BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Büyükçekmece/Murat Çeşme Mahallesinde 66 m² daire icradan satılıktır

BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01049241
Şehir : İstanbul / Büyükçekmece
Semt-Mahalle : MURAT ÇESME MAH. / MİMARSİNAN
Oda Sayısı : 2+1
: 66
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 5
Yayınlandığı Gazeteler

AÇIK MERT KORKUSUZ 12.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1293 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
195,000 TL
Birinci Satış Günü
:
23.10.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
19.11.2019 14:30
Satış Yeri
:
İcra Mezat Salonu Ekinoba Mah.Londra Asfaltı Yan yol No:107 Çanakkale Sok. Ay Merkez karşısı B.Çekmece-İST.

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ

2019/1293 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Özellikleri: Büyükçekmece İlçesi, Tepecik Mahallesi, 409 ada, 12 parsel numaralı, 3.288,72 m2 yüzölçümlü, “arsa” nitelikli ana taşınmazı üzerindeki“Avrasya- Asya Sitesi” olarak adlandırılmış sitede 26 kapı numaralı A-2 blokta, 1. katta yer almakta olup taşınmaz 29/2400 arsa paylı ve 7 bağımsız bölüm numaralıdır. Taşınmazın yer aldığı bina adres olarak Büyükçekmece İlçesi, Murat Çeşme Mahallesinde, Mimar Caddesi üzerinde yer almaktadır. Taşınmazın yer aldığı betonarme karkas tarzda inşa edilmiş bina bodrum, zemin ile 3 adet normal kattan oluşmaktadır. Son çatı çatı piyeslidir. Yerinde yapılan incelemede binanın ortak merdiven mahallerinin mermer kaplı olduğu, merdiven mahallerinde tavan ve duvar yüzeylerinin boyalı olduğu, merdiven korkuluklarının ahşap+ demir olduğu belirlenmiştir. Binada tek asansör bulunmaktadır. Binanın yapılış tarzı, yapım işçiliği, çeşitli kısımlarında kullanılan malzemenin cinsi ve kalitesi nazara alındığında 2. sınıf inşaat olduğu kanaatine varılmıştır.Bina ulaşımı kolay bir bölgede yer almakta olup çarşı, pazara, alışveriş ve ibadet yerlerine, okul ve sağlık tesislerine yakın konumdadır. Yakın çevresinde az katlı konut ve ticaret + konut nitelikli yapılar bulunmaktadır. Binanın yer aldığı bölgede teknik alt yapı imalatları büyük oranda tamamlanmış olup bölgeye kamu ve belediye hizmetleri verilmektedir.İnceleme günü kıymet takdirine konu taşınmazın içerisine girilerek inceleme yapılmıştır. Ayrıca ilgili belediyedeki projesi de incelenmiştir. Buna göre, taşınmaz; koridor, 2 adet oda, 1 adet salon, mutfak, 1 adet balkon, banyo + wc ve ayrı tuvalet bölümlerinden oluşmaktadır. Taşınmaz İlçe Belediyesindeki incelenen projesine göre net 66,57 m2 dir. Taşınmazın ıslak zeminleri seramik/fayans, kuru zeminleri ise parkeli kaplıdır. Tavan ve duvar yüzeyleri boyalıdır. Dış kapısı çelik, iç mekan kapıları ise pres kapıdır. Pencereler pvc den mamul çift camlıdır. Taşınmazda vitrifiye ve armatürler, anahtar, priz ve sigortalar, tezgah ve dolaplar tamdır. Taşınmazda doğalgaz bağlantısı mevcuttur. Isınma sistemi buna uygun kombi sistemdir.
İmar Durumu: onaylı uygulama imar planında ayrık nizam/ 4 kat/ emsal: 2,00/ konut alanında kaldığı belirlenmiştir.
Kıymeti: 195.000,00 TL KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir
1. Satış Günü: 23/10/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 19/11/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri: İcra Mezat Salonu Ekinoba Mah.Londra Asfaltı Yan yol No:107 Çanakkale Sok. Ay Merkez karşısı B.Çekmece-İST. -

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1293 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/09/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR