BÜYÜKÇEKMECE 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Büyükçekmece'de 94 m² daire icradan satılıktır

BÜYÜKÇEKMECE 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01038305
Şehir : İstanbul / Büyükçekmece
Semt-Mahalle : HÜRRİYET MAH. / TEPECİK
: 94
Binadaki Kat Sayısı : 5
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

SABAH 10.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/2022 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
210,000 TL
Birinci Satış Günü
:
25.09.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
25.10.2019 14:30
Satış Yeri
:
MEZAT SALONU Büyükçekmece Adliye ek binası yanı Silivri ( e-5 ) yolu üzeri Aymerkez AVM karşısı Büyükçekmece - İstanbul

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. BÜYÜKÇEKMECE 2. İCRA DAİRESİ

2019/2022 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :İstanbul, Büyükçekmece , 215 Ada, 5 Parsel, Tepecik Mahalle/Köy, Bağlar Mevkii, B blok 2. kat 9 bağ. böl. nolu taşınmazın bulunduğu bina; Bodrum kat + zemin kat + 3 normal katı olmak üzere, katlar dört daireli olup 12 meskenli, 1 dükkân ve 5 kattan müteşekkil, B.A.K. tarzda inşa edilmiş olan binanın, giriş kapısı demir doğramalı kapılı, dış cephesi mantolama üzeri akrilikli boya kaplamalı, bina giriş holü, merdiven ve sahanlıklar mermer kaplı, demir korkuluklu, asansörlü, doğalgazlı kalorifer ısıtmalı, elektrik, su, sıhhi tesisat, kalorifer tesisatı mevcuttur. Büyükçekmece Belediyesi imar arşivinden 21.01.2008 onay tarihli mimari projesinde yapılan incelemede, (9) nolu mesken olduğu, girişte antre, salon+balkon, mutfak+balkon, oturma oda+balkon, ebeveyn oda+duş+balkon, banyo+wc mahallerinden oluşmakta yaklaşık net 76,75 m², brüt 94,40 m² alana sahiptir.(9) nolu mesken olduğu, antre, mutfak, banyo+wc, duş ve balkonların zeminleri seramik kaplı, salon ve odalar zeminleri ise laminant parke kaplı olup, duvarları sıvalı ve boyalı, mutfak, banyo+wc duvarları seramik kaplı, banyosunda sıhhi tesisat armatürleri ile tamamlayıcı aksesuarları mevcut, iç kapıları mobilya, mesken dış kapısı çelik, mutfakta ise sabit tezgâh ile ahşap mutfak dolapları bulunmaktadır. Dairenin pencereleri pvc ve ısıcamlı olup, doğalgazlı kalorifer ısıtmalı, elektrik, su, sıhhi tesisat, kalorifer tesisatı mevcuttur. Taşınmazın konum itibariyle, alt ve üst yapısı tamamlanmış, her türlü belediye ve sosyal imkânlardan istifade edecek konumda civarın talep gören mesken ve ticari alanında yer almaktadır..
Adresi : İstanbul Büyükçekmece Hürriyet Mahallesi, İsmetpaşa Caddesi No:58 Anadolu Apt. Blok: B Kat:2 D:9
Yüzölçümü : 1.423 m2
Arsa Payı : 2/100
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli, 03.06.2011 tarihinde onaylanan, Tepecik Havza Dışı Bölgesi E-5 arası Uygulama İmar Planında; Ayrık nizam, E:2.00, 4 katlı yapılaşma şartı ile konut+ticaret alanında kaldığı
Kıymeti : 210.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :Tapu kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 25/09/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 25/10/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : MEZAT SALONU Büyükçekmece Adliye ek binası yanı Silivri ( e-5 ) yolu üzeri Aymerkez AVM karşısı Büyükçekmece - İstanbul
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesini Büyükçekmece 2. İcra Müdürlüğü T. Vakıflar Bankasında bulunan TR420001500158007290494645 İBAN numaralı hesabımıza T.C kimlik ve dosya numarası yazılarak yatırılması veya bu miktar kadar milli bir bankanın “şartsız, kesin ve süresiz” teminat mektubunu vermeleri veya Vakıfbank Bankomat kartı olanları Müdürlüğümüzde bulunan POS cihazından yatırmaları lazımdır. Yabancı para kurunda günlük değişimler olması ve 805 sayılı Kanun'un 1. maddesine göre “döviz” teminat olarak kabul edilmez. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, %1 KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.6- İİK.127.Md. GÖRE SATIŞ İLANININ TEBLİĞİ: Adresleri tapuda kayıtlı olmayan (Mübrez tapu kaydında belirtilen) alakadarlara takip ilgililerine gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde işbu satış ilanı tebliğ yerine kaim olmak üzere ilanen tebliğ olunur. 7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/2022 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/08/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR