BÜYÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Büyükçekmece'de 89 m² 2+1 daire icradan satılıktır

BÜYÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01078900
Şehir : İstanbul / Büyükçekmece
Semt-Mahalle : CUMHURİYET MAH. / BÜYÜKÇEKMECE
Oda Sayısı : 2+1
: 89
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

GAZETE DAMGA 08.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/78 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
270,000 TL
Birinci Satış Günü
:
04.02.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
06.03.2020 11:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ekinoba Mah. Londra Asfaltı Yan Yol, No:107 (Çanakkale Sok. Aymerkez Karşısı) BÜYÜKÇEKMECE / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. BÜYÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ

2019/78 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN:
Özellikleri : Satışa konu taşınmazlar; Büyükçekmece İlçesi, Cumhuriyet Mahallesi, Ömür 2 Sokak ve Bereket Sokak köşesinde, tapunun 543 ada, 1 parsel numarasında kayıtlı 2.824,52m2 miktarlı arsa dahilindeki kat mülkiyeti tesisli 19 dış kapı numaralı Küçük Deveci Konakları Sitesinde 98/4000 arsa paylı B Blok zemin kat (3)bağımsız bölüm nolu meskenin tamamı niteliğindedir.Ömür 2 Sokak ve Bereket Sokak köşesinde yer alan ve tamamı 2.824,52m2 alana sahip, üç bloklu, site girişinde güvenlik, site dahilinde çevre tanzimi tamamlanmış olan Küçük Deveci Konakları B Blok, bodrum kat+ zemin kat+ 1 normal kat+ çatı kattan müteşekkil, B.A.K. tarzda, blok nizamda, 2.sınıf malzeme ve işçilik kalitesi ile inşa edilmiş olup, bodrum katında iki, zemin ve normal katında dörder daireli, elektrik, sıhhi tesisat, doğalgaz tesisatı ile asansörü mevcuttur. Blok girişi bahçe kotunda yer alan 1.bodrum kattan olan ana binanın zemin katında yer alan 3 nolu daire, plan itibariyle antre, WC, salon, balkonlu mutfak, hol, holde bir tanesi ebeveyn banyolu iki oda ve banyo-WC mahallerinden ibaret, iç ölçüleri itibariyle 89,43m2 alanlı, binada yer alan emsal daireler seramik ve laminat parke zeminli, duvarları sıvalı ve boyalı, mutfaklarda sabit tezgah ile mutfak dolapları, banyolarda sıhhi tesisat armatürleri mevcut, PVC doğrama ve ısıcamlı, çelik giriş kapılı, doğalgaz tesisatlıdır.Taşınmaz, bulunduğu konum itibariyle alt ve üst yapısı tamamlanmış durumda, iskana elverişli konut alanında yer almakta olup, ulaşım imkanları elverişlidir.
Adresi : Cumhuriyet Mahallesi, Dış Kapı No:19, Küçük Deveci Konakları Sitesi, B Blok, Zemin Kat, D:3 Büyükçekmece / İSTANBUL
Yüzölçümü : 2.824,52 m2
Arsa Payı : 98/4000
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli Büyükçekmece Uygulama İmar Planında blok nizam, 2 kat konut alanında kalmaktadır. Ayrıca 12.08.2011 onay tarihli plan notu tadilatında 'Yapı nizamı blok nizam olarak tanımlanmış parsellerde açık ve kapalı çıkma yapılamaz. Bu alanlarda blok taban alanı parsel alanının %10'u kadar arttırılacaktır. Bu durumda blok taban alanının parsel alanının %25'inden küçük olması halinde blok oturumu %25 olarak verilecektir. Plandaki blok taban alanının parsel alanının %10'u arttırılması ile oluşan blok taban alanı parsel alanının %40'ını aşamaz' hükmü bulunmaktadır denilmiştir.
Kıymeti : 270.000,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 04/02/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 06/03/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ekinoba Mah. Londra Asfaltı Yan Yol, No:107 (Çanakkale Sok. Aymerkez Karşısı) BÜYÜKÇEKMECE / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/78 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/09/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR