BÜYÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Büyükçekmece\Mimarsinan'da 92 m² dubleks daire icradan satılıktır

BÜYÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01066026
Şehir : İstanbul / Büyükçekmece
Semt-Mahalle : MİMAR SİNAN MERKEZ MAH. / MİMARSİNAN
Oda Sayısı : 3+1
: 92
Yayınlandığı Gazeteler

HÜRSES 12.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/3176 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
370,000 TL
Birinci Satış Günü
:
14.11.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
16.12.2019 11:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ekinoba Mah. Londra Asfaltı Yan Yol, No:107 (Çanakkale Sok. Aymerkez Karşısı) BÜYÜKÇEKMECE / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. BÜYÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ

2016/3176 TLMT.


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN:
Özellikleri : Satışa konu 40/3141 arsa paylı, çatı piyesli konut nitelikli taşınmaz tapunun Büyükçekmece İlçesi, Mimarsinan Köyü, 502 ada, 1 parsel numarasında kayıtlı, 3.141,82 m2 yüzölçümlü, 'arsa' nitelikli ana taşınmaz üzerinde diğer sayfada fotoğrafı görülen, zeminde 'Defne Marin' olarak adlandırılmış 20/C dış kapı numaralı A blokta, 4. katta yer almakta olup taşınmazın bağımsız bölüm numarası 17 dir. Ana taşınmaz adres olarak Büyükçekmece İlçesi, Mimarsinan Batıköy Mahallesi, Ünlüsoy Caddesi, Erdem 1 Sokak, Demircan Sokak ile Kerim Sokağa cephelidir. Bağımsız bölümün bulunduğu bloğa Kerim Sokak üzerinden giriş-çıkış sağlanmaktadır.Blok ulaşımı kolay bir bölgede yer almaktadır. Toplu taşım araçlarıyla geniş ulaşım imkanına sahiptir. Çarşı, pazara, alışveriş ve ibadet yerlerine, okul ve sağlık tesislerine yakın konumda olan bloğun bulunduğu bölgede her türlü teknik alt yapı imalatı tamamlanmış olup bölgeye belediye ve kamu hizmetleri verilmektedir. Blok kapalı otopark ve açık yüzme havuz imkanına sahiptir. Bloğun yer aldığı yapı adası düzenli ve bakımlı bir bahçeye sahiptir. Yakın çevresinde az katlı konut ve ticaret + konut nitelikli yapılar ile çok katlı site tipi yapılar, Emlak Konut Mimar Sinan Anadolu Lisesi ve çok sayıda park (Tarık Akan, Seval, Prof. Dr. Aziz Sancar Nobel, Fazlı Ört) bulunmaktadır.Yerinde yapılan incelemede, bloğun ortak merdiven mahallerinin mermer kaplı olduğu, merdiven korkuluklarının krom malzemeden olduğu, tavan ve duvar yüzeylerinin boyalı olduğu, blokta tek asansör ile servis merdiveninin bulunduğu belirlenmiştir. Bloğun yapılış tarzı, yapım işçiliği, çeşitli kısımlarında kullanılan malzemenin cinsi ve kalitesi nazara alındığında 2. sınıf inşaat olduğu kanaatine varılmıştır.İnceleme günü taşınmazın yanda fotoğrafı görülen dış çelik kapısı çalınmakla beraber kapıyı açan olmamıştır. Bu nedenle içerisine girilemeyen taşınmazın özellikleri diğer kat maliklerine/ çevreden sorularak, mimari şekli ve alanı ise ilgili Belediye'deki mimari projesi incelenerek belirlenmiştir. Taşınmaz projesine göre; alt katta; antre, salon+ açık mutfak, 2 adet oda, banyo+ wc ile 1 adet balkon, içten merdiven ile irtibatlı üst katta ( çatı piyesinde ) ise; antre, salon, 1 adet oda ve 1 adet teras bölümlerinden oluşmaktadır. İncelenen ilgili Belediye'deki ve Tapu Müdürlüğündeki mimari projesine göre 2,34 m2 teras net alanı 92,32 m2 dir. Taşınmazda ıslak zeminler seramik/fayans, kuru zeminler ise laminant parke kaplıdır. İç kapıları ahşap pres kapıdır. Pencereler pvc den mamul olup çift camlıdır. Tavan ve duvar yüzeyleri boyalı olan taşınmazda vitrifiye ve armatürler, anahtar, priz ve sigortalar, tezgah ve dolaplar, radyatörler tamdır. Taşınmazda doğalgaz bağlantısı mevcuttur.
Adresi : Mimarsinan Batıköy Mahallesi, Ünlüsoy Caddesi, Erdem 1 Sokak, Defne Marin, Dış Kapı No: 20/C, A Blok, 4.Kat, D:17 Büyükçekmece / İST
Yüzölçümü : 3.141,82 m2
Arsa Payı : 40/3141
İmar Durumu : Büyükçekmece Belediyesi İmar Ve Şehircilik Müdürlüğünün 26/08/2016 tarihli imar durumu yazısında; Büyükçekmece İlçesi, Mimaroba (Mimarsinan) Mahallesi, 502 ada, 1 parsel numaralı taşınmazın onaylı uygulama imar planında blok nizam, 5 kat, Emsal: 2,60, ticaret+ konut alanında kaldığı belirtilmektedir.
Kıymeti : 370.000,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 14/11/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 16/12/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ekinoba Mah. Londra Asfaltı Yan Yol, No:107 (Çanakkale Sok. Aymerkez Karşısı) BÜYÜKÇEKMECE / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.


2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)


3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.


4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/3176 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR