BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Büyükçekmece Yeni Mahallesi'nde 3+2 dubleks daire icradan satılıktır

BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01114314
Şehir : İstanbul / Büyükçekmece
Semt-Mahalle : YENİMAHALLE MAH. / KUMBURGAZ
Oda Sayısı : 3+2
: 133
Yayınlandığı Gazeteler

DİRİLİŞ POSTASI 11.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/191 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
475,000 TL
Birinci Satış Günü
:
27.02.2020 14:05
İkinci Satış Günü
:
23.03.2020 14:05
Satış Yeri
:
İcra Mezat Salonu Ekinoba Mah.Londra Asfaltı Yan yol No:107 Çanakkale Sok. Ay Merkez karşısı B.Çekmece-İST.

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ

2019/191 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Özellikleri: İstanbul İl, Büyükçekmece İlçesi, Gürpınar Yeni Mahalle, Ayazma Mevkii,1115 ada, 15 parsel numaralı, 2.315,30 m2 yüzölçümlü, “arsa” nitelikli ana taşınmazı üzerindeki zeminde “Demir Konakları” olarak adlandırılmış sitede fiili durumda C blokta, 4. katta yer almakta olup taşınmaz 51/2300 arsa paylı ve 51 bağımsız bölüm numaralıdır. Taşınmazın yer aldığı site adres olarak Büyükçekmece İlçesi, Pınartepe Mahallesinde, Yeşilyurt Caddesi üzerinde almaktadır. Site ulaşımı kolay bir bölgede yer almaktadır. Toplu taşım araçlarıyla ulaşım imkanına sahiptir. Çarşı, pazara, alışveriş ve ibadet yerlerine, okul ve sağlık tesislerine yakın konumda olan sitenin yer aldığı bölgede teknik alt yapı imalatları tamamlanmış olup bölgeye kamu ve belediye hizmetleri verilmektedir. Sitenin yakın çevresinde konut ve ticaret + konut nitelikli yapılar, site tipi yapılaşmalar, sanayi yapıları, Gürpınar Yeşilkent İlk Ve Orta Okulu, Özel Nar Ana Okulu yer almaktadır. Sitenin giriş çıkışı güvenlik kontrollü olup sitede yüzme havuzu bulunmaktadır. Taşınmazın yer aldığı Demir Konakları adlı binanın fiili durum itibariyle 4 adet girişinin bulunduğu ve A, B, C ve D Bloklar/girişler olarak adlandırıldığı, satışa esas taşınmazın C blokta/girişte yer aldığı belirlenmiştir. Taşınmazın yer aldığı bina betonarme karkas tarzda inşa edilmiş olup ortak merdiven mahallerinde zeminler mermer kaplı olup merdiven korkulukları mevcuttur. Merdiven korkulukları krom malzemedendir. C Blokta/girişte tek asansör bulunmaktadır Binanın yapılış tarzı, yapım işçiliği, çeşitli kısımlarında kullanılan malzemenin cinsi ve kalitesi nazara alınarak 2. Sınıf İnşaat olduğu kanaatine varılmıştır.İnceleme günüçelik kapıları çalınmakla beraber kapıları açan olmamıştır. Bu nedenle özellikleri çevreden sorularak, site görevlisinden bilgi alınmak suretiyle, mimari şekli ve alanı ise ilgili Belediye’deki projesi incelenerek belirlenmiştir. Edinilen bilgiye göre taşınmazın boş olduğu belirlenmiştir. Buna göre, taşınmaz alt katta; antre, salon, mutfak, 2 adet balkon, 2 adet oda ile banyo + wc, üst katta ise; antre, salon, 1 oda, mutfak, banyo+ wc bölümlerinden oluşmaktadır. Projesine göre 15,00 m2 lik teras hariç net alanın 133,00 m2 dir.Taşınmazın dış kapıları çelik, iç kapıları panel kapı, pencereleri pvc den mamuldür. Taşınmazın tavan ve duvarlarının boya/badanın yapılı olduğu belirlenmiştir. Taşınmazda ıslak zeminler seramik/fayans, kuru zeminler ise laminant parke kaplıdır. Taşınmazda vitrifiye ve armatürler, anahtar, priz ve sigortalar, tezgah ve dolaplar, radyatörler tamdır. Taşınmazda doğalgaz bağlantısı kesiktir.
İmar Durumu: onaylı nazım imar planında yapı yasaklı alan olarak ilan edildiği öğrenilmiştir.
Kıymeti: 475.000,00 TL
KDV Oranı : %1Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü: 27/02/2020 günü 14:05 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 23/03/2020 günü 14:05 - 14:10 arası
Satış Yeri: İcra Mezat Salonu Ekinoba Mah.Londra Asfaltı Yan yol No:107 Çanakkale Sok. Ay Merkez karşısı B.Çekmece-İST.

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/191 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR