BÜYÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Büyükçekmece'de 104 m², 3+1 daire icradan satılıktır

BÜYÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00989427
Şehir : İstanbul / Büyükçekmece
Semt-Mahalle : PINARTEPE MAH. / BÜYÜKÇEKMECE
Oda Sayısı : 3+1
: 104
Bulunduğu Kat : 1
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ DEVİR 02.05.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/4189 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
450,000 TL
Birinci Satış Günü
:
27.06.2019 11:55
İkinci Satış Günü
:
26.07.2019 11:55
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ekinoba Mah. Londra Asfaltı Yan Yol, No:107 (Çanakkale Sok. Aymerkez Karşısı) BÜYÜKÇEKMECE / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BÜYÜKÇEKMECE
3. İCRA DAİRESİ

2018/4189 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN:
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz tapunun Büyükçekmece İlçesi, Gürpınar- Yeni Mahallesi, 1115 ada, 15 parselinde kayıtlı olup, adres olarak; Büyükçekmece, Pınartepe Mahallesi, Avrupa Caddesi ile irtibatlı Yeşilyurt Caddesi, No: 12 Demir Konakları D Blok K: 1 D: 24 adresinde yer almaktadır. (Yerinde asansörde 2. Kat ) Yerinde yapılan incelemede daire plan itibariyle; giriş holü, salon, mutfak, üç yatak odası, banyo tuvalet ve üç balkondan ibaret olduğu tespit edilmiştir. Daire giriş kapısı çelik kapı, oda kapıları camlı Amerikan kapı, zeminler laminant parke, ıslak alanlar seramik, tavanlar kartonpiyer, pencereler pvc'dir.Ortak alanları bej mermer, korkulukları alüminyumdur. Dairede ısınma doğalgaz ile sağlanmaktadır. Onaylı mimari projesine göre net 104,80 m2 kullanım alanına sahiptir. Dairede kiracının ikamet ettiği belirtilmiştir. Daire site içerinde yer almakta olup, siteye ait kapalı otopark ve açık yüzme havuzu mevcuttur.Satışa konu taşınmaz ilçe merkezine nispi mesafede olup, alışveriş noktalarına, çarşı pazara, toplu taşım araç duraklarına yürüme mesafesindedir. Taşınmaz düzenli bir site içinde bulunmaktadır. Alt yapı sorunu çözüme kavuşturulmuş gelişmekte olan bir bölgede yer almaktadır. Belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Alışveriş merkezleri ile diğer sektörlere ait firmalar servis araçları ile hizmet vermektedir. E-5 karayoluna ve TEM otoyoluna çıkış imkanına sahiptir.
Adresi : Pınartepe Mahallesi, Yeşilyurt Caddesi, No: 12, Demir Konakları, D Blok, K:1, D:24 Büyükçekmece / İSTANBUL
Yüzölçümü : 2.315,30 m2
Arsa Payı : 40/2300
İmar Durumu : 1/5000 ölçekli Büyükçekmece İlçesi, Pınartepe Mahallesi Nazım İmar Planında "Yapı Yasaklı Alan" olarak ilan edilmiştir. İlgi karar ile bu alanda üretilecek ayrıntılı Jeolojik - Jeoteknik/ mikro bölgeleme etütlerinin tamamlanmasına müteakip etüt sonuçları doğrultusunda Nazım İmar Planı hazırlanacağı belirtilmiştir.
Kıymeti : 450.000,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 27/06/2019 günü 11:55 - 12:00 arası
2. Satış Günü : 26/07/2019 günü 11:55 - 12:00 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ekinoba Mah. Londra Asfaltı Yan Yol, No:107 (Çanakkale Sok. Aymerkez Karşısı) BÜYÜKÇEKMECE / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/4189 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.26/04/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR