BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Büyükçekmece Güzelce'de 6+1 320 m² villa icradan satılıktır

BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01048179
Şehir : İstanbul / Büyükçekmece
Semt-Mahalle : GÜZELCE MAH. / KUMBURGAZ
Oda Sayısı : 6+1
: 320
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : Villa Tipi
Yayınlandığı Gazeteler

HÜRRİYET 10.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/4321 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
1,400,000 TL
Birinci Satış Günü
:
21.10.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
18.11.2019 14:30
Satış Yeri
:
İcra Mezat Salonu Ekinoba Mah.Londra Asfaltı Yan yol No:107 Çanakkale Sok. Ay Merkez karşısı B.Çekmece-İST.

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ

2018/4321 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Özellikleri: İstanbul İl, Büyükçekmece İlçesi, Güzelce Mahallesi 226 ada 1 parselinde kayıtlı olup, adres olarak; Büyükçekmece Güzelce Mahallesi, Türkoba Caddesi, (eski Fırat Caddesi), No:48 adresinde yer almaktadır.Teras katın tavanları ahşap lambri, zemini seramiktir. 1. katla irtibatı sağlayan merdiven bej mermer, korkulukları ahşaptır.Yerinde yapılan incelemede; dubleks villanın zemin + birinci kat, teras kattan ibaret olduğu, plan itibariyle; giriş kat; giriş holü, salon, mutfak, bir oda banyo tuvalet, kış bahçesi balkon, ahşap merdivenle bağlantılı 1. Kat; dört yatak odası, mutfak, banyo tuvalet, teras kat; bir oda, kiler ve bir kapalı balkondan ibaret olduğu tesbit edilmiştir. Villa bahçe içerisinde yer almaktadır. Giriş katta bulunan balkonunun kapatıldığı, kış bahçesi şeklinde kullanımının imkan dahilinde olduğu, giriş kapısının mobilya çelik kapı, pencerelerin pvc olduğu, pencere korkuluklarının ferforje demir olduğu, takriben brüt 125 m2 oturumlu, giriş + 1. Kat + teras kat balkonlarıyla birlikte takriben brüt 320 m2 inşaat alanına sahip olduğu, doğalgazın bulunduğu tespit edilmiştir. Zemin kat teras iki aynı bölümden oluşmaktadır. Kış bahçesine dönüştürülen kapalı kısmın haricinde; zemini seramik döşeli açık bir alan daha mevcuttur. Barbekü bu bölümde yer almaktadır. Açık alanın üst kısmı 1. Katta balkon şeklinde kullanılmaktadır. Villa tadilatlıdır. Villa, bakımlı bahçe içinde açık havuzun bulunduğu güvenlik kontrollü girişe sahiptir.Kıymet takdirine konu taşınmaz ilçe merkezine nispi mesafede olup, semt merkezinde yer almaktadır. Alışveriş noktalarına, çarşı pazara, toplu taşım araç duraklarına yürüme mesafesindedir. Alt yapı sorunu çözüme kavuşturulmuş gelişmekte olan bir bölgede yer almaktadır. Yollar asfalt, parselin bulunduğu sokak kilitli parke taşı kaplıdır. Belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. E-5 Karayolu ve TEM otoyoluna çıkış imkanına sahiptir. Açık otopark imkanına sahiptir.
Yüzölçümü: 559,00
Arsa Payı :Tam
İmar Durumu: Büyükçekmece Güzelce Mahallesi 226 ada 1 parselin 16.10.1991 onay tarihli 1/1000 ölçekli İmarPlanında; Ayrık Nizam, TAKS: 0.20, KAKS: 0.40, 2 kat, konut alanında kaldığı, ayrıca söz konusu parselin içerinde bulunduğu alanda 17.6.2016 tarihinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığınca “ Kumburgaz Tem Bağlantı Yolu Doğusu ve Kartaltepe 1/5000 ölçekli Revizyon Nazım İmar Planı Güzelce Etabı” onandığını, 1/5000 ölçekli nazım imar planı doğrultusunda Büyükçekmece Belediyesi tarafından 1/1000 ölçekli uygulama imar planı hazırlandığı, Büyükçekmece Belediye Meclisinin 5.4.2018 tarih ve 53 saylı kararı ile uygun görülerek gereği için İstanbul Büyükşehir Büyükşehir Belediyesine gönderildiği, 1/1000 ölçekli imar planın onay işleminin devam etmekte olduğu belirtilmiştir.
Kıymeti:1.400.000,00TL KDV Oranı:Güncel %8 olup (31/12/2019 tarihinden sonra güncel KDV.Oranı uygulanacaktır.)
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı gibidir
1. Satış Günü : 21/10/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 18/11/2019 günü aynı yer ve saatlerde
Satış Yeri: İcra Mezat Salonu Ekinoba Mah.Londra Asfaltı Yan yol No:107 Çanakkale Sok. Ay Merkez karşısı B.Çekmece-İST. -

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/4321 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.30/06/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR