BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Büyükçekmece'de 128 m² 3+1 daire icradan satılıktır

BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00978261
Şehir : İstanbul / Büyükçekmece
Semt-Mahalle : MİMAR SİNAN MERKEZ MAH. / MİMARSİNAN
Oda Sayısı : 3+1
: 128
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 4
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİYET 11.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1349 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
410,000 TL
Birinci Satış Günü
:
28.05.2019 12:00
İkinci Satış Günü
:
24.06.2019 12:00
Satış Yeri
:
İcra Mezat Salonu Ekinoba Mah.Londra Asfaltı Yan yol No:107 Çanakkale Sok. Ay Merkez karşısı B.Çekmece-İST.

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ

2019/1349 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

Özellikleri: İstanbul İl,Büyükçekmece İlçesi, Mimarsinan Köyü, Bababurnu Çöplüce Yolu Çardak K. Mevkii, 3604 parsel numarasında kayıtlı, 6.836,59 m2 yüzölçümlü, “Altı Bloklu Seksen Altı Daireli Kargir Apartmanı” nitelikli ana taşınmazı üzerindeki, AO11 blokta, 4. katta yer almakta olup 143/10891 arsa paylı, (15 B.B) numaralıdır. Taşınmazın yer aldığı bloğun zeminde “A4/11 Blok” olarak adlandırılmış olup dış kapı numarası 56F/1 dır. Bloğun yer aldığı ana taşınmaz adres olarak Büyükçekmece İlçesi, Batıköy Mahallesinde, Mustafa Kemal Bulvarı ile Bilgili Sokağın kesiştiği noktada yer almaktadır. Blok, ulaşımı kolay bir bölgede yer almaktadır. Toplu taşım araçlarıyla ulaşım imkanına sahip olan blok toplu taşım araç duraklarına yürüme mesafesindedir. Çarşı, pazara, alışveriş ve ibadet yerlerine, okula yakın konumda olan bloğun yakın çevresinde Yalçın Çiftçi,İ.İ.O. Fazlı Ört Çocuk Parkı, banka şubeleri bulunmaktadır.Bölgede her türlü teknik alt yapı imalatı tamamlanmış olup bölgeye belediye ve kamu hizmetleri verilmektedir. Blok Emlak Bankası kalite ve standardıyla tünel kalıp sistemiyle inşa edilmiştir. Bloğun yer aldığı yapı adası düzenli ve bakımlı bir bahçeye sahiptir. Açık otopark imkanlı olup sahile yakın mesafesindedir. Meskenin yer aldığı blok tek asansörlü olup yerinde yapılan incelemede bloğun ortak merdiven mahallerinin mermer kaplı olduğu, merdiven korkuluklarının demir malzemeden olduğu, tavan ve duvar yüzeylerinin boyalı olduğu belirlenmiştir.İnceleme günü taşınmazın içerisine girilerek iç mekan özellikleri belirlenmiştir. Borçlunun kardeşi tarafından kullanılan taşınmaz plan itibariyle; antre+ koridor, salon, mutfak, 3 adet yatak odası (birisi ebeveyn banyolu), 2 adet balkon ve banyo + tuvalet bölümlerinden oluşmaktadır. Mesken net 128,00 m2 dir. Taşınmazda salon zemini masif parkeli, odaların zemini laminant parke kaplıdır. Islak zeminler seramik/fayans. İç kapıları Amerikan panel kapıdır. Pencereler pvc den olup çift camlıdır. Tavan ve duvar yüzeyleri boyalı olan taşınmazda vitrifiye ve armatürler, anahtar, priz ve sigortalar, tezgah ve dolaplar, radyatörler tamdır. Taşınmazda doğalgaz bağlantısı mevcuttur. Balkonlar iç mekana dahil edilmiştir.

İmar Durumu: 12.11.1985 tasdik tarihli Batıköy Toplu Konut İmar Planında kalmakta olup blok nizam, Emsal: 1,60, konut alanı olarak ayrıldığı belirtilmektedir.
Kıymeti: 410.000,00 TL
KDV Oranı: %1
Kaydındaki Şerhler: Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 28/05/2019 günü 12:00 - 12:05 arası
2. Satış Günü : 24/06/2019 günü 12:00 - 12:05 arası
Satış Yeri: İcra Mezat Salonu Ekinoba Mah.Londra Asfaltı Yan yol No:107 Çanakkale Sok. Ay Merkez karşısı B.Çekmece-İST. -

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1349 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/04/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR