BÜYÜKÇEKMECE 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Büyükçekmece'de 2+1 daire icradan satılıktır

BÜYÜKÇEKMECE 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01112008
Şehir : İstanbul / Büyükçekmece
Semt-Mahalle : CUMHURİYET MAH. / BÜYÜKÇEKMECE
Oda Sayısı : 2+1
: 75
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : Bodrum Katı
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

AÇIK MERT KORKUSUZ 08.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1479 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
400,000 TL
Birinci Satış Günü
:
21.02.2020 10:30
İkinci Satış Günü
:
23.03.2020 10:30
Satış Yeri
:
BÜYÜKÇEKMECE ADLİYESİ EKBİNA BİTİŞİĞİ AYMERKEZ KARŞISI BELEDİYE MEZAT SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.BÜYÜKÇEKMECE2. İCRA DAİRESİ

2019/1479 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Büyükçekmece İlçe, 565 Ada, 1 Parsel, B.ÇEKMECE MERKEZ Mahalle/Köy, TABAK ALİ ÇEŞMESİ ÇİFTE MASLAK Mevkii, C BLOK 2.BODRUM 2 Nolu Bağımsız Bölüm Satışa konu taşınmaz, Büyükçekmece İlçesi, Merkez Mahallesi, 565 ada 1 parselde kayıtlı olup, adres olarak; Büyükçekmece İlçesi Merkez (Cumhuriyet) Mahallesi, Turgut Özal Caddesi Ömür Sokak No:30 C-Blok 2.Bodrum kat 2 nolu daire adresinde yer almaktadır.
Yerinde yapılan incelemede dairenin plan itibariyle (2+1);giriş holü, salon, mutfak, koridor, iki yatak odası, banyo-tuvalet, ebeveyn banyosundan ibaret olduğu tespit edilmiştir. Daire giriş kapısı çelik kapı, oda kapıları panel kapı, salon ve oda zeminleri laminant parke döşelidir. Binada doğal gaz mevcut olup, daire kombilidir. Dairede asma tavan mevcuttur. Site içerisinde yer almaktadır. Dairenin takribi brüt kullanım alanı 75 m2dir. Taşınmazın bulunduğu siteye giriş güvenlik kontrollü olup, sitede 2 açık yüzme havuzu ve kapalı otopark mevcuttur. Mahallen yapılan keşifte, dairede kiracının ikamet ettiği anlaşılmıştır.
Satışa konu dairenin bulunduğu site ilçe merkezine yakın olup, alt yapı sorunu çözüme kavuşturulmuş bir bölgede yer almaktadır. Yakın çevresinde konut tipi yapılaşmalar bulunmaktadır. Alışveriş noktalarına, çarşı pazara yürüme mesafesindedir.Toplu taşıma araç duraklarına yürüme mesafesindedir. Belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. E-5 Karayoluna çıkış imkanına sahiptir.
Yüzölçümü : 1.919,50 m2
Arsa Payı : 75/2070
İmar Durumu : İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli merkez uygulama imar planında konut alanında kaldığı anlaşılmıştır
Kıymeti : 400.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 21/02/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 23/03/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : BÜYÜKÇEKMECE ADLİYESİ EKBİNA BİTİŞİĞİ AYMERKEZ KARŞISI BELEDİYE MEZAT SALONU
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1479 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR