BÜYÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Büyükçekmece/Pınartepe Mahallesi'nde 110 m2 daire icradan satılıktır

BÜYÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00962037
Şehir : İstanbul / Büyükçekmece
Semt-Mahalle : PINARTEPE MAH. / BÜYÜKÇEKMECE
Oda Sayısı : 3+1
: 110
Bulunduğu Kat : 1
Yayınlandığı Gazeteler

ORTADOĞU 13.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/3056 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
375,000 TL
Birinci Satış Günü
:
14.05.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
14.06.2019 11:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ekinoba Mah. Londra Asfaltı Yan Yol, No:107 (Çanakkale Sok. Aymerkez Karşısı) BÜYÜKÇEKMECE / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.BÜYÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ

2016/3056 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN:
A- Adres ve Tapu Özellikleri: Satışa konu olan taşınmaz, kat irtifaklı, Büyükçekmece ilçesi, Gürpınar-Yeni Mahallesi, 'arsa' nitelikli, 1.703,47 m2 yüzölçümlü, 1711 ada 2 parsel, A Girişi, 1.normal kat, daire nitelikli, 20.000/1.703,000 arsa paylı, 15 bağımsız bölüm numaralı taşınmazdır.
Taşınmaz adres olarak; Büyükçekmece ilçesi, Pınartepe Mahallesi, Avrupa Caddesi, Ülker sokak üzerinde yer alan Yağmur Konağı apartmanı, A girişi, 1.normal kat, 15 numaralı daire olup, dış kapı numarası 1 olarak belirlenmiştir.
B- Çevresel Özellikleri:Satışa konu olan taşınmaz, konum olarak Devlet Karayolunun güneyinde yer almaktadır.Taşınmaz her türlü teknik alt yapı imalatının tamam olduğu, belediye ve kamu hizmetlerinin verildiği bölgededir.Toplu ulaşım günün her saatinde Avrupa caddesi üzerinden sağlanmaktadır.Taşınmazın çevresinde benzer nitelikli konut tipi yerleşim alanları, site tarzında konutlar bulunmaktadır.
C- Parsel Özellikleri: Satışa konu bağımsız bölümün yer aldığı parsel geometrik olarak çokgen şekilli olup sınırları düzgün ve belirgindir.Parselin kuzey-doğu cephesi Ülker sokak ile, doğu cephesi Avrupa caddesi ile, kuzey cephesi Boyalık sokak ile cepheli olup diğer cephesi komşu parselle sınırlıdır.Parselin 3 cephesi yol diğer cephesi komşu parselle sınırlıdır.
D- Yapı Özellikleri: Satışa konu taşınmazın yer aldığı bina betonarme karkas tarzda inşa edilmiştir.Ana taşınmaz; 3 Bodrum kat + Zemin + Asma kat + 4 Normal kat + Çatı katından oluşmaktadır.Bina konut ve ticari nitelikli olarak kullanılmaktadır.3. Bodrum katta ortak alanlar, 2.bodrum katta bir dükkan ve ortak alanlar, 1.bodrum kattabir dükkan ve dört daire, zemin katta bir dükkan ve dört daire, asma katta altı daire ve dükkana ait mahaller, 1.normal kattan itibaren her katta sekiz daire olmak üzere yapıda toplam 49 bağımsız bölüm bulunmaktadır.4.normal kattaki daireler çatı piyeslidir.Binanın dış cephesinde sıva + mantolama + boya bulunmaktadır.Bina girişinin kuzey-doğu cephede projesinde zemin kattan gösterilmesine karşın yerinde 1.bodrum kattan verildiği görülmüştür.Giriş kapısı alüminyum çerçeveli cam kapıdır.Binanın giriş ve sahanlıkları ile merdivenlerinin mermer kaplı olduğu, merdiven mahallerinde tavan ve duvar yüzeylerinin plastik boya/badanalı olduğu, merdiven korkuluklarının alüminyum doğramadan imal olduğu belirlenmiştir.Binada çift asansör bulunmakta olup bir tanesi kullanım dışıdır.Yerleşim alanı olarak iyi bir bölgede yer almaktadır.Ulaşım olanakları çok yönlü olup her türlü kamu ve belediye hizmetinden yararlanmaktadır.Toplu taşım araçları ile ulaşım günün her saatinde mevcuttur.
E- Bağımsız Bölüm Özellikleri: Keşif günü, satışa konusu olan taşınmazın içerisine girilerek inceleme yapılmıştır. Tapu müdürlüğünde mevcut onaylı projesi incelenmiş olup, projesine göre ve yerinde konu taşınmaz 1.normal katta bina girişine göre sağ ön cephede yer almaktadır.Konu taşınmaz balkon dahil net 110 m2 alanlıdır.Brüt 125 m2 alanlıdır.Taşınmaz proje olarak 3 oda, salon, mutfak, antre, hol, banyo-tuvalet, tuvalet, ebeveyn banyo ve 2 balkon bölümlerinden oluşmaktadır.Zeminler salon ve odalarda laminant parke, diğer alanlarda seramiktir. Duvarlar ıslak bölümlerde seramik, diğer alanlarda saten boyalıdır.Tavanlar klasik aydınlatmalı, kartonpiyerli ve boyalıdır.Dış cephe doğramaları PVC malzemeli çift camlıdır. İç kapılar Amerikan kaplama, dış kapısı çeliktir.Mutfakta MDF lamine dolap ve tezgah ile ankastre set bulunmaktadır. Banyolarda tüm vitrifiye ve aksesuarlar ile duşakabin bulunmaktadır. Isınma kat kaloriferi ile projelendirilmiştir. Her iki balkon alanının da cam balkon sistemi ile kapatıldığı görülmüştür.
Adresi : Pınartepe Mahallesi, Avrupa Caddesi, Ülker Sokak, Yağmur Konağı Apartmanı, A Girişi, 1.Normal Kat, Dış Kapı No: 1, D:15 Büyükçekmece / İSTANBUL
Yüzölçümü : 1.703,47 m2
Arsa Payı : 20/1703
İmar Durumu : 1/1000 Ölçekli Gürpınar İmar Planı kapsamında "kısmen 4 kat/ TAKS: 0,20 / ticaret+konut alanı, kısmen de 2 kat / konut alanı" yapılaşma şartlarında imarlı olduğu anlaşılmıştır.
Kıymeti : 375.000,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 14/05/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 14/06/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ekinoba Mah. Londra Asfaltı Yan Yol, No:107 (Çanakkale Sok. Aymerkez Karşısı) BÜYÜKÇEKMECE / İSTANBUL
--------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/3056 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/03/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR