuş olan, 137/2600 arsa paylı, B blok, 2. kat ve çatı kattaki 5 no’lu Bağımsız Bölümün (Dubleks Dairenin) tamamı.
İMAR DURUMU :Nilüfer Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün 25.09.2017 tarih ve E.131567 sayılı yazılarında; Nilüfer İlçesi, Çalı, 5987 ada, 1 parsel sayılı yer, 1/1000 ölçekli Çalı Revizyonu Uygulama İmar Planı’nda, Hmax.(Yükseklik): 9,50 (3 kat), TAKS: 0.30 ve KAKS: 0.90 olan ayrık nizam konut alanında kalmaktadır. Söz konusu parsele 18.05.2010 tarih ve 567/18 sayı ile inşaat ruhsatı düzenlenmiş olup, onaylı imar plan örneği ekte sunulmuştur, denilmektedir.
MAHALLİ DURUMU : Söz konusu taşınmaz; Bursa İli, Nilüfer İlçesi sınırları dahilinde bulunan Çalı Mahallesi, Yaylacık Yolu Caddesi, no: 21 adresindeki Çalı Park Sitesi’nin, B blok, 3. ve çatı katındaki 5 no’lu dubleks dairedir. Taşınmaz, Yaylacık Yolu Caddesi ile Mehmetçik Caddesi’nin kesiştiği köşebaşında yer almaktadır. Tapu bilgilerinde 2. kat ve çatı kat, 5 no’lu bağımsız bölüm olarak kayıtlı olan taşınmazın, bina kat sıralamasına göre yerinde, 3. ve çatı kattaki 5 no’lu dubleks daire olduğu görülmüştür. Borçluya ait taşınmazın da içerisinde bulunduğu bina, zemin+2 normal+dubleks katlı olmak üzere toplam 5 katlı ve B.A. Karkas niteliğinde yapılmış olup, asansörsüz, site içerisinde, bahçeli ve otoparklıdır. Zemin katında depo ve sığınak, üst katlarının beherinde ise 2’ şer adet mesken nitelikli dairesi bulunan binanın dış cephe duvar yüzeyleri sıvalı ve boyalı, eğik çelik çatılı ve üzeri membran ile örtülüdür.
Keşif esnasında, kapının zili birkaç kez çalınmasına rağmen cevap veren olmayınca, dairede kimsenin olmadığı anlaşılmış olup, dış mekan incelemelerinin mahallinde yapılmasının ardından iç mekanı ile ilgili teknik ve fiziksel özellikleri hakkında, site yöneticisi F. B.’ya ait (...) no’lu cep telefonu ile görüşme yapılarak gerekli bilgiler elde edilmiştir. Edinilen bu bilgilere göre; Halihazırda, boş durumunda olan mesken nitelikli söz konusu dairenin giriş (3.) ve üst (çatı) katlarının beherinin bürüt alanı 98,00 m2. olup, toplam bürüt alanı 196,00 m2. ve toplam net kullanım alanı ise 160,00 m2. dir. Dairenin giriş katında 3 adet oda, salon, antre, mutfak ve müşterek banyo-wc-lavabo, üst katında ise 1 adet yatak odası, salon, merdiven holü ve müşterek banyo-wc-lavabo bölümleri bulunmaktadır. Gerek giriş ve gerekse üst kattaki salon ve odaların tabanları laminat parke, antre, merdiven holü ve mutfak bölümlerinin seramik ile kaplı, duvarları ise alçı sıvalı ve saten boyalıdır. Mutfak bölümünde, üzeri granit mermer kaplı tezgah ile alt ve üst MDF dolapları mevcuttur. Banyo ve wc-lavabo bölümlerinde taban ve duvarlar tamamen seramik olarak yapılmıştır. Dairenin giriş kapısı çelik, iç kapıları Amerikan panel, çift camlı olan balkon ve teras kapıları ile pencere çerçeveleri PVC profildir. Güney, doğu ve batı cepheli olan dairenin giriş katının 3 cephesinde de 1’ er adet balkonu ve teras katının 3 cephesine bakan geniş terası bulunmaktadır. Doğalgazlı kombi kat kalorifer sistemi ile ısıtılmakta olan dairenin elektrik, doğalgaz ve su abonelikleri mevcuttur. Genellikle mesken amaçlı olarak kullanılan site içerisinde, bahçeli ve otoparklı, 5 veya 6 katlı ayrık nizam binaların bulunduğu bir mahalde yer alan borçluya ait taşınmaz Bursa şehir merkezine uzak konumda olup, mahallinde elektrik, doğalgaz, su, telefon ve kanalizasyon gibi her türlü altyapı hizmetleri mevcuttur.
BİNAYA AİT RUHSAT BİLGİLERİ : 1) Binanın Ruhsat Tarihi: 18.05.2010, 2) Ruhsat Numarası : 567/18
TAŞINMAZIN KIYMETİ :313.600,00 TL. (Yalnız; Üç Yüz On Üç Bin Altı Yüz Türk Lirasıdır.)
KDV Oranı : %18 Kaydındaki Şerhler : Haciz ve ipotek şerhleri vardır.
1. Satış Günü : 30/03/2018 günü 10:00 - 10:05 arası - 2. Satış Günü : 25/04/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : 1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA
Satış şartları : 1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden,artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. İhale yapıldıktan sonraki 7 gün içinde ihalenin feshine ilişkin dava açılması durumunda 7 günlük dava açma süresi içinde dava açıldığına ilişkin Müdürlüğümüz dosyasına yazılı olarak bilgi verilmemesi halinde 7 günlük dava açma süre sonunda ihalenin kesinleşmiş kabul edileceği tüm ihale katılımcıları, haciz ve ipotek ilgilileri ile tapu ve dosya ilgililerine satış şartnamesi ve satış ilanı ile ihtar ve tefhimine, 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi, ilanı ve tapu kaydını görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/9178 Esas sayılı dosya numarasıyla Müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.19/02/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR