BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Büyükçekmece Miman Sinan Mahallesi'nde 2+1 daire icradan satılıktır

BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01078137
Şehir : İstanbul / Büyükçekmece
Semt-Mahalle : MİMAR SİNAN MERKEZ MAH. / MİMARSİNAN
Oda Sayısı : 2+1
: 75
Yayınlandığı Gazeteler

DİRİLİŞ POSTASI 07.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/2103 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
450,000 TL
Birinci Satış Günü
:
13.12.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
07.01.2020 11:00
Satış Yeri
:
İcra Mezat Salonu Ekinoba Mah.Londra Asfaltı Yan yol No:107 Çanakkale Sok. Ay Merkez karşısı B.Çekmece-İST.

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ

2019/2103 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Özellikleri:Büyükçekmece İlçesi, Mimarsinan Mahallesi,777 ada1 parselinde kayıtlı olup, adres olarak; Büyükçekmece Mimarsinan Merkez Mahallesi, Hürriyet Caddesi, No:27/4, Emek Konakları, D Blok, zemin kat, D:2 adresinde yer almaktadır.Yerinde yapılan incelemede; dairenin plan olarak; giriş holü, salon, iki yatak odası, banyo tuvalet ve ön tarafta teras balkonundan ibaret olduğu tesbit edilmiştir. Daire giriş kapısı mobilya görünümlü çelik kapı, oda kapıları Amerikan kapı, zeminler laminant parke, ıslak zeminler seramik, tavanlar spotlu asma tavan, pencereler pvc’dir. Ortak alanlar ve merdivenler granit, korkuluklar alüminyumdur. Dairede tapusuz mal sahibinin ikamet ettiği belirtilmiştir. Dairede ısınma doğalgaz ile sağlanmaktadır. Onaylı mimari projesi kapak sayfasına göre daire brüt 92,48 m2, net 75,38 m2 kullanım alanına sahiptir. Taşınmaz site içerisinde yer almakta olup, güvenlikli girişe, düzenli bir bahçeye, yürüme yollarına, çocuk oyun alanına, kamelyalara, açık ve kapalı yüzme havuzuna ve kapalı otopark imkanına sahiptir. Daire ankastre mutfaklı, klimalı, vestiyer dolaplı bahçe katı özelliğindedir. Daire ve bulunduğu site kaliteli bir malzeme ve işçilikle inşa edilmiştir. İlçe merkezinde ve çarşı pazara yakın mesafededir. Ulaşım imkanı geniş olup, toplu taşım araç durakları güzergahına yakın konumdadır. Taşınmaz site içerisinde yer almakta olup, güvenlikli girişe, düzenli bir bahçeye, yürüme yollarına, çocuk oyun alanına, kamelyalara, açık ve kapalı yüzme havuzuna ve kapalı otopark imkanına sahiptir. Belediye hizmetlerinden yararlanmakta olup, alt yapı sorunu çözüme kavuşturulmuş bir bölgede yer almaktadır. E-5 karayoluna yürüyerek ulaşma; çevre yolları ile TEM otoyoluna çıkış imkanına sahiptir. Alışveriş merkezlerinin servis araçları yakınındaki caddeyi güzergah olarak kullanmaktadır. Yüzölçümü :11.632,70
Arsa Payı :.68/12000
İmar Durumu: 1/1000 ölçekli 18.3.2016 tasdik tarihli Mimarsinan ve Batıköy Uygulama İmar Planında Blok nizam 4 kat, E= 1,20 konut alanında kaldığı belirtilmektedir.
Kıymeti: 450.000,00 TL KDV Oranı : %1 Kaydındaki Şerhler: Kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 13/12/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 07/01/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri: İcra Mezat Salonu Ekinoba Mah.Londra Asfaltı Yan yol No:107 Çanakkale Sok. Ay Merkez karşısı B.Çekmece-İST.
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/2103 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.28/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR